Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Dicséretek és kritikák

Dicséretek és kritikák Játék és Moderátorok - avagy osszuk meg bátran a véleményünket

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-02-10, 23:29
telpapa telpapa nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 3
Alapbeállítás Egyik szemem sír...a másik a nevet..

Nos elég régen írtam - utoljára 2015 körül - de itt az idő egy újabb vélemény nyilvánításnak.
Első körben szeretném leszögezni: Nincs még egy olyan játék ami annyira ki tudna hozni a sodromból mint ez,és kevés olyan játékot tudok felsorolni amiben több ilreális dolog lenne mint ebben.Őrületes..szokszor nevetséges.

Ennek ellenére kb 2011 óta játszom vele.No nem azért annyira jó..neem.Inkább már csak azért mert már túl sok munkát,időt pazaroltam és tettem bele minthogy abba hadjam.Ráadásul van mit dicsérni is..de erről majd később.Előbb jöjjön a fekete leves ami már évek óta a bögyömben van.

Nos..a sok kis *****séget még elnézi az ember hiszen előfordul,és nincs ezzel gond.De vannak amik mellett szó nélkül egyszerűen nem lehet elmenni.Ilyen a kazamatákban élő ellenfelek.

- Értem hogy ez egy fantasy.De nem tudom eléggé hangsúlyozni mennyire bosszantó,és illreális mikor az ellenfelem értékei meg sem közelítik a karaktereim értékeit és még is buciraver.Pl jön egy 2.000 es ügyességgel,az íjászomnak van 14.000 és nem tudok neki sebezni.Miért?Hát azért mert nem találom el..vaze..érted?Nem találom el.A másik mikor a harcosom 14.000 es erővel kevesebbet sebez mint az ellenfél 1.850 es erővel.Nem tudom mi lehet nála(bazooka?) de olyat ver rám hogy a ****em a az arcomon jön ki.Ne már..
Könyörgöm..ha már lenyom legalább az értékei tükrözzék a fenébe is..fantasy ide fantasy oda.

Ma de hogy ne csak szapuljam dicsérni is szeretnék.
Érezhető hogy a játékkal foglalkoztok,ami nagyon nem mindegy.Ahogy az a sok területen történt újítás változtatás.A multi harcok és javultak(ezért egy nagyon nagy piros pont!) persze még nem tökéletesek de sokkal de sokkal jobb lett mint volt.Hihető(ellentétben azzal ami a kazamatákban tornyokban folyik..grrr)
Válaszol idézettel
Régi 2018-02-12, 06:57
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.147
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

Idézet:
telpapa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos elég régen írtam - utoljára 2015 körül - de itt az idő egy újabb vélemény nyilvánításnak.
Első körben szeretném leszögezni: Nincs még egy olyan játék ami annyira ki tudna hozni a sodromból mint ez,és kevés olyan játékot tudok felsorolni amiben több ilreális dolog lenne mint ebben.Őrületes..szokszor nevetséges.

Ennek ellenére kb 2011 óta játszom vele.No nem azért annyira jó..neem.Inkább már csak azért mert már túl sok munkát,időt pazaroltam és tettem bele minthogy abba hadjam.Ráadásul van mit dicsérni is..de erről majd később.Előbb jöjjön a fekete leves ami már évek óta a bögyömben van.

Nos..a sok kis *****séget még elnézi az ember hiszen előfordul,és nincs ezzel gond.De vannak amik mellett szó nélkül egyszerűen nem lehet elmenni.Ilyen a kazamatákban élő ellenfelek.

- Értem hogy ez egy fantasy.De nem tudom eléggé hangsúlyozni mennyire bosszantó,és illreális mikor az ellenfelem értékei meg sem közelítik a karaktereim értékeit és még is buciraver.Pl jön egy 2.000 es ügyességgel,az íjászomnak van 14.000 és nem tudok neki sebezni.Miért?Hát azért mert nem találom el..vaze..érted?Nem találom el.A másik mikor a harcosom 14.000 es erővel kevesebbet sebez mint az ellenfél 1.850 es erővel.Nem tudom mi lehet nála(bazooka?) de olyat ver rám hogy a ****em a az arcomon jön ki.Ne már..
Könyörgöm..ha már lenyom legalább az értékei tükrözzék a fenébe is..fantasy ide fantasy oda.

Ma de hogy ne csak szapuljam dicsérni is szeretnék.
Érezhető hogy a játékkal foglalkoztok,ami nagyon nem mindegy.Ahogy az a sok területen történt újítás változtatás.A multi harcok és javultak(ezért egy nagyon nagy piros pont!) persze még nem tökéletesek de sokkal de sokkal jobb lett mint volt.Hihető(ellentétben azzal ami a kazamatákban tornyokban folyik..grrr)
Szia!

Meg kell nézni, hogy az ellenfélnek miből van több: erőből, ügyességből vagy értelemből. Lehet, hogy a szörnynek 2000 az ügyessége, de 16000 az értelme, amiből az következik, hogy mágus kasztú szörny. Harcosoknál az erőt kell nézni. Onnan tudod, hogy milyen kaszttal van dolgod, hogy a három érték közül az egyik sokkal magasabb, mint a másik kettő.
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Válaszol idézettel
Régi 2018-05-13, 04:11
Pyra logója
Pyra Pyra nem elérhet?
Robinson Kurzor

Hely: Linz am Rhein
Összes hozzászólás: 153
Thumbs down Menj el politikusnak!

Idézet:
elek1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Meg kell nézni, hogy az ellenfélnek miből van több: erőből, ügyességből vagy értelemből. Lehet, hogy a szörnynek 2000 az ügyessége, de 16000 az értelme, amiből az következik, hogy mágus kasztú szörny. Harcosoknál az erőt kell nézni. Onnan tudod, hogy milyen kaszttal van dolgod, hogy a három érték közül az egyik sokkal magasabb, mint a másik kettő.
Nos, mivel ez a kritikás topik kedves elek, reagálnék a fenti kommentedre.

Te komolyan ezt válaszoltad olyannak, aki 7 éve tolja ezt a játékot?
Mindezt úgy, hogy te is tudod, hogy az árnyvilágos kazik ellenfeleinél teljesen fals adatok vannak kiírva?

ROTFL!
Régi 2018-05-26, 12:34
Lionskull Lionskull nem elérhet?
Erdei Téglaszörp

Összes hozzászólás: 58
Alapbeállítás

Panaszom illetve észrevételem az úgynevezett "epikus" eventtel kapcsolatos:
Nagyon úgy veszem észre hogy amíg a többi event tisztességes jutalmakat biztosít, ez úgymond semmit. Nos történt ugyanis, hogy a körülbelül 20 szint óta használatos botomat szerettem volna valami erősebbre váltani, így hát irány Shakes boltja, adjon már valamit. Az oké hogy véletlenszerű na de hogy ennyire?? Elnyomtam szerény számolásom szerint 80 gombát és semmi! Nemhogy fegyver, de egy nyamvadt öv, kesztyű, semmi nem volt hajlandó előkerülni a pult alól! Nem kéne egy tisztességes, mondjuk 20% körüli esélyt biztosítani hogy epikus tárgy kerüljön a polcra? Megjegyzem, mintha egyoldalú lenne a dolog, Fidgetnél sokkal hamarabb előkerül valami használható cucc... Az az érzésem hogy amíg a többi event egyértelmű hasznot hajt, ez így csak a lehúzásról szól. Mert ha erdei ritkaságkor nyomok el 22 gombát annak van értelme: tudom fejleszteni az erődöt, ha tapasztalatkor akkor szintet léphetek, ha aranykor akkor többet költhetek tulajdonságokra... Ennek viszont? Semmi haszna.

Utoljára módosítva: Lionskull által : 2018-05-26 13:52
Válaszol idézettel
Régi 2018-05-26, 16:46
Lionskull Lionskull nem elérhet?
Erdei Téglaszörp

Összes hozzászólás: 58
Alapbeállítás

Idézet:
Pyra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, mivel ez a kritikás topik kedves elek, reagálnék a fenti kommentedre.

Te komolyan ezt válaszoltad olyannak, aki 7 éve tolja ezt a játékot?
Mindezt úgy, hogy te is tudod, hogy az árnyvilágos kazik ellenfeleinél teljesen fals adatok vannak kiírva?

ROTFL!
Az árnyvilágot egy kicsit én sem értem. Ott van például Easterios árnyoldala, vagy épp a Pokol. Van jó esetben, fullra kigyúrt karival 350 körül kasztfüggően 20-60M életpontod. És akkor szembejön egy mágus, 30M+ critekkel, 12M+ alapsebzéssel és 40-100M élettel. Te meg győzd le. Oké, magasabb szintű mint én nem is kicsit, na de nem irreális a dolog enyhén szólva? Piacos pötyikének 2 ütés és fekszek, 50M életponttal... Kísérőkön, rajtam epic szet, fekete kavicsok... Vagy nyomd már le Savanyú Argust... Mindössze 597M életpont és ő csak a második a 20-ból, később mi lesz? Reális, nem mondom. Persze lehet hogy velünk van a gond és túlságosan előreszaladtunk. De szerintem nehézségben kicsit elvetették a sulykot a készítők, nincs egészen átgondolva ez az árnyvilág.
Válaszol idézettel
Régi 2018-06-23, 19:49
hemo hemo nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 11
Alapbeállítás

én azt nem értem miért olyan gagyi epikus tárgyakat ad a fegyverboltban és a varázsboltban.. kb 100-130-al ad gyengébbet mint ami van.... és az is nagyon ritka, hogy egyáltalán ad...
Nem értem miért jó ez, erre ki fog akár 1 gombát is költeni?
Nem az lenne a készitők célja, hogy költsem a gombát?
Válaszol idézettel
Régi 2018-07-12, 08:54
vonKurz vonKurz nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 11
Alapbeállítás

Idézet:
hemo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én azt nem értem miért olyan gagyi epikus tárgyakat ad a fegyverboltban és a varázsboltban.. kb 100-130-al ad gyengébbet mint

ami van.... és az is nagyon ritka, hogy egyáltalán ad...
Nem értem miért jó ez, erre ki fog akár 1 gombát is költeni?
Nem az lenne a készitők célja, hogy költsem a gombát?
de az. elsődleges, és kizárólagos cél, hogy költsed a gombát.van olyan játék egyébként, ahol ezért cserébe szolgáltatnak is, azaz játékélményt
adnak meg ilyesmit, de itt ez sokadlagos, nincs benne az első 10-ben.

a harcoknak semmi köze nincs a statisztikákhoz. magasabb szintűként, 30%-l több élettel, 20%-l magasabb sebzéssel/fő stattal 30%-l magasabb
szerencsével, fele hp-ja megmaradt az ellenélnek...
egyforma kasztunk volt...
csak úgy bírom elképzelni innentől a harcokat, hogy a tényleges statisztika minimálisan számít, és van egy "balanszolás" amiatt, hogy a kicsik
is érjenek el sikerélményt. csakhogy innentől kezdve semmi értelme nincs se fegyvernek se páncélnak, bizonyos százalékban automatán
győzöl/vesztesz, akármi van kiírva a karakterlapra...

a kazamaták erőssége rossz vicc, nem az a gond, hogy nehéz, az a baj, hogy értelmetlen ugrások vannak a nehézségben, az egyik szint x erejű, az
utána következő már 5* olyan nehéz, miközben magasabb szinten a karakterfejlődés csigalassú. normális esetben az lenne, hogy nem megy a
kazamata, akkor gyűjtöm az xp-t/jobb fegyvert, aztán megint nekiállok.
itt a sima kalandból nulla xp jön, 100 kv-ra extrém jó 100 milla xp nálam, 376 szintről 1,2 milliárd xp-vel felmegyek 377-re 2 hét alatt, és
akkor erősödik a karakterem 2 ezreléket ? 2 év alatt annyit erősödnék, hogy meg tudom csinálni a következő kazamata szintet, vagy dehogyis,
szerencsére nem kell sebzés/támadás meg ilyen *****ségek a kazihoz, csak nyomni kell a támadásokat, és időnként sikerül, pont mint a szerencsekerék.

azt megfigyeltétek már, hogy a szerencsekerék is irányított "random" ? megvan, hogy mittomén 8-10 naponta adja a 3 gombát, ha gombát nyersz,
utána pár pörgetésig megint nem ad. de ha gombát nyersz, aztán 10 napig nem pörgetsz egyáltalán, megint gombát fog adni, mert ki van osztvan,
hogy néha annak is kell lennie...
Válaszol idézettel
Régi 2018-07-12, 16:12
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Idézet:
vonKurz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
de az. elsődleges, és kizárólagos cél, hogy költsed a gombát.van olyan játék egyébként, ahol ezért cserébe szolgáltatnak is, azaz játékélményt
adnak meg ilyesmit, de itt ez sokadlagos, nincs benne az első 10-ben.

a harcoknak semmi köze nincs a statisztikákhoz. magasabb szintűként, 30%-l több élettel, 20%-l magasabb sebzéssel/fő stattal 30%-l magasabb
szerencsével, fele hp-ja megmaradt az ellenélnek...
egyforma kasztunk volt...
csak úgy bírom elképzelni innentől a harcokat, hogy a tényleges statisztika minimálisan számít, és van egy "balanszolás" amiatt, hogy a kicsik
is érjenek el sikerélményt. csakhogy innentől kezdve semmi értelme nincs se fegyvernek se páncélnak, bizonyos százalékban automatán
győzöl/vesztesz, akármi van kiírva a karakterlapra...

a kazamaták erőssége rossz vicc, nem az a gond, hogy nehéz, az a baj, hogy értelmetlen ugrások vannak a nehézségben, az egyik szint x erejű, az
utána következő már 5* olyan nehéz, miközben magasabb szinten a karakterfejlődés csigalassú. normális esetben az lenne, hogy nem megy a
kazamata, akkor gyűjtöm az xp-t/jobb fegyvert, aztán megint nekiállok.
itt a sima kalandból nulla xp jön, 100 kv-ra extrém jó 100 milla xp nálam, 376 szintről 1,2 milliárd xp-vel felmegyek 377-re 2 hét alatt, és
akkor erősödik a karakterem 2 ezreléket ? 2 év alatt annyit erősödnék, hogy meg tudom csinálni a következő kazamata szintet, vagy dehogyis,
szerencsére nem kell sebzés/támadás meg ilyen *****ségek a kazihoz, csak nyomni kell a támadásokat, és időnként sikerül, pont mint a szerencsekerék.

azt megfigyeltétek már, hogy a szerencsekerék is irányított "random" ? megvan, hogy mittomén 8-10 naponta adja a 3 gombát, ha gombát nyersz,
utána pár pörgetésig megint nem ad. de ha gombát nyersz, aztán 10 napig nem pörgetsz egyáltalán, megint gombát fog adni, mert ki van osztvan,
hogy néha annak is kell lennie...
Mindennel egyetértek azzal a megállapítással ,hogy ez később még rosszabb lesz ,400 felett szinte már tökmindegy mit csinálsz és az is hogy meddig.
Pl a Twistert is aki így állította be az is eszetlen volt. Lement kb 1-2 hét alatt 2-300 szint ,amikor gyengítettek rajta 500 felett utoljára ( így totál értelmetlen) . Aztán utána belefutottam a 851-esbe (harcosként) na ez 2 és fél hónapja totál esélytelen ( ennek így megint semmi értelme).
A szerencsekerék egyébként szerintem nem irányított ,annak azért sem lenne értelme ,mert csak akkor számít ha évekig napi 20-at pörgetsz ,egyébként nem sok haszna van ,pont olyan mint a többi...
Nekem volt egyébként olyan ,hogy egymásután 5X pörgettem gombát és a legtöbb 21 gomba volt 20 pörgetésből 1 nap.
Azon gondolkodtam éppen ,hogy a Playa mire összekapja a játék hátterét ,programozás szempontjából amire annyira büszkék és mire tudna vele majd mit kezdeni ,már nem lesz senki aki használja. A régebbi szervereken biztosan nem...
Nem véletlenül nyitják ezt a töménytelen mennyiségű szervert,mert a régebbiek elenyésző mennyiségű profitot hoznak már. Egy szerver az elején termeli a pénzt az első fél évben utána,kihal és csak van. Ez a fél év pedig minden egyes új szervernél egyre csökken.

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-07-12 16:15
Válaszol idézettel
Régi 2018-07-12, 19:46
Amaterasu Amaterasu nem elérhet?
Bézbózütő

Hely: Hungary Lovagrend S11
Összes hozzászólás: 49
Alapbeállítás

Minden lehetőség adott, hogy napi szinten 20x pörgessetek, google a barátotok, mindent, ami ehhez kell, megtaláltok. 2 éve pörgetek naponta 20x és még egy gombámba sem került...

Annyiban értek egyet, hogy a kazamaták teljesen random erősség szerint vannak beállítva, de az, hogy mennyi idő alatt vered le, csak rajtad áll. Te építed a karaktered, szóval rajtad áll milyen erős lesz. Nekem egy mágusom van elhiszem, hogy alábaxtak a gladiátorral a sebzésének rendesen, de 370 karakterrel könnyedén elverek 50-70 szinttel nagyobb játékosokat. Így már már kazamata sincs nagyon, amit üthetek, nem azért mert beletörődtem, hogy soha nem fogom leütni, hanem azért mert már mind leütöttem majdnem, ami maradt meg ráér, úgy is le fog menni... Sokkal inkább foglalkoztat az a dolog, hogy a céhek számára nincs tartalom, valamint, az erőd és az alvilág is lement... ezekkel kellene valamit kezdeni.
Régi 2018-07-12, 20:32
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Idézet:
Amaterasu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minden lehetőség adott, hogy napi szinten 20x pörgessetek, google a barátotok, mindent, ami ehhez kell, megtaláltok. 2 éve pörgetek naponta 20x és még egy gombámba sem került...

Annyiban értek egyet, hogy a kazamaták teljesen random erősség szerint vannak beállítva, de az, hogy mennyi idő alatt vered le, csak rajtad áll. Te építed a karaktered, szóval rajtad áll milyen erős lesz. Nekem egy mágusom van elhiszem, hogy alábaxtak a gladiátorral a sebzésének rendesen, de 370 karakterrel könnyedén elverek 50-70 szinttel nagyobb játékosokat. Így már már kazamata sincs nagyon, amit üthetek, nem azért mert beletörődtem, hogy soha nem fogom leütni, hanem azért mert már mind leütöttem majdnem, ami maradt meg ráér, úgy is le fog menni... Sokkal inkább foglalkoztat az a dolog, hogy a céhek számára nincs tartalom, valamint, az erőd és az alvilág is lement... ezekkel kellene valamit kezdeni.
Valamit félreértettél nagyon. Nem azért nem pörgetek ,mert nem tudok ,hanem mert nem akarok! Aki akarja annak mennek a reklámok is. A karakteredet ,hogy hogyan építed Ebben a játékban kurvára egyértelmű ,hogyan kell "építeni" a karakteredet ,nincs olyan sok variáció és ,szinte azonos a végeredmény is . Ha egyszerűen akarok fogalmazni szinte el sem lehet ....ni. Aki 320-azik az évek múlva is egy szinten van azzal aki szintén ennyi kv-t tol és a 120-asok is kb 1 szinten vannak ,ha egy kicsit is odafigyelnek. Ha 370-es vagy akkor majd megtudod 400 felett mi vár rád ( vagy nem) . Kazamata nincs,ami van évek ,ennek totál semmi értelme.
De ez a mondatod bearanyozta a napomat ,ekkora butaságot rég hallottam és ez kifejezetten erre a játékra vonatkozik " de az, hogy mennyi idő alatt vered le, csak rajtad áll. Te építed a karaktered, szóval rajtad áll milyen erős lesz."
Ennél a játéknál ,pont a harcrendszer hibájából adódóan,az relatív dolog ,hogy te milyen "erős" vagy ,totál nem rajtad múlik ,hogy mit mikor versz le!!!
20-30 K statpont különbség sem számít ,mert random győzhetek és veszíthetek ekkora különbségeknél is.
Kifejezetten nagy szinten van ez ,majd 400 feltt rájössz te is,hogy semmi ráhatásod a dolgokra,ha szerencséd van olyat bemákolsz kazamatánál amit 50 szintel nagyobbak sem tudnak ,ha meg nincs akkor meg valóban több hónap fél év vagy több egy kazamata vagy Twister...
Csak arra megy az egész ki,hogy 400 felett hagyd abba és kezdj újat ,de ezt egyre kevesebben csinálják ,teljesen érthető okokból... A mágussal semmi gond nincs a gladiátor óta sem ,nem is értem miről beszélsz. Pont úgy verem őket mint előtte. A harcrendszer egy kalap **** a céheknek meg valóban nincs mit csinálniuk ezért IS bomlanak és fogynak egyre gyorsabban.
Egyébként nem csak a céheknek nincs mit csinálniuk ,ez is a baja a régi szervereknek.
Erőd lement ,alvilágból van pár hét hátra , petek nem adnak bónuszt így nincs értelmük , kazamatából pedig van nekem 2 amit üthetnék,az egyik árny Easteros 1 éve nem megy ,nemcsak nekem,senkinek a szeróról, a másik pedig az új árny kazikból a következő ami kb a jövetele óta nem megy ,de esélytelen is. Ott is valami eszetlen csinálhatta az erősségek beállítását ...

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-07-12 20:50
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai