Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Általános

Általános A játékkal kapcsolatos általános témák

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-11-04, 18:28
Blokike Blokike nem elérhet?
Bézbózütő

Összes hozzászólás: 44
Alapbeállítás

Nekem nem a fejlesztési időkkel van problémám, az olyan amilyen. A fő problémám, hogy az épületek közül egynek van értelme és érdemi hatása a főkarakterre (Gladiátor), ehhez persze kell fejleszteni a Szívet és Termelőt így közvetve azok is értelmesek, de az összes többi totál felesleges (hosszútávon is). Ez a jelenlegi feltételek mellett igaz, ha megváltoztatják az aranytermelés, a napi csaták számát, a csatákkal szerezhető lelkek számát stb, akkor lehet hogy jó lesz, de így egyszerűen nem éri meg több tízezer lelket ölni olyan épületekbe ami nem hoz semmit. Számolgattam elég sokat, egyszerűen nem éri meg.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-04, 22:29
jyaga jyaga nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 8
Alapbeállítás

Sziasztok!

Elég sok hozzászólást olvastam itt a magyar fórumon és a nemzetközi fórumon is. Továbbá elég sokat gondolkodtam a játékon, és az utóbbi fejlesztéseken. A következőkre jutottam:

1. Sokan írták, hogy az erődben az épületek szintjét emelni kellene, hogy lehessen tovább építkezni. Én már várom, hogy minden maxon lehessen és ne kelljen ezzel tovább foglalkoznom. El kell fogadni, hogy az sf-ben vannak véges dolgok. Ugyanakkor egy bizonyos rework ráfér az erődre: amikor mindenkinek meg lesz a maximális fejlesztés, értelmetlenné válik a ranglista (de azért az egyik acsihoz gyűjts össze 5000 dicspontot....) (sőt max fejlesztés előtt értelmetlenné válik a ranglista).
Max fejlesztés után nem tudsz mit kezdeni a nyersivel (kivéve drágakőbánya egy ideig...)

2. A petek esetében ugyanúgy értelmetlen a ranglista egy idő után.Itt is sokan írták, hogy emelni kellene a petek számát, meg a max. 100as szintet. Itt is el kell fogadni, hogy véges a dolog. A teljesség kedvéért minden petet fel fogok húzni 100asra, mert sose tudni, hogy egyszer mit fog kitalálni. De valóban itt is rework szükséges. És hogy mit fogok kezdeni egy idő után a gyümölccsel, ami még aranyat se ér??

3. A kovácsműhelyben a kristály és a szürke valamilyen nyersanyag aránytalanul esik.... Ráadásul amire felhúzok egy tárgyat 4-5-re, addig esik egy jobb, és mindent kezdhetek újra aránytalanul sok kristályért cserébe... Még jó, hogy nincs olyan achievement, amiben minden tárgynak 10-es fejlettségűnek kell lennie... így is 10esre 25.000 kristály volt egy tárgy (nem fegyver)

4. Ez az alvilág meg kb. mind közül a leghaszontalanabb eddig. Egyelőre csak 2 épületet húzok: a sötétség szíve és a lélekkitépő (mert a támadásra nem éri meg vesztegetni lelket). Ha ez a 2 épület meg lesz 15-ös akkor utána az aranytárna, gladiátoriskola és az időgép lesz felhúzva 15-re. A maradék épületet meg már csak azért fogom felhúzni, hogy legyen mit csinálni a játékban a napi q-k mellett, meg a teljesség kedvéért. És ha minden meg van max-ra, akkor utána mit csinálok a lelkekkel? Mert itt még kőre se tudom költeni... vagy fogadjam el, hogy ez a fejlesztés olyan formában véges, hogy felhúzok mindent maxra és utána be se kell néznem ide, csak naponta 2x felvenni az aranyat meg egyszer az időgépet?

(Egyébként lassan olyan sokféle nyersanyag van, hogy berakhatnának valamit, amivel egyik nyersanyagból lehet másikat készíteni. Vagy valami "gépet" vagy árust, akinél gyűjteni kell több tíz meg több ezer ilyen meg olyan nyersanyagot, és azokból lehet készíteni epic itemeket, meg azokat is összekovácsolni és még durvább epic-eket előállítani de ez csak álom... )

Azért a Playa lehetne bőbeszédűbb és kiadhatna egy hivatalos tájékoztatást az elképzeléseikkel, terveikkel kapcsolatban; vagy hivatalosan reagálhatnának a több tíz vagy éppen több száz játékos által megfogalmazott hibákkal kapcsolatban.

Abba meg bele se merek menni, hogy így lassan 400as szintet elérve milyen játékélményt fog nyújtani az sf, amikor már közel minden meg lesz?
No és, amikor az első karakterek elérik az 500as max limitet...
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-08, 09:17
Tommedve logója
Tommedve Tommedve nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Azeroth/Steinfels Városa/Tommedve Erődje (s7)
Összes hozzászólás: 38
Exclamation

Sziasztok!
Itt egy kis infó az alvilági épületekről ha érdekel valakit:
http://hu.4m7.de/sammelalbum/unterwelt.php
Régi 2017-11-12, 11:24
Lionskull Lionskull nem elérhet?
Bézbózütő

Összes hozzászólás: 43
Alapbeállítás

Jó lenne ez az alvilág dolog, csak hát... Na igen, a szörnyikéink. Egyszerűen nem éri meg erősebb hősöket lecsalni, mert szegény kis monsztrák tulajdonsága úgy alul lett méretezve, hogy az valami kritikán aluli. Fejlesszem a goblint meg a trollokat? Ugyan mi a fenének? Arra jó, hogy egy csapatnyi elverjen egy max 10-15-ös hőst, az erősebbek egy ütéssel lenyomják bármelyiket. Az őrző? Na azt talán érdemes, de az is igen gyenge a saját szintjéhez képest: egyik sem tud védekezni, vagy kitérni, kirtikust évszázadonként egyszer üt. Ha nem direkt bogarászok a ranglistán hanem azt hívom le akit felajánl akkor szinte tuti, hogy vereséggel számolhatok.
Ami jó dolog: Kritikus növelő, időgép.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-13, 06:13
Bézbózütő

Alapbeállítás

Idézet:
Lionskull eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó lenne ez az alvilág dolog, csak hát... Na igen, a szörnyikéink. Egyszerűen nem éri meg erősebb hősöket lecsalni, mert szegény kis monsztrák tulajdonsága úgy alul lett méretezve, hogy az valami kritikán aluli. Fejlesszem a goblint meg a trollokat? Ugyan mi a fenének? Arra jó, hogy egy csapatnyi elverjen egy max 10-15-ös hőst, az erősebbek egy ütéssel lenyomják bármelyiket. Az őrző? Na azt talán érdemes, de az is igen gyenge a saját szintjéhez képest: egyik sem tud védekezni, vagy kitérni, kirtikust évszázadonként egyszer üt. Ha nem direkt bogarászok a ranglistán hanem azt hívom le akit felajánl akkor szinte tuti, hogy vereséggel számolhatok.
Ami jó dolog: Kritikus növelő, időgép.
Ez teljesen így van. Az csatázás egyáltalán nem lett kitalálva sem erőviszony szempontból sem nyereség szempontból. Az Őrző (a többiről ne beszéljünk mert feleslegese) statjai teljesen egyformán változnak, nincs egy tulajdonsága sem amiben kiemelkedne. Kitartása alig nő, szerencséje meg olyan alacsony hogy kritet szinte soha nem üt. Ezzel szemben a becsalt hősök főstatra, kitartásra és szerencsére vannak kigyúrva, esetleg még italuk is van meg Petbónuszuk, céhbónuszuk stb. Nem tudom melyik fejlesztő nézte meg, hogy érdemes-e ilyen feltételek mellett átlagos ellenfelet lecsalni. (Felhasználói tesztelés???) Egyetlen megoldás ha megkeresed azt a legmagasabb szintű ellenfelet aki meztelen és le tudod ütni, majd csapkodod naponta 5-ször. Nagyon izgi.

Magában még ez sem lenne probléma hiszen nem kell könnyűnek lenne a játéknak, azonban annyira kevés lelket ad egy sikeres lecsalás, hogy nem éri meg fejleszteni az Őrzőt. A napi 5 sikeres csata pedig érdemben nem járul hozzá az Alvilág fejlesztéséhez, a termelőt sokkal jobban megéri fejleszteni, így az Őrző helyett arra kell a lelkeket költeni.
Ennek következménye, hogy nem azt tud sikeres lenni az Alvilágban aki ügyesen fejleszti a védőit, jól választ ellenfelet stb., hanem aki rájön hogy csak 3 épületre érdemes költeni, a többi pazarlás. Nem hiszem hogy ez volt az Alvilág kifejlesztésének célja, én legalábbis jó csatákra vágynék.

Az időgép nekem sajnos jelenlegi formában nem hasznos, hiszen nem akarok napi 10-20 kalandvágyat elrakni minden nap. Ha valaki le tud nyomni napi több 100 kalandvágyat akkor le tudja nyomni az utolsó 20-at is és nem akarja elrakni. Főleg az utolsó 10-et ami a legtöbb XP-t adja.
Helyette amire szükség lenne, hogy ha van olyan nap amikor nem tudok játszani elfoglaltság vagy internet hiányában akkor az aznapi kalandvágyat el tudjam rakni későbbre. Persze nem minden nap van erre szükség, így be lehetne állítani korlátot milyen gyakran lehessen ezzel élni. Ennek lenne értelme számomra.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 06:09
DurLaDur DurLaDur nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 10
Alapbeállítás

Az időgép kivételével minden épületet érdemes fejleszteni.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 07:47
Bézbózütő

Alapbeállítás

Idézet:
DurLaDur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az időgép kivételével minden épületet érdemes fejleszteni.
Kimerítő indoklásoddal meggyőztél, amikor 15-ös szinten lesz a Gladiátor, akkor elkezdem tolni a Goblinokat.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 11:45
Szkuvi Szkuvi nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás

Elég eltérő nézetek, na akkor itt az enyém is.... Tény, hogy goblinokat és a trollt totál felesleges, mert semmit nem érnek. Az őrző még szódával elmegy, de annyi hasznot úgysem hajt, hogy megérje. Igazából annyira nem is lenne problémás, ha mondjuk a lélekkitépő többet termelne, illetve hosszabb távon tudná tárolni a lelkeket, mint mondjuk erődnél a kőfejtő.... Ha mondjuk 6os szinten nem csak 4700lelket tudna tárolni, hanem mondjuk 12000-t és esetleg gyorsabb lenne a termelés, na akkor azt mondom, hogy igen, a többit is megérné fejleszteni. Hozzáteszem, hogy az időgép sem annyira rossz, mert nálam most az is 2es és ha tényleg akkor használja az ember amikor már elhasználta a fogadóban a kalandvágyat akkor még hátulütője sincs. Lényeg a lényeg, hogy amíg a lélekkitépő olyan amilyen, addig nem igazán éri meg sok energiát fektetni az egészbe, max a már sokat emlegetett 3épületet (szív, kitépő, gladiátor) érdemes húzni és kész.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 16:41
Sword Cut Sword Cut nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 10
Alapbeállítás

Egyetértek az előttem szólóval. Én is csak a fontos épületeket szoktam fejleszteni: szív, lélekkitépő, aranytárna, gladiátor, kinzókamra. Az aranytárnát is érdemes fejleszteni, mert viszonylag kevés lélekbe kerül. A kínzókamrát is érdemes fejleszteni, mert sok bónusz lelket tud adni.
Én ezt az 5 épületet fejlesztem.
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 22:16
Bézbózütő

Alapbeállítás

Idézet:
Sword Cut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetértek az előttem szólóval. Én is csak a fontos épületeket szoktam fejleszteni: szív, lélekkitépő, aranytárna, gladiátor, kinzókamra. Az aranytárnát is érdemes fejleszteni, mert viszonylag kevés lélekbe kerül. A kínzókamrát is érdemes fejleszteni, mert sok bónusz lelket tud adni.
Én ezt az 5 épületet fejlesztem.
Az aranytárna tényleg jóval olcsóbb mint a többi, de cserébe annyira kevés aranyat ad, ami nem is látszik. Inkább lenne drágább, de adna annyi aranyat 15-ös szinten ami legalább napi 10 statpont emelésére elég. Én most azt a kevés lelket is inkább Gladiátorra költöm Aranytárna helyett.

A kínzókamra 5-ös szintig még talán megéri, de felette már nagyon nem.
Amennyiben 75-ös ellenfelet le tudsz ütni, azért alapszinten kapsz 1200 lelket, ezt növeli 10%-al a kínzókamra ami sikeres csatánként 120 lelket jelent. Naponta 5 sikeres csata 600 lelket jelent, de cserébe a 6-os szinthez 22570 lélek kell, tehát 22570/600=37,6 napig nem hoz plusz lelket csak kitermeli a fejlesztés költségét, utána hoz napi 600-at. Helyette ezt a 22570 lelket érdemesebb a termelő fejlesztésére tenni, így 13 órával hamarabb tudsz vele szintet ugrani, ami hatására óránként 1000 lélekkel többet kapsz így azonnal hoz 13000 plusz lelket, és a következő fejlesztést szintén hamarabb meg tudod ugrani ami megint hoz.... Ezeket az extra lelkeket lehet kínzókamrára költeni ha valaki nagyon szeretné, így azonnal hozza a napi 600 plusz lelket, összességében jobban jársz ha termelőt tolod 10-es szintig és minden másra csak utána költesz ha egyáltalán akarsz. Arról nem is beszélve, hogy a 10-es termelőt csak 8 óránként kell üríteni így éjszaka is rengeteg extra lelket hoz, amit a kisebb termelőknél elbuksz ha aludni is akarsz
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai