Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Közösség > Történetek, sztorik, versek

Történetek, sztorik, versek Itt szabadon engedhetitek a fantáziátokat és/vagy megmutathatjátok a költői vénátokat

Lezárt téma

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-06-29, 19:15
Shunkazami Shunkazami nem elérhet?
Ebbű má lesz valami

Összes hozzászólás: 84
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Shunkazami részére
Post Fény Vs. Sötétség(A tegnap harcosai)

Neki láttam én is egy történet elkészítésének. Előre szólok nem lett valami jó mivel már nagyon régen nem írtam, de reméljük, hogy ennél csak jobb lesz. A prológus után következő részek a spoilerben.

Azoknak akik veszekedni akarnak velem, hogy nem is tudok sztorit írni:
,,A legjobb edző, nem feltétlenül volt a legjobb sportoló is!"
************************************************** *******************************************
PROLÓGUS:
Régen, vagy száz esztendővel ezelőtt egy távoli világban, Vulcanus földjén hatalmas háborúk dúltak. Két nép volt egymással összetűzésben (A bölcs és kiváló érzékekkel rendelkező: Fény népe és velük szemben a hatalomra vágyó Sötét nép.), de ugorjunk a történet elejére, mikor még mind a két nép barátságban volt. A história elején még ez a két nemzet mind egyben volt, nem voltak elszakadva, viszont a minap egy különös villám csapott le a földre, és megjelent az Élet köve. Ez a kő különös erőket rejtett magában, amiről halandó ember álmodni sem mert. A Fény népe nem akarta használni mivel féltek, hogy a kő gonosz erővel bír, és beszennyezi az aurájukat. Viszont a Sötétség népe maguknak akarták a követ. Egy fényes napon a két nép lakodalmat rendezett. A Sötétség népének vezetője, Hádész, már rég kieszelte a tervet. Este valóra is váltotta. Hádész, a király öngyilkos lett és mindent úgy állított be, hogy a Fény népét vádolják ezzel. A Fény népe nem nézhette ezt jó szemmel, hogy bemocskolják a saját fajukat, de nem is kellett nekik. A Sötétség népe megtámadta a Fény népét. A két legerősebb harcos vívott meg egymással a Fénytől: Teodor, a Sötétségtől: Lucas. A háború borzalmas volt, mindenki nyerni akart. Rengeteg ártatlan vesztette el életét a csatában. Míg végül Teodor legyőzte Lucas-t a Fény kardjával. Látszólag béke volt, de ez csak a látszat volt. A Sötét erőknek még mindig az Élet kövére fájt a foguk.
1900. Nyár:
Lucas fia, Gábor elkészítette az Élet kövének egy másolatát, amivel fel akarta éleszteni a Sötétség népét. A terve sikerült, ám a másolat visszahozta őket a halálból, de sajnos zombiként tértek vissza, akik addig nem nyugszanak míg el nem pusztítják a Fény népét.

************************************************** ******************************************

FÜGGELÉK ( Szerkesztés alatt!) Szereplők múltjairól később!
Itt láthatjátok az eddigi szereplők rövid bemutatását.
Julio= Egy ifjú növendék aki nagyon ért a kard forgatáshoz. Emelett kis mértékben ért a nyilakhoz és varázslatokhoz. Ő a történet főhőse. Útja során megismerkedik legjobb barátjával Baragorn-nal.
Baragorn= Baragorn egy kósza aki mindig ott van ahol baj történik. A történet elején Julio-t megmenti aki kezdetben fúj rá de, legjobb barátok is lesznek. Múltjáról nem tudni sokat.
Salibur, Mibur, Teregoz= Ők Baragorn testvérei. A történet kezdetén meghalnak. Múltjukról nem tudni sokat.
Lopolus= Ő a város vezetője. Első benyomásra barátságosnak tűnik, de egyre több dolog fog kiderülni róla.
Krakk: Ő a démonok legfőbb parancsnoka.

Utoljára módosítva: Shunkazami által : 2012-11-01 09:01
Régi 2012-06-29, 19:21
bali1997 logója
bali1997 bali1997 nem elérhet?
Rózsaszín őves Szájkaratista

Összes hozzászólás: 188
Alapbeállítás

hát nem tudom nem tetszett, de hát ez még csak a prológus volt
5pont

Ki is tettem már a Weboldalamra: Amit itt elérhetsz

Utoljára módosítva: bali1997 által : 2012-06-29 19:44
Régi 2012-06-29, 19:28
gaara1 gaara1 nem elérhet?
Kitiltva

Összes hozzászólás: 3
Alapbeállítás

Jó volt csak túl eggyértelmű, hogy a sötétnép háborúzik meg a fény nép. Folytasd kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége.

Utoljára módosítva: gaara1 által : 2012-06-29 19:31
Régi 2012-06-29, 21:17
Reliquarian logója
Reliquarian Reliquarian nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 5
Talking

Végre... Elérkezett ez a perc is... Leróhatom a bosszúmat rajtad. Mwahahaha!
Először is. Rengeteg a helyesírási hiba. Vesszők rossz helyen, és a minap-ot nem úgy írjuk, hogy "ami nap". Ha te ezt zombistul tudod folytatni, le a kalappal. Ez a Fény vs. Sötétség tetszik, nekem is a fejemben voltak ezek a nemzetek. Remélem jó történet alakul ki. Ez a Gábor név engem megint kisiskolás dolgokra emlékeztet. Leírhattad volna, Vulcanus hol van, mi van ott. Leírhattad volna bővebben hol terül el a Fény Birodalma, meg a Sötétség Területe. Ezek nekem hiányoztak. Eddig nem pontoztam, most sem fogok. Szerintem le tudod te szűrni, hány pontos ez. És a mondat, amit minden történethez odaírok: Folytasd!
Bár, hogy kicsit Puzsérkodjak (), erre a "produkcióra", ami nem volt hétköznapi, öt, azaz 5 pontot adok, ami rendben van...

Utoljára módosítva: Reliquarian által : 2012-06-30 00:28
Régi 2012-06-29, 22:24
kingofworld kingofworld nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás

Az elképzelés jónak tűnik. Mivel ez csak a prológus, lehet kusza. A sztoriban remélem nem lesz ilyen kuszaság. A helyesírási hiba nálam inkább esztétikai hiba, csak látszatban ront a sztorin. Gondolkodtam anno én is egy regényen, amiben hasonló harcok lettek volna, de a megírása még várat magára Neked remélem sikerül leírnod a dolgokat és kívánok erőt és kitartást hozzá! Várom (azaz várjuk, így olvasók és alkotók egyaránt) a kezdést

Hiden és a barlangi tolvaj

Hiden a Szent Grál nyomában
Régi 2012-06-30, 03:36
Manticore logója
Manticore Manticore nem elérhet?
Zöldfülű Manó

Összes hozzászólás: 18
Alapbeállítás

Néztem a helyesírási hibákat, de nem is nagyon van, inkább fogalmazási hiba.
Vessző hibák.

Szerintem kicsit elcsépelt a sztori, de a kommentekből ítélve, sokan akartak még ilyet írni. A zombis rész nagyon elrontotta szerintem.

Már nagyon az elején kiderült, hogy van a gonosz és rossz sötét, és a szép és csodás fény birodalom. Én ha ilyen történetet írnék, vagy nagyon sokáig húznám, azt, hogy most ki is a gonosz, vagy olyan csavart tennék bele, hogy a sötétek, nem is olyan rosszak, hanem inkább a fény népe a rossz.

Amúgy, egy kis mitológiai Hádészról (csak mert itt is gonosznak volt beállítva):
Hádész, az alvilág ura volt, amitől még nem volt gonosz. Az alvilágba nem csak a gonoszak kerültek, hanem minden lélek oda került. Hádész gonoszsága, ott terjedt el, hogy a keresztények az alvilágot a pokollal azonosították, pedig az alvilágnak több része van. Vannak itt is olyan helyek, ahol a lelkek kárhozatra vannak ítélve, és itt is vannak jobb részek.

Manticore: 4/10pont

|Si Vis Pacem Para Bellum|
Régi 2012-06-30, 11:37
Ebbű má lesz valami

Íme az első kaland. Jó szórakozást és kellemes időtöltést kívánok minden egyes olvasónak!
1.Kaland
A támadás
A Fény népének vezetője már reggel magához hívatta a legkiemelkedőbb kardforgató neveltet, Julio-t. Mikor Julio beért Lopolus termébe már látta az asztalra kikészített küldtetéseit. Három darab küldetés volt neki letéve. A hátukon különféle minták voltak, az elsőnek csillag a másodiknak hold a harmadiknak pedig Nap. Julio feladata az volt, hogy kiválassza a neki leginkább szimpatikus jelet. Harcosunk a hold jelű kártyát választotta. Mire Lopolus így szólt:
- A megbízásod nem lesz más, mint felügyelned kell a Fény országának határát. Ha ellenfelet látsz azt meg kell ölnöd!
- Szóval ennyi lenne a megbízás?- kérdezte meglepetten Julio, aki túlságosan is könnyűnek tartotta a feladatot.
- Nem, ez csak a feladatod első része. Kettős emberként kell helytállnod,védened kell az Északi határunkat, de ezzel együtt meg kell keresned a számunkra nagyon fontos Igazság kövét. Remélem, tudod, hogy ezen a megbízáson az életed is múlhat vagy a népünk bukása. Ugyanis ha ez a kő rossz kezekbe kerül az ellenfél olyan erős lesz, hogy még a Fény kardja sem bírja megállítani. Elfogadod a megbízást?- kérdezte Lopolus.
- Elfogadom. Minden áron megvédelmezem a Fény népét! Viszont szeretném magammal vinni a legjobb barátomat Lucius-t.- mondta Julio.
- Ám legyen! Beszélj, Luciussal és induljatok is! Azonnal.
Julio elment felkeresni Lucius-t. A baj viszont az volt, hogy nem találta sehol sem barátját.. Az ideje elfogyott, Julionak indulnia kellett.
Julio, a kardforgató nagy büszkeséggel vágott neki a kalandnak, ami az életébe is kerülhet! Julio, már a vadonatúj kapu előtt találta magát, mikor egy hatalmas robbanásra lett figyelmes!
Rengeteg harcos menekült a királypalotájába és a kapu felé is.
-Mi történt itt?- kérdezte Julio az egyik embertől
-Baj! Az ellenség most törte át a kapukat. Meg kell védenünk a városunkat!- jött a válasz.
Ebben a pillanatban hatalmas dörej támadt és rengeteg zombi, démon rontott be a faluba.
A harc elkezdődött.
Folytatás a következő részben.

Utoljára módosítva: Shunkazami által : 2012-10-13 14:51
Régi 2012-06-30, 11:42
gaara1 gaara1 nem elérhet?
Kitiltva

Összes hozzászólás: 3
Alapbeállítás

Jó volt de hiányolok valami nagyon fontosat belőle. Most nem jut eszembe, hogy mi az de jó lett. 6pont. Folytasd
Régi 2012-06-30, 11:48
Doomsday cake Doomsday cake nem elérhet?
A nyugati Nagymester

Összes hozzászólás: 508
Alapbeállítás

elég sok hibát találtam benne:
- nagyon fantáziátlan ez a fény vs sötétség felállás
- ha annyira fontos a küldetése, akkor miért választhat három közül is?
- illetve minek a küldetés, ha valójában egy teljesen más megbízatást kap, ami a legkevésbé sem passzol vele?
- a király miért székel egy faluban?

ezen kívül sok a megfogalmazási hiba
Régi 2012-06-30, 11:55
Ebbű má lesz valami

Alapbeállítás

A faluban azért székel a király, mivel ez egy ország csak nem akartam szóismétlést használni. A kaland végén majd mindenre fény derül. Köszönöma véleményt!
Lezárt téma

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai