Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2018-04-25, 21:54
ultimate07 logója
ultimate07 ultimate07 nem elérhet?
Bézbózütő

Összes hozzászólás: 47
Sziasztok.Én csak pár dologra szeretném felhívni a fórumozók és esetleg a fejelsztől figyelmét.Két frissítési lehetőséget gondoltam ki,ami szerintem nem jönne rosszul a játékba.Én itt főleg a céhre koncentráltam.Először is szeretném,hogy amikor egy tiszt kirúg egy játékost a céhből,akkor ne az jelenjen meg a levélben,hogy xy céhvezető,hanem xy tisztviselő.A másik dolog pedig az,hogy amikor kirúgunk egy tagot,akkor a cseten ne csak az jelenljen meg,hogy xy elhagyta a céhet,hanem az igazság.Tehát ha xy nevű tiszt kirúgta ys tagot akkor az úgyis jelenlen meg.Egy szóval lehetne egy kicsit részletesebb a céhes "infóblokk".Az utolsó gondolatom ebben a témában pedig az volna,hogy szerintem nem ártana szintén a céhen belül egy opció,amit a céhvezető tudna ki-be kapcsolni.Ennek a funkciónak az lenne a szerepe,hogyha az egyik tiszt ki szeretne valakit tenni a céhből,akkor a céhvezetőnek azt meg kellene erősíteni.
Ez a megerősítés egyébként egy levél lenne,amiben lenne egy gomb amire rá lehetne kattintani.Továbbá ez a levél tartalmazná a kirúgandó tag(ok) nevét ill. a kérelmező tiszt nevét.
Válaszol idézettel
Régi 2018-08-31, 11:28
Rizs Rizs nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás

Sziasztok!

A probléma: a klotyóba dobott fegyverek szétszerelésekor/drágakő kivételkor/eladásánál (inkább kidobásánál, mert arany ugye eleve nem jár értük) nem kapjuk vissza a tárgy fejlesztésére költött fémet és kristályt.

Miért van ez így: állítólag azért oldották meg így, hogy ne lehessen trükközni - ugye a harcos fegyverek 1 itemnek számítanak, míg a mágus/felderítő itemek 2-nek. Ezek fényében a harcos fegyver fejlesztése olcsóbb (fele annyi), mint más kaszté. Ha visszajárna a klotyóba dobott fegyverekért a nyersanyag, akkor pl. egy 10x fejlesztett harcos fegyver, amire 50.000 kristályt költöttek, klotyóba dobás után 10x fejlesztett mágus/felderítő fegyver lenne, amin dupla annyit ér a nyersanyag. Tehát 50.000-et költöttek a fejlesztésre, de 100.000 fog visszajárni az új fegyver után. Ezt a kiskaput kivédendő döntöttek úgy a fejlesztők, hogy a klotyóban járt fegyverek után egyáltalán nem jár vissza nyersanyag.

Miért nem jó ez így: az árnyvilágból/toronyból esett cuccokat is úgy kezeli a játék, hogy "már járt a klotyóban", ha egy ilyen fegyvert fejlesztek a kovácsnál, akkor annak a nyersanyagnak búcsút mondhatok, mert ha majd cserélem le a fegyvert, nem fogom visszakapni.

Javaslatom: a klotyóba dobás pillanatában kapja vissza a játékos az addigi fejlesztésre költött nyersanyagot, és a tárgy fejlesztési szintje álljon vissza 0-ra. A toronyból/árnyvilágból szerzett fegyvereket pedig egyébként sem lehet beledobni a klotyóba, ezekért csak simán járjon vissza a nyersi, mint a többi típusú itemnél.

Miért lenne ez jó: egyrészt fair a játékosokkal szemben. Ha már visszajár a fejlesztésre költött nyersanyag, akkor járjon vissza minden tárgy után. Másrészt a fent leírt kiskaput továbbra sem lehetne kihasználni, mert mindig az a mennyiség járna vissza, ami a tárgyra el lett költve.

Példa: adott egy harcos fegyver, mondjuk 10x fejlesztve, összesen 50.000 kristály lett elköltve a fejlesztésre. Klotyóba dobáskor a játékos visszakapja az 50.000 kristályt (természetesen a fémet is) és az új pl. mágus fegyvert újra felfejlesztheti 0. szintről, ha akarja, természetesen dupla annyi nyersanyagért. És majd az új tárgy szétszerelésénél/dragakő kivételnél/eladásnál ismét visszajár az a mennyiség, ami az új tárgy fejlesztésére lett költve.

Itt egy kép, melyen látszik, hogy nincs feltüntetve a fejlesztésre költött nyersanyag, de a tárgy fejlesztve lett 5x. A fegyver egyébként az árnyvilágból van.

Ez a dolog csak a fegyvereket érinti, a többi típusú tárgyért visszajár a nyersanyag függetlenül attól, hogy volt-e a klotyóban vagy hogy honnan esett.
Válaszol idézettel
Régi 2018-08-31, 19:16
IceAJeges IceAJeges nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 14
Alapbeállítás

Nagyon jó ötlet. Bár csak eljutna a fejlesztőkig!
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-23, 16:12
PUNKANDROLL PUNKANDROLL nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 5
Alapbeállítás Karácsony

Üdv!
Lassan karácsony Lehetne 500 gomba 2 napig a KERET!!
És egy hatalmas földrengés következtében a Torony lesülyedt újjab 100 szinT!!! J
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-12, 12:15
IceAJeges IceAJeges nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 14
Alapbeállítás

Új eszközök a játékba.
1) Foglalat fejlesztő varázslat:
Varázslat amivel tárgyba foglalatot rakhatsz. Úgy működne mint most a foglalalat fejlesztés a kovácsnál, csak a kristály és gomba mellett lenne egy harmadik lehetőség is.
Ez a varázslat elég ritka lenne.

2) Drágakő kivevő varázslat:
Varázslat amivel tárgyból kiveheted a drágakövet. Úgy működne mint mint most a drágakő kivétel, csak a kristály mellett lenne egy második lehetőség is.
Ez a varázslat is ritka de nem annyira mint a foglalat fejlesztő.

3) Építkezést gyorsító varázslat:
Egy nappal rövidül a határidő. Az erődben használható funkció.
Ez egy átlagos esélyü varázslat egy nap egy 15 napos építkezésben sokat nem számít, de még is egy kis plusz. Kisebb szinten rövidebb időknél pedig kicsit olyan hatást, érzést kelt, hogy a felzárkózást kicsit segíti.

- Egyik varászlat se foglal helyet a hátizsákban.
A türelmetlenség folyóhomokos homokórájával osztoznának a helyen. Azon a helyen most már az egeret ráhúzva buborékban írná miből mennyi van. Akár más-más ikonnal is jelölhetné miből van épp raktáron. Pl mind a 4 varázslat rajta van a képen és az színes amiből van. A többi szürke.

- Mindhárom varázslat a horizontal diversity részt erősítené. Változatosabb, töbrétűbb, sokszínűbb lesz egy kicsit tőle a játék. Nem túl nagy fejlesztés árán.

- A szerencsekerék 2.0 adná ezeket a varázslatokat.
Mégpedig egy kis átalakítással. Van rajta egy nagyobb és egy kisebb tapasztalati könyvet adó szelet. A kisebb tapasztalati pontos könyv törölhető lenne. Annak helyére beférne már egy. A lélekkő a fa és a kő 3 szeletet foglal, azok egy helyet foglalnának ezentől, mint erőd nyersanyagok. Így ezzel még két hely felszabadul a másik 2 varázslatnak.
Vagy elég lenne csak a kis TP könyvet törölni és a helyén lehetne a varázslatok kategória, amibe bekerülhetne ez a 3 vazslat és a homokóra is.

- A fegyver bolt is árulná a két kovácshoz kapcsolódó varázslatot. Kis eséllyel, de ott lehetne néha, aranyért vagy 1 gombáért. A szerencséden múlik.

- A varázsbolt árulná az építkezést gyorsítő varázslatot. Kis eséllyel de ott lehetne néha, aranyért vagy 1 gombáért. A szerencséden múlik.

Pedánsok gyűjtőalbuma bővülhetne egy újabb kategóriával.
Amibe bekerülne az alteregó tükör és a szerencsekerék 2.0. Így látva pl. miket lehet majd feloldani később, vagy hogy áll épp az adott gyűjtés.
Ide ebbe a listába az alteregó varázstükör mintájára bekerülnének további lehetőségek.
Drágakőbánya tükör, Akadémia tükör, Mágusok tornya tükör, Íjászok céhe tükör, Laktanya tükör, Kőfejtő tükör, favágó, kunyhó tükör, Lélekkitépő tükör, Aranytárna tükör

Minden tükörnek az a szerepe, hogy a hozzá tartozó épület fejlesztése közben termel, kiképez az épület, csak lassabban. Mindenképp jobb mint ami most van a nem termel.
Az utolsó 2 újítás a "végtelen" aranytárna és "végtelen" drágakőbánya esetén mindenképp a leghasznosabb újítás lenne. Persze bizonyos szinteken a többi is. Azért, hogy ez mindenkinek jó móka lehessen minden szinten a 9 új tükör lehetne 9 eredmény és legyen még egy tizedik eredmény, hogy minden tükört szerezz meg. Így a pedánsok gyűjtőalbumába bekerülhetne 2 teljes lap és ez mindenkinek jó lenne, mert +50 képesspontot jelentene. Azoknak is, akiknek már minden épületük maxos, mert ha kigyűjtik a tükröket extra képességponthoz jutnak.

A a kiképző épületeknél lehetne duplája a kiképzési idő fejlesztés közben. A termelő épületeknél a termelés visszaeshetne a felére, pl akadémia aranytárna stb., a drágakő bányánál pedig legyen 20 órás a termelés fejesztés közben, így napi egyszer mindenki tudna drágakövet kiszedni fejlesztés közben is és a 20 óra miatt nem lenne csúszás sem. Van 4 óra keret a korrekcióra.

A tükör szilánkok begyűjtése lehetne hasonló mint az alteregós. Akár lehetne olyan, hogy bányákból begyűjtés közben lehetne esély, erőd harcok közben lenne esély stb.

Lélekkő és fa/kő elnyelő
Lehetne mindkét erődben egy funkció arra, hogy a raktárkapacitás 10%-ért napi 1x 10 szerencseérmét válthatna a játékos. Az erődben is 1x és az árnyvilági erődben is 1x. Ezzel igen hamar fel lehetne emészteni a készleteket és a folyamatos termelés és harcok biztosítva lenne, mert mindenki szeretne néha-néha extra pörgetést. Nem lenne az az érzése a játékosnak, hogy végeztem kimaxoltam hova tovább.

Utoljára módosítva: IceAJeges által : 2019-01-12 19:35
Válaszol idézettel
Régi 2019-04-05, 10:57
begyowsky begyowsky nem elérhet?
Bézbózütő

Alapbeállítás

Sziasztok

Nagy a kérésem: a fegyverkovácsnál kellene felcserélni két parancsikont: a szétszerelést és a drágakő kiszerelését. A képen piros nyíllal jelöltem, mire is gondolok:

Sokadszor jártam úgy ma is, hogy dobálom rá a cuccokat a szétszerelésre (a kapott kristáloyk mennyisége külön panaszlevélben megy majd), és nem a szétszerelésen landol a motyó, hanem a jukasztáson, én meg rutinból kattintgatva ma is 25 gombáért kifúrattam valami gagyi fuxot. Azt hittem, megüt a guta. Na, ez a módosítás ennek elejét venné. Szerintem.
Válaszol idézettel
Régi 2019-04-27, 10:38
Bézbózütő

Alapbeállítás

Nekem új kazamata-ötleteim vannak: egy Alkonyat-témájú, meg egy Star Wars témájú kazamata (meg persze az árnyékvilág-beli mása) merült fel az elmémben. A STar Wars lehetne Halálcsillag (persze parodizált formában), a fő kazamata-szörny meg Dart Vader (Tört Vödör).
Válaszol idézettel
Régi 2019-05-06, 17:53
Bézbózütő

Alapbeállítás

Továbbgondoltam ezt a Star Wars kazamata-dolgot, és van újabb ötletem ezzel kapcsolatban: be lehetne hozni új epic cuccokat: a harcos kasztnak rohamosztagos cuccokat, a mágus kasztnak Dart Vader motyóit, a felderítőnek meg Obi van Kenobi holmijait.
Válaszol idézettel
Régi 2019-05-21, 18:34
Bézbózütő

Alapbeállítás

Új kasztnak lehetett volna az alakváltó. Mondjuk nappal harcos, éjjel mágus. De ez csak egy kósza ötlet.
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai