Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2018-08-30, 14:03
Sword Cut logója
Sword Cut Sword Cut nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Play For Fun
Összes hozzászólás: 35
Alapbeállítás Erődtámadással kapcsolatos panaszok

Kedves Playa Games!

Az erődben a védekezések utáni "Védelmi időszak"-kal vannak gondok!
Hadd mutassam be ezt a saját esetemmel: Megtámadták az erődömet és sikerült kivédenem a támadást! Ekkor 0/30 íjászom és 4/15 mágusom volt. Azonnal elindítottam az íjászok és mágusok kiképzését. 20 perccel a sikeres védekezés után betámadták az erődömet és el is raboltak tőlem nagy mennyiségű nyersanyagot. Ez a 20 perc alatt sikerült 4 íjászt és 2 mágust kiképezni, így a vesztes csatakor volt 4 íjászom és 6 mágusom, ami szinte egyenlő a nullával.
A panaszom az, hogy egy sikeres védekezés után nem kapjuk meg a pajzsot, amivel kevesebb nyersanyagot vihetnek el. Egy sikeres védekezés után akármilyen hamar elindítom a védelem kiképzését, sokkal sebezhetőbb és "vonzóbb" vagyok (a sok elrabolható nyersi miatt) más játékosok számára. Ha megkapnám a pajzsot, valószínűleg akkor is betámadnának, viszont jóval kevesebb nyersanyagot veszítenék.

A másik gond a védelmi időszakkal, hogy mialatt aktív a pajzs és sikeresen betámadnak, nem indul újra a 24 órás számláló. Például: elveszítek egy erődtámadást, kiképzem a teljes védelmemet, majd fél órával a védelem lejárta előtt betámad valaki és letarolja a teljes védelmemet. Ekkor a legjobb esetben is van 30 percem kiképezni az egységeket. Ennyi idő alatt nem sok íjász és mágus lesz készen a védekezésre. És miután lejárt a pajzs, szintén nagyon hívogató vagyok más játékosok szemében a gyenge védelmemmel.

Ez a két fő problémám van a védelmi időszakkal, hogy nem kapunk pajzsot a sikeres védekezés után, illetve nem indul újra a 24 órás számláló, ha megtámadták az erődünket.

Remélem, hogy ez a közeljövőben ki lesz javítva és a mostaninál kedvezőbbek lesznek a védekező fél számára az esélyek.
Régi 2018-08-30, 18:09
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 160
Alapbeállítás

Idézet:
Sword Cut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Playa Games!

Az erődben a védekezések utáni "Védelmi időszak"-kal vannak gondok!
Hadd mutassam be ezt a saját esetemmel: Megtámadták az erődömet és sikerült kivédenem a támadást! Ekkor 0/30 íjászom és 4/15 mágusom volt. Azonnal elindítottam az íjászok és mágusok kiképzését. 20 perccel a sikeres védekezés után betámadták az erődömet és el is raboltak tőlem nagy mennyiségű nyersanyagot. Ez a 20 perc alatt sikerült 4 íjászt és 2 mágust kiképezni, így a vesztes csatakor volt 4 íjászom és 6 mágusom, ami szinte egyenlő a nullával.
A panaszom az, hogy egy sikeres védekezés után nem kapjuk meg a pajzsot, amivel kevesebb nyersanyagot vihetnek el. Egy sikeres védekezés után akármilyen hamar elindítom a védelem kiképzését, sokkal sebezhetőbb és "vonzóbb" vagyok (a sok elrabolható nyersi miatt) más játékosok számára. Ha megkapnám a pajzsot, valószínűleg akkor is betámadnának, viszont jóval kevesebb nyersanyagot veszítenék.

A másik gond a védelmi időszakkal, hogy mialatt aktív a pajzs és sikeresen betámadnak, nem indul újra a 24 órás számláló. Például: elveszítek egy erődtámadást, kiképzem a teljes védelmemet, majd fél órával a védelem lejárta előtt betámad valaki és letarolja a teljes védelmemet. Ekkor a legjobb esetben is van 30 percem kiképezni az egységeket. Ennyi idő alatt nem sok íjász és mágus lesz készen a védekezésre. És miután lejárt a pajzs, szintén nagyon hívogató vagyok más játékosok szemében a gyenge védelmemmel.

Ez a két fő problémám van a védelmi időszakkal, hogy nem kapunk pajzsot a sikeres védekezés után, illetve nem indul újra a 24 órás számláló, ha megtámadták az erődünket.

Remélem, hogy ez a közeljövőben ki lesz javítva és a mostaninál kedvezőbbek lesznek a védekező fél számára az esélyek.
Ha A pajzs aktív és sikeresen betámadnak akkor újraindul a 24 óra ,hogy a fenébe ne indulna újra Hiszen így van pajzsom már folyamatosan legalább 2 éve ...
A baj ott van ,hogy védekezel,de ez hosszú történet ,ha érdekel valaki majd biztosan elmondja...
Az elsőt amit mondtál ,ha úgy igaz ahogy írtad akkor azt nem tudtam ,hogy ha betámadnak ,de kivédekezem akkor nincs pajzs. Nem szoktam védelmet tartani.

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-08-30 18:14
Régi 2018-08-30, 18:26
Sword Cut logója
Sword Cut Sword Cut nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Play For Fun
Összes hozzászólás: 35
Alapbeállítás

Idézet:
Mraz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha A pajzs aktív és sikeresen betámadnak akkor újraindul a 24 óra ,hogy a fenébe ne indulna újra Hiszen így van pajzsom már folyamatosan legalább 2 éve ...
A baj ott van ,hogy védekezel,de ez hosszú történet ,ha érdekel valaki majd biztosan elmondja...
Az elsőt amit mondtál ,ha úgy igaz ahogy írtad akkor azt nem tudtam ,hogy ha betámadnak ,de kivédekezem akkor nincs pajzs. Nem szoktam védelmet tartani.
Tényleg minden igaz, amit leírtam. Nem indul újra a 24 órás számláló és nem is kapok pajzsot a sikeres védekezéskor.
Régi 2018-08-30, 18:28
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Alapbeállítás

Idézet:
Sword Cut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg minden igaz, amit leírtam. Nem indul újra a 24 órás számláló és nem is kapok pajzsot a sikeres védekezéskor.
Ha neked nem indul újra akkor nálad bug van . De pont ez a lényege ,hogy nem tartok védelmet így ,mivel azt a pár millió nyersit valaki naponta úgyis el akarja vinni ,minden nap legalább 4-5X betámadnak ,így nem jár le soha a 24 órás védelmem,mert újraindul. És így a 2-2 milliárd (- pár millió) nyersim folyamatosan biztonságban van 2 éve kb... Meg hát így kialakulnak párok adott szrveren ,mert én támadok valakit akinek így biztonságban van a nyersije és ő engem ugyanezért visszatámad ,elég napi 1X Ezt meg is lehet beszélni...

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-08-30 18:30
Régi 2018-09-05, 23:37
vonKurz vonKurz nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 11
Alapbeállítás

záros határidőn bellül megoldódik a probléma, olyan drága lesz a katona, hogy nem lesz érdemes támadni. akitől a drága katona annyit el tudna hozni, amennyi a saját költsége, annak olyan védelme lesz, amin nem tud átmenni, a kicsiket meg akin átmennék, a kis raktárkapacitás miatt nem érdemes... szal türelem, még ha sokallod is, de a jelen rendszer pár hónapon bellül ezt is unalomba fullassza mint minden mást...
Régi 2018-09-06, 19:38
sandy logója
sandy sandy nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 30
Alapbeállítás Max erőd

Én is nyitott erőddel játszottam ezidáig, de már teher volt számomra 2-3 óránként tapcsikolnom kell mert viszik a bányából az anyagot..
Amint bezártam ki is raboltak nem kellett hozzá még 10 óra se.. a helyezésem alapján nem érzem gyengének a védelmet, most csend van,jóideje..
2 kérdést engedjetek meg:
Mekkora lehet 1 támadó range ja? Ill.
Fullos katona be tudja verni a fuĺlos védelmet, 2 esélyes a kūzdelém?
Köszi
Régi 2018-09-06, 20:05
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Alapbeállítás

Idézet:
sandy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is nyitott erőddel játszottam ezidáig, de már teher volt számomra 2-3 óránként tapcsikolnom kell mert viszik a bányából az anyagot..
Amint bezártam ki is raboltak nem kellett hozzá még 10 óra se.. a helyezésem alapján nem érzem gyengének a védelmet, most csend van,jóideje..
2 kérdést engedjetek meg:
Mekkora lehet 1 támadó range ja? Ill.
Fullos katona be tudja verni a fuĺlos védelmet, 2 esélyes a kĹ«zdelém?
Köszi
Az első kérdésedet nem értem ,a másodikra a válasz ,hogy egyedül nem ,ahoz több támadás kell!
Nem kétesélyes a dolog a full védelem bőven erősebb mint a full támadó! A fullos védelmet a 200-as fallal együtt értem.
Ha nyitott erőddel játszottál akkor nem igazán értem miért zavart ,hogy viszik a bányádból a nyersanyagot. Hiszen pont ez a lényege
Így folyamatos a 24-órás védelmed és a nagyobb készlethez nem férnek hozzá... Te a nyitott erődnél nem a bányából élsz hanem abból ,hogy te is nyitott erődöket támadsz és sokkal (nagyságrendekkel) több nyersanyagot rabolsz így másoktól ,mint amit tőled elvisznek naponta!
Max 150-es katonával ,ha olyat támadsz aki szintén nyitott erődözik ,azt 1 katonával be tudod ütni ,ehez kell ,hogy kicsi legyen a fala neki is és neked is.
Így volt az hogy amikor még ezt csináltam ,akkor naponta lement a 100-140 támadás ,támadásonként elhoztam bónuszokkal több száz K nyersanyagot .
Így minden nap végére az én kirablásaimat is figyelembe véve megvolt a napi +40-50 millió nyersanyag ,amit el sem tudtak vinni tőlem a 24 órás folyamatos védelem miatt. Ennél könnyebb módszer nincs. Az már más kérdés ,hogy aki az elején sietett felhúzni a falát és ebből a módszerből kiesett ,az rosszul járt...

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-09-06 20:24
Régi 2018-09-06, 20:39
sandy logója
sandy sandy nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 30
Alapbeállítás

Idézet:
Az első kérdésedet nem értem ,a másodikra a válasz ,hogy egyedül nem ,ahoz több támadás kell!
Nem kétesélyes a dolog a full védelem bőven erősebb mint a full támadó!
Ha nyitott erőddel játszottál akkor nem igazán értem miért zavart ,hogy viszik a bányádból a nyersanyagot. Hiszen pont ez a lényege
Így folyamatos a 24-órás védelmed és a nagyobb készlethez nem férnek hozzá... Te a nyitott erődnél nem a bányából élsz hanem abból ,hogy te is nyitott erődöket támadsz és sokkal (nagyságrendekkel) több nyersanyagot rabolsz így másoktól ,mint amit tőled elvisznek naponta!
Sajnos ez a tenden ia nálam megfordult. Ha nyitott az erőd, oda kell figyelnem mennyit visznek, mert sokx ad nullást és nem tudom pótolni(de ez cookie törléssel megoldható. Amikor a kereket teszteltem és töröltem mindent akkor egyből feltöltotte az összes nullás nyersanyagvárat.. csak ebből gondolom)..

Az első kérdés arra vonatkozott, 1 támadó a ranglétrán mekkora sugárban képes támadásra, meddig lát el? Ez a polten gyerek aki bemászott hozzám 145 katonáival vagy 80 hellyel előttem van..szóval nem a szomszédból jött.
Régi 2018-09-07, 09:29
vonKurz vonKurz nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 11
Alapbeállítás

Idézet:
Nem kétesélyes a dolog a full védelem bőven erősebb mint a full támadó! A fullos védelmet a 200-as fallal együtt értem.
Max 150-es katonával ,ha olyat támadsz aki szintén nyitott erődözik ,azt 1 katonával be tudod ütni ,ehez kell ,hogy kicsi legyen a fala neki is és neked is.
Így volt az hogy amikor még ezt csináltam ,akkor naponta lement a 100-140 támadás ,támadásonként elhoztam bónuszokkal több száz K nyersanyagot .
Így minden nap végére az én kirablásaimat is figyelembe véve megvolt a napi +40-50 millió nyersanyag ,amit el sem tudtak vinni tőlem a 24 órás folyamatos védelem miatt. Ennél könnyebb módszer nincs. Az már más kérdés ,hogy aki az elején sietett felhúzni a falát és ebből a módszerből kiesett ,az rosszul járt...
ne haragudj, de értelmetlen dolgot írsz. minél nagyobb a falad, annál rosszabb kirabolni az erődödet, ergo nem fognak beütni minden nap soxor, ezt a részét értem. de ezzel a logikával aki szintén fal nélkül játszik, sosem lesz neki annyi nyersanyaga, hogy egynél több katonát érdemes legyen rákölteni, alacsony szintű falat meg csak az elején láttam az én szerveremen(14). 40-50 millió nyersanyag naponta, ahhoz valami öreg szervert tudok elképzelni, ahol elkezdték felhúzni bányákat nyitott erőddel, aztán abbahagyták a játékot, és ott maradt rengeteg ingyen farm, amit azért tudsz te kifosztani, mert rajtad kívül nem nagyon támad senki. lehet, hogy ha nem lenne megbeszélt haverod aki mindig bever, akkor sem támadna más simán a passzivitás miatt.

egyébként +/- 20 helyezés rémlik az erődtámadás hatósugarára, régebben próbáltam 1-2 haverrel közösen támadni, nem igazán működik, sok millió elment pörgetésre, hogy mindkettőnknek beadja ugyanazt a célt, néha működött, de itt is azt érzem, hogy ha tudna 2 karakter bármiben együttműködni, akkor nemcsak elvileg, hanem gyakorlatban is tiltani kellene az egy ember 10-20-30 karakter felállásokat...
Régi 2018-09-07, 18:03
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Alapbeállítás

Idézet:
vonKurz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ne haragudj, de értelmetlen dolgot írsz. minél nagyobb a falad, annál rosszabb kirabolni az erődödet, ergo nem fognak beütni minden nap soxor, ezt a részét értem. de ezzel a logikával aki szintén fal nélkül játszik, sosem lesz neki annyi nyersanyaga, hogy egynél több katonát érdemes legyen rákölteni, alacsony szintű falat meg csak az elején láttam az én szerveremen(14). 40-50 millió nyersanyag naponta, ahhoz valami öreg szervert tudok elképzelni, ahol elkezdték felhúzni bányákat nyitott erőddel, aztán abbahagyták a játékot, és ott maradt rengeteg ingyen farm, amit azért tudsz te kifosztani, mert rajtad kívül nem nagyon támad senki. lehet, hogy ha nem lenne megbeszélt haverod aki mindig bever, akkor sem támadna más simán a passzivitás miatt.

egyébként +/- 20 helyezés rémlik az erődtámadás hatósugarára, régebben próbáltam 1-2 haverrel közösen támadni, nem igazán működik, sok millió elment pörgetésre, hogy mindkettőnknek beadja ugyanazt a célt, néha működött, de itt is azt érzem, hogy ha tudna 2 karakter bármiben együttműködni, akkor nemcsak elvileg, hanem gyakorlatban is tiltani kellene az egy ember 10-20-30 karakter felállásokat...
Nem kezdem elmagyarázni a nyitott erőd taktikát,mert sokszor megtettem már és egy kicsit unalmas számomra majd valaki ha érdekel akkor elmagyarázza amit írtam,ha te a faladat már 10-es fölé húztad akkor neked már úgyis teljesen tökmindegy.
Amit írtam nem értelmetlen ,a legtöbb nyersanyagot így lehet erődnél szerezni,többet is mint kell ,sokkal több jön mint amit el tudsz költeni,ehhez nem öreg hanem pont új szerverek kellenek,hiszen ott akik az erődben elsők pár százan mind ezt csinálják...
Itt van az erődöm,alul a nyersanyagommal ,de idén már nem nyitottaztam és még így is szinten tudom tartani,folyamatos bányászás mellett is...
És ez csak a 24 órás folyamatos védelem miatt van ,ha most csinálnék védelmet akkor kb 1 napon belül elvinnének tőlem pár száz millió nyersanyagot.

Az erőd dcs-ben w5-ön nálunk az első ,lassan eléri a 100 ezer támadást ,ez is csak a nyitottazás miatt van ,egyébként 10K-nál tartana kb.
Ja és erődben 1 támadónak a rangsorban +- 50 helyezésnyi közül adhat be ellenfelet.
Most kezdem értelmezni amit írtál
Bocsi ,de teljesen tévúton jársz . Nekem nincs megbeszélve senkivel semmi. Csak írtam a múltkor ,hogy meg is lehet beszélni.
Akit 1 katonával be lehet ütni ,attól mindíg jóval több nyersanyagot rabolsz ,mint amibe az 1 katona került ,az sosem lehet deficites ,így van a játék megírva ,hiszen a támadásodra bónusz nyersanyagot kapsz attól függően ,hogy mekkorák a termelőid illetve annak a termelői akit beütöttél. Ebbe beleszámít a két résztvevő erődszintjének különbsége is ,ha van esetenként negatív bónuszokkal ,de ezt már hosszabb lenne elmagyaráznom .
A lényeg az ,hogy akit 1 katonával be lehet ütni ,attól hacsak nem legalább 4 szintel kisebb az erődje mint neked ,akkor mindíg több nyersanyagot rabolsz ,mint amibe került a támadásod. Tudom ,hogy ez így egy kicsit értelmetlennek tűnik,de már így is többet beszéltem róla mint amit akartam

Utoljára módosítva: Mraz által : 2018-09-07 18:16

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai