Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2016-01-21, 20:11
Reznagol78 Reznagol78 nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 95
Alapbeállítás Harcrendszer

Sziasztok! A harcrendszerrel az a gond, hogy nehéz lejjebb kerülni. Ha valaki erősebb ellenfelek közzé jut fel és mondjuk elmegy nyaralni stb, a többiek jóval erősebbé válnak és hetekig fosztogathatják, hogy egyáltalán lejjebb kerüljön annyival amennyire már biztonságos. A vesztett harc miatti becsületvesztés önmagában nem lenne megoldás, mert a cápák direkt kerülnének lejjebb, hogy a még kisebbeket fosztogathassák.
De el lehetne azon gondolkodni, hogy is lehetne ezt korrektebbül megoldani. Pl. az erőd fejlettségi szintjétől függően vesztett harc után a játékos veszítene becsületpontot és nyersanyagot is. Ha nincs annyi nyersanyaga amennyit veszíthetne akkor nem kezdeményezhet csatát.
Ilyen módszerrel kiküszöbölnénk azt, hogy valaki direkt kerüljön nagyon alacsony szintre (mert nem érné meg neki), viszont aki nála fejlettebb játékosokkal van körülvéve az hamarabb a neki megfelelő helyre kerülne a ranglistán.
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-21, 20:57
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
A Duma Centruma

Összes hozzászólás: 369
Alapbeállítás

Azért az éremnek azt a felét is lássuk, hogy elől sem fenékig tejfel a játék... mivel sok gyagyás az üres falakon felkúszott, de a fejlettsége annyira gyenge, hogy a rendszer nem engedi kifosztani 0-0 nyersanyag van nála folyamatosan! Tehát a "cápáknak" is vannak ám problémái... egyik az, hogy mivel felettük nincs gyakorlatilag játékos, kevesebb is a támadható ellenfél, a másik az, hogy a támadható játékosok döntő többsége "gyagyás" kategória top 10ben 70-77es katonákkal!

Most az már másodlagos, hogy a 105 katonákkal gyakorlatilag nincs haszon, már már csak olyan támadások vannak szinte az élmezőnyben, ahol egymást tudjuk hátráltatni, elviszek 30 katonával 100K fát meg 30K követ... és akkor neki annyival kevesebb van, én meg újra gyárthatom a katonákat!

Az egész erőd támadási rendszer egy nagy nulla...
Jó lenne, ha nem a becsületpont alapján dobná be az ellenfeleket... és akkor a 300. helyen lévő Béla, aki mérföldekkel jobb fejlettségű erődben mint a 7.helyen lévő Pista, lehetne az ellenfelem az erődben...

Utoljára módosítva: Grimm által : 2016-01-21 20:58
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-23, 20:50
Ez már valami

Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért az éremnek azt a felét is lássuk, hogy elől sem fenékig tejfel a játék... mivel sok gyagyás az üres falakon felkúszott, de a fejlettsége annyira gyenge, hogy a rendszer nem engedi kifosztani 0-0 nyersanyag van nála folyamatosan! Tehát a "cápáknak" is vannak ám problémái... egyik az, hogy mivel felettük nincs gyakorlatilag játékos, kevesebb is a támadható ellenfél, a másik az, hogy a támadható játékosok döntő többsége "gyagyás" kategória top 10ben 70-77es katonákkal!

Most az már másodlagos, hogy a 105 katonákkal gyakorlatilag nincs haszon, már már csak olyan támadások vannak szinte az élmezőnyben, ahol egymást tudjuk hátráltatni, elviszek 30 katonával 100K fát meg 30K követ... és akkor neki annyival kevesebb van, én meg újra gyárthatom a katonákat!

Az egész erőd támadási rendszer egy nagy nulla...
Jó lenne, ha nem a becsületpont alapján dobná be az ellenfeleket... és akkor a 300. helyen lévő Béla, aki mérföldekkel jobb fejlettségű erődben mint a 7.helyen lévő Pista, lehetne az ellenfelem az erődben...
Amit én javasoltam, az pont orvosolná ezt a problémát, hiszen több vesztett csata után épp az ilyen játékosok kerülnének jóval lejjebb (mivel becsületpontot is veszítenek) és olyanok kerülnének feljebb, akik nagyobb fejlettségűek. Az ellen pedig nincs orvosság, ha valaki csak a védelemre gyúr és nem akar harcolni... de ők maradhatnak ott ahol vannak.
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-24, 07:59
Romuz Romuz nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 4
Alapbeállítás Védelem

Sziasztok.

Személy szerint a védelem/védettségre is ráférne egy változtatás. A 8 órás erőd védettség mint olyat nem sokra tartok míg közbe a termelőket szanaszét fosztják.

Egy viszonylag egyszerű de hatásos ötletem volna erre..

1. elszenvedett fosztogatás után járna az erőd 8 órás védelme
2. elszenvedett fosztogatás után (ha az 1. védettség időtartalma alatt történt) járna további +8 óra az erődre (az már ugye 16) ill.: -50% fosztogatási lehetőség a termelőkre a védettség ideje alatt. (vagyis az 50% fosztás helyett csak 25% -ot tud elvinni a termelőkből.)
3.elszenvedett fosztogatás után (ha a fenti kettő védelem időtartalma alatt történt) járna további +8 óra az erődre, -100% fosztási lehetőség a termelőkre (vagyis nem foszthatóak) ill. a fentmaradó védelem ideje alatt a termelők a nyersit nem a saját tárolójukba teszik hanem egyből az erőd raktárába a védelem ideje alatt.

Lehet valakiben megfogana a kérdés.: Nincs így túlvédve mindenki?
A válaszom.: Nincs, mivel a legelső fosztáskor még többet fognak elvinni "rosszabb" esetben. Arra viszont alkalmas hogy ne akkor fosszák szanaszét az embert amikor nincs gépközelben, ha nem is sokáig de 1 napig ill. legyen ideje a védőket újra gyártani ,stb.
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-24, 09:27
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
A Duma Centruma

Alapbeállítás

Így is túl vannak már védve az erődök, egy azonos szintű sereg, egy azonos szintű falal és egységekkel szemben olyan módon esélytelen, hogy még az íjászokon sem jut át! Tehát ha a védelmed még csak nem is nagyobb szintű hanem azonos, már nyert ügyed van! Hiszen senkinek sem jó a vágóhídra küldeni a katonákat a semmiért!

Így sincs mit elvenni a játékosoktól többnyire, én az egészet ott rontottam el, hogy azt hittem, hogy majd a többiek is fejlődnek/haladnak... de tévedtem! Továbbá nem számoltam arra, hogy néhány majom az üres falakon a top10be veri magát 77es katonákkal! (Ez az abszolút védelem, nem lehet tőle elvenni nyersanyagot, mert a rendszer megvédi a silány fejlesztése miatt)

Persze biztos vagyok abban, hogy téged "szanaszét" lopnak! Ezért kellene neked hatványozott védelem... még nálam hetek óta a 105 védőegységek pihennek!

Utoljára módosítva: Grimm által : 2016-01-24 09:29
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-24, 13:26
Romuz Romuz nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 4
Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze biztos vagyok abban, hogy téged "szanaszét" lopnak! Ezért kellene neked hatványozott védelem... még nálam hetek óta a 105 védőegységek pihennek!
Biztos lehetsz benne hogy *****séget állítasz. Én nem magam miatt jöttem elő ezzel az ötlettel, hanem azok miatt akiket egyáltalán nem hagynak érvényesülni.

Valószinűleg nem egy szerveren játszunk ezért nem egyforma a helyzet sem. Ahol én vagyok ott elég sűrűn látom azt hogy bizonyos embereket TÉNYLEG nem hagynak fejlődni egy picit se. És néha belegondolok abba hogy hiába próbálja védeni magát mindenap, valaki mindíg beüti, na ezt azért biztos nehéz lehet elviselni.

Ami pedig a te überszupervédelmedet illeti, szerintem az ilyesminek nyiss egy új topikot dicsekvő vagy mitomén milyen címen mert rossz helyen jársz.
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-24, 13:53
Ez már valami

Alapbeállítás

Sziasztok! Én is annyit ennék hozzá, hogy nagyrészt egyetértek Romuzzal. Vannak akik több szerveren játszanak, többek között nemzetközin is.
Nehezebb úgy átlátni az egészet, hogy az ember egy szerver alapján ítél, főleg úgy, hogy amikor bekerült az erőd, sokan nem is kezdték el teljes erőbedobással a fejlesztéseket stb.

A nemzetközin Grimm még akkor is elvernek, ha nekik ráfizetés nyersanyag szempontjából, csak azért, hogy te nehezebben haladj. Azért, mert vannak akik felváltva teszik meg mindezt és így megoszlik a veszteségük, míg téged lehetetlen helyzetbe hoznak. A béke jelenlegi formájában ezért kevés és a harcrendszer szintúgy.

Én nem sírásból javaslok vagy írok dolgokat, mert pl. W5-ön 10-13 hely között ingázom hetek óta, azaz nem állok olyan rosszul szerintem. Más szervereken kb. középmezőnyben vagyok, de azt sem szégyenlem. Mindezzel jobban átlátom a helyzetet, mind a kisebbek, mind a nagyobbak problémája terén
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-24, 14:57
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
A Duma Centruma

Alapbeállítás

Az a baj, ha lenne ilyen 3*8órás védelem, akkor már aztán tényleg tökfölösleges lenne támadni! Vagy inkább nem is lehetne...

Am is, mindenki a többieken jutott feljebb a ranglétrán, valaki az üres falakon kúszott fel...

Idézet:
A nemzetközin Grimm még akkor is elvernek, ha nekik ráfizetés nyersanyag szempontjából, csak azért, hogy te nehezebben haladj.
Ha te nem tudsz haladni, de magad biztonságban akarod tudni, akkor kénytelen vagy a többieket hátráltatni. (s14. is pontosan ez megy) De nemzetközin nem is kell ezen meglepődni, ott pár száz vagy ezer gomba elverése naponta az erődbe nem probléma sokaknak.
Válaszol idézettel
Régi 2016-03-11, 18:53
petiapu petiapu nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 2
Alapbeállítás Céhes erőd

Sziasztok! Az erőddel kapcsolatban lenne egy ötletem, talán érdemesnek találjátok a megfontolását! . Mi lenne, ha nem csak saját erőd lenne, hanem lenne a céhnek egy központi erődje, amit ugyan úgy fejleszteni kellene, mint a saját erődöt,(a tagok küldenének a fejlesztéshez követ és fát) .A céhes erődöt 100-as szintig lehetne fejleszteni Azt a céhes erődöt is lehetne katonákkal támadni, és persze védeni,is(katonákat kellene küldeni a védekezéshez és a támadáshoz) és egy-egy sikeres támadás 1 szinttel csökkentené a megtámadott erőd szintjét és 1 szinttel növelné a sikeres támadást végrehajtó céh erődjének szintjét. Az a céh, amelyik először eléri a központi erődjével a 100-as szintet, kapna valamilyen jutalmat, pl a céh minden egyes tagja megkapná az összes mágikus tekercset a boszorkánytól ingyen. A céhes erődöt akkor lehetne kezdeni építeni, ha egy céhben minden egyes tagnak már legalább 15-ös lenne az erődje Remélem egy következő fejlesztésbe belerakjátok a céhes erődöt!
Válaszol idézettel
Régi 2016-03-11, 20:11
Metallo Metallo nem elérhet?
Pizsamás Banán

Összes hozzászólás: 26
Alapbeállítás

Idézet:
petiapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! Az erőddel kapcsolatban lenne egy ötletem, talán érdemesnek találjátok a megfontolását! . Mi lenne, ha nem csak saját erőd lenne, hanem lenne a céhnek egy központi erődje, amit ugyan úgy fejleszteni kellene, mint a saját erődöt,(a tagok küldenének a fejlesztéshez követ és fát) .A céhes erődöt 100-as szintig lehetne fejleszteni Azt a céhes erődöt is lehetne katonákkal támadni, és persze védeni,is(katonákat kellene küldeni a védekezéshez és a támadáshoz) és egy-egy sikeres támadás 1 szinttel csökkentené a megtámadott erőd szintjét és 1 szinttel növelné a sikeres támadást végrehajtó céh erődjének szintjét. Az a céh, amelyik először eléri a központi erődjével a 100-as szintet, kapna valamilyen jutalmat, pl a céh minden egyes tagja megkapná az összes mágikus tekercset a boszorkánytól ingyen. A céhes erődöt akkor lehetne kezdeni építeni, ha egy céhben minden egyes tagnak már legalább 15-ös lenne az erődje Remélem egy következő fejlesztésbe belerakjátok a céhes erődöt!
Szerintem ebben a formában total waste lenne,ingyen a scrollok,mert kb nekem kb 20 millio gold lenne mindegyik scroll vétele,és 20millio gold 330as szint felet az semmi(föleg hogy tuti midennki megvette azt melyik nem volt neki,ergo nem 1szerre vette meg),meg 1szeri,ez kb ilyen formában 1 lehuzás lenne csak
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai