Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Közösség > Off Topik

Off Topik Itt lehet kibeszélni a játékkal kapcsolatos vagy éppenséggel a játékon kívüli élet rejtelmeit a Szabályok betartásával

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-10-28, 19:13
Jaxi logója
Jaxi Jaxi nem elérhet?
A Duma Centruma

Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 359
Alapbeállítás Olvasni jó!

Van Film ajánló, van Zene ajánló, és most már van könyv ajánló is

Ide írhatjátok éppen olvasott könyveiteket, vagy olyanokat amiket régebben olvastatok és nagyon tetszett. Egy rövid tartalmat is lehet írni, kezdem én:

Ernest Cline - Ready Player One

A könyv terjedelmét tekintve 300+ oldalas, de én minden oldalt nagyon élveztem
Ajánlom mindenkinek aki szereti az ilyen stílusú könyveket.

És most ti jöttök

(/Ja, és az engedélyt Alithar megadta/)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyű és szép termeted?"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Utoljára módosítva: Jaxi által : 2014-10-28 19:19
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-18, 20:10
SárgaBögre SárgaBögre nem elérhet?
Pszichomókus

Hely: A LilaRöpülőElefánt céh erődjében
Összes hozzászólás: 73
Alapbeállítás

Amint látom nem igazán szerettek olvasni
Jó én se, de...
De ez főleg az oktatás hibája, mert a kötelező olvasmányok unalmas szrok.
Életemben 1 könyvet olvastam el úgy rendesen, Jack Londontól a A vadon szavát.
De egyébként rengeteget olvasok az interneten az érdeklődési körömmel kapcsolatban csakhát azok mégsem könyvek.
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-18, 20:35
Riget Riget nem elérhet?
Kitiltva

Hely: Starving
Összes hozzászólás: 77
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Riget részére
Alapbeállítás

Kösz Mou, ezt elolvasom.

Akkor egy kis magyar.

Szerintem a kötelező olvasmányok közül az Egri csillagokat mindenkinek szeretnie kéne.

Én a Pál utcai fiúkat, és a Tüskervárat is bírtam, nomeg a Kinizsi Pált (ha ez volt a címe).

A kőszívű ember fiai is nagyon jó, csak nehéz a nyelvezete.

A Tanár úr kéremből (Karinthy Frigyes) egy szót nem értettem, pedig magyar. Nem is élveztem, szerintem nem gyerekeknek való.

Volt egy könyv, amit az iskolakönyvtáros ajánlott. Magyar az író, három gyerekről szól, akik bentragadtak egy árvíz által veszélyeztetett területen.
Elfelejtettem a címét sajna. Pedig nagyon jó.

Nem tudom, hogy van-e, ahol kötelező olvasmány Móricz Zsingmondtól az Árvácska, de az brutális. Pedig nincs benne semmi túlzás. Igaz történetre alapozta, egy 16 éves általa örökbefogadott lány történetére. Kőkemény magyar parasztvilág.
El se olvastam, csak hallottam róla, de szerintem nem is fogom olvasni soha. Az tényleg nagyon kemény.

Hasonló könyv még a Nincstelenek. Borbély Szilárd könyve. Szintén brutális, szintén magyar parasztvilág. Nem merem elolvasni, talán majd ha idősebb leszek.

Rejtő Jenőnek az összes könyvét olvassátok. Vicces, könnyed, izgalmas. Aki nem szeret olvasni annak nagyon jó, hogy megszeresse

A Sorstalanság szintén magyar könyv, Kertész Imre írta. Nem olvastam, de az sem egy vidámság. Tudjuk kik üldöztek kiket, a második világháborúban. Ezt viszont már elkezdtem, el is akarom olvasni.

Márai Sándortól a Gyerták csonkig égnek sem rossz elvileg. Azt sem olvastam még, de tervezve van.

Szabó Csabától a Fél év Afganisztánban is jó, el akarom majd olvasni.

Van egy kisregény, ami nekünk kötelező volt. Jókai Mór írta, Sárgarózsa a címe. Szerintem ritka szörnyű.

A Láthatatlan ember sem rossz, de azt sem ajánlom annak, aki vidám regényt akar olvasni. Gárdonyi Géza írta, aki az Egri csillagokat is.

Kötelező olvasmány volt a Szent Péter esernyője, Mikszáth Kálmántól. Ritka szörnyű, unalmas.

Mikszáthtól még van a Beszterce ostroma, az érdekel.

Lázár Ervintől a Négyszögletű kerekerdő, mikor kicsi voltam tetszett.

Egy huzóra ennyi, külföldi könyveket most nem kezdek el sorolni, több százat lehetne.
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-18, 20:44
SárgaBögre SárgaBögre nem elérhet?
Pszichomókus

Hely: A LilaRöpülőElefánt céh erődjében
Összes hozzászólás: 73
Alapbeállítás

Többször belekezdtem már egy könyvbe. Pásztor Pálmától A duellátor. Zoltán a főszereplő. Amolyan gladiátor de hivatalosan duellátor. A lényege, hogy van a középkor ahol a nagyrangú személyek perelgetik egymást a birtokokért meg minden másért de mivel ők nem tudnak vívni így duellátorokat fogadnak.
De nem habkönnyű nekik az élet gyakran nagyobb megvetés éri őket mint a hóhérokat. Zoltánt is így megvetették de voltak könnyűvérő női szóval nem hiszem, hogy ez érdekelte volna. Persze nem erről szól az egész könyv, mert a hátulján elolvastam a rövid kis bevezetést de ennyit tudok róla, mivel nem olvastam el

Utoljára módosítva: SárgaBögre által : 2015-01-18 20:46
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-15, 20:43
Luszie logója
Luszie Luszie nem elérhet?
A keleti Bölcs

Összes hozzászólás: 892
Alapbeállítás

Magamtól nem olyan túl sok könyvet olvasok, mert igen válogatós vagyok, illetve suli és egyéb dolgaim mellett olyan sokra nem is igen lenne idő.
Amiket olvastam, és tetszett:
A kötelezők nagy része tetszett.. Talán az is közrejátszik, hogy rajongok az irodalomért.
Néhányat kiemelnék:
Jókai Mór - Kőszívű ember fiai
Ez valamiért a legtöbb embernek nem tetszik, de nekem 7.-es koromban annyira tetszett. Izgalmasnak találtam. Valószínűleg mert eléggé romantikus.
Katona József - Bánk bán
Kövezzetek meg, de nekem még ez is tetszett. A legtöbb gimiben olvasott dráma tetszett. Ezt tartottam a legizgalmasabbnak. Egyrészt mert valós eseményeken alapszik, másrészt mert számomra nem volt unalmas.
Madách Imre - Az ember tragédiája
Hááát... olvasni nem volt jó. Eléggé nehézkes megérteni. Utána viszont, ha átrágja magát az ember rajta, és elgondolkodik, hogy most mi micsoda.. Akkor nagyon érdekes könyv.
Ernest Hemingway - Az öreg halász és a tenger
Ezt egyébként angolul is olvastam. Angolul sokkal jobb. A halász annyira jól ki van találva..
Németh László - Iszony
Az elbeszélésmód katasztrófa volt számomra. De ez a könyv a lányok egy részének tetszik. Nem is értem, miért? Érdekes problémákat boncolgat...
Örkény István - Tóték
Hát, brutális könyv.. Már, a maga módján. Jó kis groteszk. Egyik szemed sír, másik nevet, mikor olvasod. Tetszett.
Kertész Imre- Sorstalanság
Nem csodálom, hogy ezért Kertész Imre irodalmi Nobel-díjat kapott. Zseniális könyv, és persze...el is borzasztó.
Mostanában Sherlock Holmes novellákat olvastam, nagyon tetszettek. Bár, aki nem szeret olvasni, annak szerintem ez is unalmas lesz. Persze, eléggé szürreális egyébként az egész story (az összes).. de felettébb szórakoztató.
Illetve Anna Frank naplóját is elolvastam. Mivel érdekel a történelem, és az ehhez hasonló naplóregényeket is szeretem, így ezt is el akartam olvasni. Nos, számomra eléggé megrázó. (Milyen is lehetne?) Többször is le kellett raknom, mert "érzelmileg sok volt". Azért kiolvastam. Úgy érzem, ettől is több lettem. Csúnya dolog azt mondani, hogy "tetszett", mert akkor mások szenvedésére mondanék igent....inkább az tetszett, amilyen részletességgel ír Anne az őket érő hatásokról és körülményekről.
Eléggé elszomorító valahol, hogy a számomra a legjobb könyvek a 20. században keletkeztek... A két világháború hatására.. Millióknak kellett meghalniuk, hogy én jó könyveknek örülhessek. :D Jó, persze ez sarkítás, de értitek..
Erről jut eszembe: George Orwell: 1984 című regényét is ki akartam olvasni.. De azzal szerintem még várok, mert az tényleg érzelmileg is megterhelő. Meg hát nagyjából tudom mi fog történni benne, csak egyelőre túl nyomasztó, hogy végigolvashassam. Talán majd ha picit érettebb lesz a lelki világom. Ennyire azért nem bírom az emberkínzást.

Elvétve volt még néhány könyv amit elolvastam. Pl: Harry Potter könyeket, de hát az úgy gondolom: alap. De azok angolul még jobbak. Aki nem szeret olvasni, az is olvasson bele legalább egybe, mert az a stílus, ahogy Rowling ír, egészen magával ragadó. (Tóth Tamás Boldizsár előtt is emelem a kalapom, mert nagyon színvonalasan ültette át Rowling által alkotott szófordulatokat, szavakat magyarba.) Ha több millió olvasni nem szerető gyerek véleménye is pikk-pakk megváltozott, akkor lehet, hogy itt, a Saf fórumon is megváltoztatja valaki életét. Meg sok van még tervben..Csak idő kellene hozzá.

Végül: A szürke ötven árnyalatába is belekezdtem, de mint gondoltam: nem tetszik. :D Néhány oldal után beleuntam. Nem a kedvenceim ezek a csöpögős könyvek, hiába ajánlotta annyi ismerősöm.

Hirtelen most ennyi ugrik be, idővel majd bővítem a listát.

A képeim kivitelezéséért köszönet Jaxi-nak.

Utoljára módosítva: Luszie által : 2015-03-15 20:48
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-18, 17:26
KillerRoley logója
KillerRoley KillerRoley nem elérhet?
Ez már valami

Hely: Az sf világában
Összes hozzászólás: 94
Alapbeállítás

Én ha ajánlok könyveket azok Fekete István művek egytől egyig.
Régi 2015-03-18, 17:30
Zawissa logója
Zawissa Zawissa nem elérhet?
Pizsamás Banán

Hely: Erdély
Összes hozzászólás: 31
Alapbeállítás

Én ajánlom mindenkinek a "Székely Gesta" című könyvet Orbán Dezső től
Leírja a székelyek történelmét és azt is hogy milyen sokszor babráltak ki a magyar főurak a székelyekel...
Én is most olvastam el és megéri

Bannerért köszönet Lutinak :P

S13-harczy marczi
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-18, 17:43
Atusz97 Atusz97 nem elérhet?
Nokedli

Hely: Győr környékén
Összes hozzászólás: 5
Alapbeállítás

A komoly irodalomhoz nem sok köze van, de én személy szerint James Dashner Útvesztő trilógiáját élveztem a legjobban az utóbbi időben. Készült belőle film is a nyáron, de ezerszer inkább ajánlanám a könyvet, mint a filmet. Jelenleg 2 rész jelent meg Útvesztő és Tűzpróba néven.
Válaszol idézettel
Régi 2015-08-23, 13:28
Dodó150 Dodó150 nem elérhet?
Pizsamás Banán

Összes hozzászólás: 21
Alapbeállítás

Én a kötelezők nagy többségét bírtam,de a Légy jó mindhalálig,olyan szánalmas **** volt,hogy az már tényleg ritkaságszámba megy.Komolyan mondom semmi cselekménye,a főszereplő meg egy lúzer.Amit viszont imádtam az az Aranyember,valamint az Árvácska.Mindkettőt csak ajánlani tudom,mondjuk utóbbit valóban csak erős idegzetűeknek.Az Egri csillagok is elég jó volt,bár aki nem szeret olvasni,annak nem ajánlom,mert a maga 500 oldalas terjedelmével nem ez lesz az a könyv,amitől megszereti az olvasást.Tanár úr kéremből csak egy részletet olvastam,de azon szakadtam a röhögéstől,csak ajánlani tudom az alapján.Hogy ne csak kötelezőt mondjak Fekete István összes könyve zseniális mű,rengeteget lehet rajta röhögni,de a Tüskevárt muszáj elolvasni,olyan jó,tuti kötelezővé tenném,ha rajtam múlna.És,hogy ne csak komoly irodalomról beszéljek,az EPIC,az első küldetés című könyv nálam mindent vitt,szétröhögtem az agyam minden mondatán,de közben olyan zseniálisan szövögeti a szerző a szálakat,hogy kb. utolsó tíz oldalon jössz rá,hogy mi állt az egész hátterében,merthogy amúgy egy elég különös,de jó bűnügyi könyv.Sajnos a szerzőjére nem emlékszem,de abban biztos vagyok,hogy magyar,érdemes utánanézni.Megkozkáztatom,hogy alkalmas akár arra is,hogy megszerettesse valakivel az olvasást.És végül megemlíteném a krimi kedvelőinek az orvosi krimi koronázatlan királyának,Robin Cook-nak az összes könyvét,melyekből én még ugyan egyet se olvastam,de anyám imádja,és nálam is tervbe van véve egy két könyve,majd ha időm lesz rá.

Utoljára módosítva: Dodó150 által : 2015-08-23 17:23
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-29, 12:44
sali logója
sali sali nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Én ott lakom ahol Én lakom
Összes hozzászólás: 51
Post Hát jó

Minden Harry Potter könyv igen jó. Én mindet min. 10 szer elolvastam
A Legend trilógia. Kicsit disztópikus lebilincselően izgalmas könyv jövőbeli világunkról.
Az Éhezők Viadala trilógia.( Szerintem mindenki ismeri. )

Így hirtelen most ezek a legjobbak
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai