Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Általános

Általános A játékkal kapcsolatos általános témák

Lezárt téma

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-06-25, 22:41
Tommedve logója
Tommedve Tommedve nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Azeroth/Steinfels Városa/Tommedve Erődje (s7)
Összes hozzászólás: 38
Alapbeállítás Saját vélemény,avagy egy játékos szemével:Speed szerver

Sziasztok játékos társaim!
Gondoltam kifejtem én is mi a helyzet az új Speed szerverről és írok pár infót helyzetjelentés gyanánt.Tudom hogy eléggé megosztó lett ez a szerver a játékosok körében de biztos van aki szeretne ezt-azt tudni róla annak ellenére hogy nem indult rajta.Mielőtt belekezdenék előre szólok hogy ez csak az én véleményem lesz a szerverről,aki máshogy látja a dolgokat nyugodtan ossza meg velünk.
Na szóval a helyzet:Immáron 3 napja tart a szerver és eddig ahogy én látom eléggé brutális tempóban halad a fejlődés mindenki részéről.Jómagam 3 nap alatt 42 szintet értem el igaz ez elég kicsi a többiekhez képest de így is mutatja hogy ez a szerver tényleg eléggé fel van gyorsítva ahogy azt elvárhattuk tőle.3 nap alatt a legelső 30 játékos (zömében gombászok) átlagban 130-as szintnél tartanak.A jelenlegi legnagyobb szintű játékos 185-ös (3 nap alatt).
A szerveren jelenleg 44182-en vannak jelen köztük jó magam is.Eléggé sokféle társaság jött össze itt,elég sok a német játékos(nem meglepő mondjuk ),de örömmel mondhatom hogy sok a magyar játékos is és eléggé összetartóak vagyunk.Az én céhemnek pl. már van akadémiája is és van 3 szövetséges magyar céhünk is.A 30 legjobb céh között jelenleg 2 magyar is van.
A holnapi nappal kezdetét veszik az erőd ostromok is.
Vélemény (saját):Én igazából szórakoztatónak és hasznosnak találom a szervert azt leszámítva hogy pénz és gombahajhászás az egész.Mikor én regisztráltam tisztában voltam vele hogy mivel nem vagyok gombász esélytelen vagyok a top 30-ra de gondoltam megadom neki az esélyt,max kipróbálom a felgyorsított rendszert.A csatlakozásom után egy bő félórával már 12-es szintű voltam és találtam egy szimpatikus magyar céhet akik be is vettek maguk közé.Végre tudtam beszélni magyarokkal.Nem voltunk sokan de hamar megtaláltuk a közös hangot.Nekem az tetszett nagyon hogy ezen a szerveren végre nem halott karakterek ellen küzdök hanem mindenki aktív és keményen verseng.A céhben is mindenki beszélgetett,segítette a másikat és ez nagyon jó volt,úgyhogy ha másért nem is de legalább ez a szerver összehozott pár jó fej magyar sráccal akikkel közösen megyünk a top 30-ért.
Nos egyenlőre ennyi nem tudom mit írhatnék még így is egy kisebb regényt sikerült itt összehoznom
Remélem hogy pár embert tudtam informálni a helyzetről és van akit érdekel ez a poszt.Ha bármi kérdésetek van a Speed szerverrel kapcsolatban bátran írjátok meg ide,szívesen informálok mindenkit,vagy csak írjátok le ide a véleményeteket mit gondoltok Ti a Speed szerverről?

Utoljára módosítva: Tommedve által : 2017-06-25 22:49
Régi 2017-06-26, 07:41
Mraz Mraz nem elérhet?
Bébi kutya

Összes hozzászólás: 101
Alapbeállítás

Az ,hogy ott nem halott karakterek vannak hanem mindenki aktív ,ezt még megemlíteni is kár volt 3 nap után Talán a 30 nap alatt sem fog kihalni az a szeró. Egy sima nemzetközi szerver is fél évig aktív kb 3 nap után szép lett volna ,ha a speed tele lenne inaktívakkal...
Egyébként a 44K beregelt embert én kevésnek találom nagyon ,ráadásul annak a fele csak regisztrált ,jó ha 10K játszik is rendszeresen,bár lehet sokat mondtam. A speed szerver (bár én ugyan nem játszok rajta) egyébként még egy dolog miatt káros a többi szeróra nézve. Hogy aki ott játszik ,most hozzászokik a 6X-os sebességhez és ,ha vége és visszamegy majd a 400+ -os karakteréhez ,akkor ott nagyon gáznak fogja találni már a fejlődést. Speed nélkül is az ,de ha hozzászoknak a gyors fejlődéshez akkor egy sima szeró már nem fog élményt nyújtani szerintem... Bár halkan jegyzem meg ,lehet ez a céljuk a készítőknek! Hogy ne sok sima szerver legyen 95%-ban inaktívakkal amiket nem lehet lekapcsolni. Hanem a speedet fogják nyomni a pénz miatt.
Már most elkönyvelem,hogy az lesz a kommunikáció a végén ,hogy elsöprő siker volt a speed és havonta indítani is fogják,nemcsak a nemzetközit hanem a simákat is. Aztán ha az is lassú lesz ,jöhet az ultra speed
Régi 2017-06-26, 08:02
Tommedve logója
Tommedve Tommedve nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Azeroth/Steinfels Városa/Tommedve Erődje (s7)
Összes hozzászólás: 38
Alapbeállítás

Idézet:
Mraz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ,hogy ott nem halott karakterek vannak hanem mindenki aktív ,ezt még megemlíteni is kár volt 3 nap után Talán a 30 nap alatt sem fog kihalni az a szeró. Egy sima nemzetközi szerver is fél évig aktív kb 3 nap után szép lett volna ,ha a speed tele lenne inaktívakkal...
Egyébként a 44K beregelt embert én kevésnek találom nagyon ,ráadásul annak a fele csak regisztrált ,jó ha 10K játszik is rendszeresen,bár lehet sokat mondtam. A speed szerver (bár én ugyan nem játszok rajta) egyébként még egy dolog miatt káros a többi szeróra nézve. Hogy aki ott játszik ,most hozzászokik a 6X-os sebességhez és ,ha vége és visszamegy majd a 400+ -os karakteréhez ,akkor ott nagyon gáznak fogja találni már a fejlődést. Speed nélkül is az ,de ha hozzászoknak a gyors fejlődéshez akkor egy sima szeró már nem fog élményt nyújtani szerintem... Bár halkan jegyzem meg ,lehet ez a céljuk a készítőknek! Hogy ne sok sima szerver legyen 95%-ban inaktívakkal amiket nem lehet lekapcsolni. Hanem a speedet fogják nyomni a pénz miatt.
Már most elkönyvelem,hogy az lesz a kommunikáció a végén ,hogy elsöprő siker volt a speed és havonta indítani is fogják,nemcsak a nemzetközit hanem a simákat is. Aztán ha az is lassú lesz ,jöhet az ultra speed

Szia!
Egyet értek azzal amit mondasz bár az aktív karakteres dolgot 3 nap után azért írtam mert én ritkán kezdek új szervert,nekem ez új dolog Én ált. nem nagyon várom az új szervereket mert nekem ott van a régi jól be vált szerverem egy 300+-os karakterrel és nagyjából ennyi
Én is meglepődtem hogy már az első napon nem voltunk csak 20 000-en de hát ez van erre mondtam hogy megosztó lett a szerver nem mindenkit érdekel.
A 44000-et tájékoztatásul írtam
Azzal amit mondtál a Speed szerver káros hatásáról egyet értek elég furcsa lesz visszatérni a régi "lassú" fejlődési rendszerhez de attól függetlenül én még játszani fogok amíg meg nem unom
Szerintem is van rá esély hogy be fogják vezetni ezt a Speed szervert havonta,félévente dolgot,ha más nem a pénz miatt biztosan.
Köszönöm hogy leírtad a véleményed
Régi 2017-06-26, 15:46
Embör logója
Embör Embör nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 10
Alapbeállítás

Remek üzleti húzásnak tartom ezt a szervert a készítők részéről. Sokan , méghozzá többségében németek (akik más szervereken is a top1-be küzdik be magukat folyton) egymást kaszabolják a top30-ba jutásért és költenek is rá rendesen, hogy ez sikerüljön.
Nem hinném , hogy a 6x-os tapasztalat és arany , valamint egyéb várakozási idők felére csökkentése oly nagy változást érne el , hogy sokan feladnák más szervereken eddig elért posztjaikat.
Magyar részről úgy látom többségével barátokkal együtt vágnak bele az emberek , és mivel a többség értelmetlennek is talál bármely kiadást rá így 25-30-as csapatokba tömörülnek a jóbarátok , ismerősök , meg van ennek is a sajátos érzése.
Persze vannak akik csak bámészkodóként vannak jelen , mert ez új , egy látványosság , viszont a felregisztrálók számát én is kevéslem.
Talán a privát szerverek ellen jó fegyver ez most , minden igény kielégítése lenne talán a cél. Bár ezt mintha cáfolná egy-két olyan privát szerver melyek működését elméletben már rég meg kellett volna akadályozni , felmerült bennem az is , hogy itt már együttműködés van (ezen szerverek túlságosan fel vannak turbózva , egy idő után csak statolni kell) így bizonyára már nem is ártalmas , inkább hasznos az eredeti számára , az igazi játékos kihívást keres.
A speed szerver kihívása tehát a top30 helyezés.
Régi 2017-06-28, 15:23
Ameno Shakes Ameno Shakes nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 4
Alapbeállítás

Szia,

Leginkább az utolsó mondatodat vitatnám meg.
Szerintem ha a top30-as dolog nem lenne kihirdetve, simán lenne ugyanennyi játékos, még a komolyabbakból is. Hogy miért?

Egyszerű, vannak olyan emberek, akik a gyors játékot szeretik, illetve amikor 300. szint körül belassul - nagyon - a játék akkor megunják rosszabik esetben törölnek. Ez a szerver tökéletes játékélményt nyújt ezeknek a játékosoknak, hiszen körülbelül eddig a bizonyos 300. szint körülig lehet majd eljutni szerintem.
Jelenlegi eredményem top10 a szerveren és top1 a peteknél, tudom miről beszélek.

+1 dolog: Ez csak egy plusz szerver amint a Playa a 8.születésnapra talált ki, a szerver mindenképp csak egy plusz. Vannak akik nem értenek vele egyet, azoknak ajánlom hogy a következő normál szerveren játszanak és ennyi. Aztán ki tudja, lehet a 9. születésnapra jön egy lassabb, retro szerver

Ameno
Régi 2017-06-29, 14:09
Embör logója
Embör Embör nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 10
Alapbeállítás

Idézet:
Ameno Shakes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
vannak olyan emberek, akik a gyors játékot szeretik, illetve amikor 300. szint körül belassul - nagyon - a játék akkor megunják rosszabik esetben törölnek.
Magadra utalsz itt?
Amúgy én elvagyok a 300 feletti nyugdíjas tempóval is , nálam nem is a helyezés a lényeg , elég egy jó közösség. Biztos megvan abban is az élvezet amit te csinálsz , csak én nem tudom mi lehet az , top1 elérése után törölni... Ugye speed-en még nem fogsz a vége előtt?

Idézet:
Ameno Shakes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

Leginkább az utolsó mondatodat vitatnám meg.
Szerintem ha a top30-as dolog nem lenne kihirdetve, simán lenne ugyanennyi játékos, még a komolyabbakból is.
Van benne valami , hisz annyi gombász ugort neki mint más szervereken is , de rajtuk kívül a céhes top30 helyezésben még páran látnak/láttak esélyt. Talán tényleg nem annyira ösztönző a top30 és az azzal járó nyeremény , mint azt a szerverindítás előtt vélték.
Régi 2017-06-29, 19:25
Mraz Mraz nem elérhet?
Bébi kutya

Alapbeállítás

Idézet:
Embör eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Van benne valami , hisz annyi gombász ugort neki mint más szervereken is , de rajtuk kívül a céhes top30 helyezésben még páran látnak/láttak esélyt. Talán tényleg nem annyira ösztönző a top30 és az azzal járó nyeremény , mint azt a szerverindítás előtt vélték.

Arról nem beszélve ,hogy rengeteg magyar és külföldi aki magát gombásznak vallotta előtte nekiugrott hogy van esélye bekerülni a Top 30-ba . El is költöttek magukhoz képest rengeteg gombát 1000-5000 között ,de ott sajna rá kellett jönniük ,hogy a gombászok között is vannak kirívóak és annak a 10-20X-osát is beleölik ebbe a pár hétbe is akár . Így a sok "gombász" már nem is gombász
És nem mellesleg nem is játszik...
Régi 2017-06-29, 23:22
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
Schwarzenegger és Chuck Norris unokája vagyok én

Összes hozzászólás: 325
Alapbeállítás

Nem is értem melyik birka magyar akar versengeni a többi országgal... 1-5ezer?
Sok az első napon több mint 5000ret elnyomott a kazamatákra...
Egy olyan "újdonság" ahol egy lakópark árát is elköltheted a semmire, de legalább egy ház ára kell a top30ba Van olyan játékos, aki az aranygombát szinte egyedül kifizette már gombára Az első 24órában az aranyszobor ára meg is volt szerintem

Nem a győzelem a fontos, hanem az őszinte részvétem.
Régi 2017-06-30, 07:15
Mraz Mraz nem elérhet?
Bébi kutya

Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az első 24órában az aranyszobor ára meg is volt szerintem
Szerintem ,pont az első nap pörgött talán a legjobban a gomba és nem egy aranyszobor árát tették be 24 óra alatt. Ennél már csak az lenne még nagyobb szivatás a játékosoknak,ha a Playa azt mondaná,hogy aki több gombát költ nagyobb esélye van megnyerni a szobrot Eddig is a pénzről szólt az egész ,de ez a Speed ez már nem titkoltan a lehúzásról szól... Persze valahol igazuk is van. Nem kötelező költeni! Gondolom van egy Toplistájuk ,azokról az ötletekről ,hogy mivel lehet a legkevesebb befektetett energiával és pénzel a legnagyobbat akasztani még ezen a játékon és most az első helyen a Speed szeró volt A petes frissítés óta én nem láttam olyan újítást ami egy kicsit is nagyobb munkát jelentett volna nekik és érdemben hozzáadott volna a játékélményhez...

Utoljára módosítva: Mraz által : 2017-06-30 07:19
Régi 2017-06-30, 20:10
Ameno Shakes Ameno Shakes nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 4
Alapbeállítás

Idézet:
Magadra utalsz itt?
Amúgy én elvagyok a 300 feletti nyugdíjas tempóval is , nálam nem is a helyezés a lényeg , elég egy jó közösség. Biztos megvan abban is az élvezet amit te csinálsz , csak én nem tudom mi lehet az , top1 elérése után törölni... Ugye speed-en még nem fogsz a vége előtt?
Megtartom a magam dolgának, melyik karakteremmel mit csináltam illetve mit tervezek csinálni. // Mint ahogy én sem vonlak kérdőre, hogy miért játszol 300 után. Nem?

Én csak ismerem speed szerveren milyen emberek játszanak, erre gondoltam, és igen, bele fognak ölni vagy 15-20 ezer gombát a top30 játékosok, de ez csak és kizárólag az ő dolguk. Valamint azt próbáltam vitatni, hogy nem feltétlen csak a hátulütőjét kell nézni a dolgoknak. Csak a pénzért csinálták, meg így, meg úgy.. Gondoljatok bele, ha nem jönne bevétel, akkor miért érné meg nekik futtatni a szervereket? Ennyi erővel minden hónapban el lehetne mondani ugyanazt, hogy a pénzért nyitnak új szervert, mert ez így van. De a speed szerver más. Különleges. Fogjátok fel úgy, hogy a Playa kedvesketedett a játékosknak valami újjal, és kevésbé fog viszketni a hátatok közepe
Lezárt téma

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai