Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2017-03-17, 10:51
Kam1kA Kam1kA nem elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 152
Alapbeállítás Szerver Összevonás

Sziasztok!
A Németeknél népszerű téma, már a 27. Oldalon járnak.
http://forum.sfgame.de/showthread.php?t=75208&page=27

Alexander irta: Jön amikor jön, az elképzelés már meg van, az időpontra várni kell.

Itt leirhatjátok a véleményeteket róla és hogy ti hogy tudnátok elképzelni. Egy fontos kérdés már eldőlt: Akinek van több szerveren karaktere, engedélyezik hogy tovább használja a karaktereit az összevont szerveren.

Véleményem szerint igazán hasznos lenne, ha a céhtagok száma emelkedne akkor meg olyan izgalakat élhetünk át, mint a kezdetek kezdetén.
Kam1kA
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-17, 16:23
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Kartonpapír kutya

Hely: A számítógép előtt
Összes hozzászólás: 121
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Nekem az a véleményem, hogy nem lesz jó. Nem azért, mert a játéknak rossz lenne, hanem szerverösszeomlások lennének. W14-en a mai napig van az, hogy kidobál, és minden nap. Ha nagyon sok szerver össze lenne vonva, meglenne akkora játékosszám, mint ott, és itt is dobálna.
Amúgy a játékmenet szempontjából jó lenne, HA:
megnőne céhtagok száma, ahogy te is írtad.
Azt nem tudom, hogy mi lenne azokkal, akik ugyanolyan névvel vannak fent több szerveren (mint én), vagy ugyanolyan céhnévvel (mint mi).
Szerintem az lenne a legjobb, ha meg se történne az egész, mert több hátrány lenne vele, mint előny. És nagyon problémás lenne az egészet megcsinálni, hosszú és fáradságos munka, amit a Playa nem szeret, mert az ilyenek mindig hibásan kerülnek be. De ha mégis bent lesz, remélem, hogy sokat dolgoznak vele, és bugmentes lesz.
Magyar s5 [Szabadcsapat]
w14 [Szabadcsapat]
Magyar s16 [Phantom (A Szabadcsapat nagycéhe)]
w15 [PyrkoweGolemy]
w17 [Szabadcsapat]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-17, 19:27
Jaden logója
Jaden Jaden nem elérhet?
A Duma Centruma

Hely: Békés megye, Szarvas
Összes hozzászólás: 359
Alapbeállítás

Sziasztok! Szerintem, hátrány lenne a szerverösszevonás!
Főleg, ha pl. x10, x19, x20 szerveren játszanál, még ha más nevű karakterekkel is. Mert például mind a három kasztot kiszeretnéd próbálni! Szerverösszevonáskor 2 karid ugyanarra a szeróra kerül, az azonos ip miatt vagy törölnöd kell az egyik karid, vagy multizás miatt zárolnák mind kettőt!
Ha egy játékos mégis megtarthatna egy szerveren 3 karit, akkor meg szigorúan kellene venni azt, hogy nem lehetnének egy céhben, nem lehetne őket farmolni, összehangolt támadást intézni más játékosok ellen stb.

Ha tanácstalan vagy fegyverrel, küldetéssel kapcsolatban. http://sf.kalais.net/english/weapon.html
Köszönet érte, Elek1977-nek.
> Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék.<
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 08:08
Reznagol78 Reznagol78 nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 95
Alapbeállítás

Idézet:
Attih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem az a véleményem, hogy nem lesz jó. Nem azért, mert a játéknak rossz lenne, hanem szerverösszeomlások lennének. W14-en a mai napig van az, hogy kidobál, és minden nap. Ha nagyon sok szerver össze lenne vonva, meglenne akkora játékosszám, mint ott, és itt is dobálna.
Amúgy a játékmenet szempontjából jó lenne, HA:
megnőne céhtagok száma, ahogy te is írtad.
Azt nem tudom, hogy mi lenne azokkal, akik ugyanolyan névvel vannak fent több szerveren (mint én), vagy ugyanolyan céhnévvel (mint mi).
Szerintem az lenne a legjobb, ha meg se történne az egész, mert több hátrány lenne vele, mint előny. És nagyon problémás lenne az egészet megcsinálni, hosszú és fáradságos munka, amit a Playa nem szeret, mert az ilyenek mindig hibásan kerülnek be. De ha mégis bent lesz, remélem, hogy sokat dolgoznak vele, és bugmentes lesz.
Én nem tartanék az összeomlásoktól, mert ahhoz sok aktív játékos kell. A w14-en azért dobál annyit, mert sokan játszanak még mindig rajta. Ha 2-3 majdnem kihalt szervert vonnak össze, szerintem bőven elbírná a rendszer. Igaz, hogy lennének problémák a multik miatt, meg az azonos nevű céhek miatt, de ezt megoldották már máshol is.
Hasonló törekvések és kérések voltak már ebben a játékban, talán nem ilyen felhanggal. Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy hiszem ha látom.
A cég eddig új szerverekkel próbálta megoldani ezt a problémát... mivel anyagilag jobban megéri nekik, szerintem marad is ez az irány. A pozitívumot abban látom, hogy a kihalt szerókat még nem zárták (legalábbis nem tudok ilyenről), így akik kitartóak, megvalósíthatnak mindent ami a játékban elérhető.
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 08:28
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
A Duma Centruma

Összes hozzászólás: 364
Alapbeállítás

Sem a karakter sem a céh neve nem probléma, a névnél vagy a régebbi (időrendben) vagy a nagyobb szintű játékos tarthatja meg a nevet, a másiknak meg lehetősége lenni 1 alkalommal megváltoztatni, továbbá a céheknél pl a név után bekerül a szerver száma.

Azonban ezt én sem tartom jó ötletnek, a szerverek közt a legnagyobb eltérés az idő.
És pl egy S10 játszó aktív játékost, egy S14 sohasem fog beérni... Talán több bajt is okozna mint hasznot...

De hát amíg pár hetente indulnak az új W szerverek, addig ezt hanyagoljuk is! Nem új szervereket kellett volna indítani, hanem magasabb szinten kiszínezni a játékot! Persze profiért dolgozik mindenki...

Nem a győzelem a fontos, hanem az őszinte részvétem.
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 08:40
Robinson Kurzor

Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sem a karakter sem a céh neve nem probléma, a névnél vagy a régebbi (időrendben) vagy a nagyobb szintű játékos tarthatja meg a nevet, a másiknak meg lehetősége lenni 1 alkalommal megváltoztatni, továbbá a céheknél pl a név után bekerül a szerver száma.

Azonban ezt én sem tartom jó ötletnek, a szerverek közt a legnagyobb eltérés az idő.
És pl egy S10 játszó aktív játékost, egy S14 sohasem fog beérni... Talán több bajt is okozna mint hasznot...

De hát amíg pár hetente indulnak az új W szerverek, addig ezt hanyagoljuk is! Nem új szervereket kellett volna indítani, hanem magasabb szinten kiszínezni a játékot! Persze profiért dolgozik mindenki...

Ha megvalósul akkor én örűlnék a legjobban annak aminek te nem. szívesen megküzdenénk s7-s8 top céheivel. Az idő egy dolog, lehet hogy nem a mi céhünkben lenne a szerver legnagyobbja, de ez egy csapat játék és ha a 2. Helyen vagyunk céh szintén, annál több a motiváció és végre lennének izgalmas csatáink. 20-25 tagunk már 1 éve nem harcolt céh csatában, már ideje lenne...
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 10:44
Mraz Mraz nem elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ez a tökéletes összefoglalása annak,ami a játék iránti érdektelenséget okozza minden szerveren egy bizonyos idő után. És bár próbálnak mást kommunikálni ahogy én látom ez az idő minden egyes új szerverrel egyre rövidebb...

A szerverösszevonásokról meg annyit,hogy lehet ezt jól és nagyon rosszul is csinálni,mivel nem hivatalosak az infok ezért meg kár is velük foglalkozni,nagyobb a valószínűsége annak,hogy nem lesz belőle semmi.

Utoljára módosítva: Mraz által : 2017-03-18 10:47
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-23, 19:59
Whisper logója
Whisper Whisper nem elérhet?
Dr. V.ker

Hely: Nincs rá definíció
Összes hozzászólás: 63
Alapbeállítás

egész jó kis ötlet. Támogatom!

"Az igazán nagy embert az jellemzi, hogy a lehetetlent akarja, és valósítja meg."

Utoljára módosítva: Whisper által : 2017-03-30 13:41
Válaszol idézettel
Régi 2017-05-19, 15:50
Embör logója
Embör Embör nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 10
Alapbeállítás

Pozitívumok:
-pár régebbi szerver összevonása esetén nem lenne olyan kihalt az egész
-megnövekedett céhtagszám(ugyanez lehet negatívum is)
Negatívumok:
-ugyanolyan nevezetű játékosok kérdése
-ugyanolyan nevezetű céhek kérdése(utólag nem sokaknak van kedve változtatni bármin is)
-korábbi szerverek top játékosai nem ugyanott tartanak , mint időben későbbiek -> későbbi szerveren regisztrált gombászok felhagyhatnak a játékkal
->nem túl ígéretes a fejlesztők számára
-multizás ellenőrzése
-a használatlan karakterek tömkelege

Szemléltetésképp: pl. van egy szerveren pár száz még aktívnak mondható karakter , azon kívül van vagy 100ezer olyan ami évek óta nem volt használva , és 99,9%-a már nem is lesz.
Kérdem: azt most szintén egy szerverbe gyűjtenénk?
Sőt , azokat is amik egyszerűen csak fel lettek regisztrálva és melyekkel egy küldetés , 1 óra városőr , vagy épp 1 támadást se produkáltak?

Egy másik játékban láttam a következőt: e-mail regisztrálása után , ha egyszer napokig nem nézel fel , kapsz egy levelet , mely visszainvitál , úgy emlékszem szintfüggő volt , hogy épp mennyi idő után még visszatérhetsz és folytathatod ,ha ez az idő lejár utána szintén ugyanazzal a névvel és jelszóval beléphetsz , de már csak a játék újrakezdésével.
-Ezáltal talán kevesebb lenne az inaktív játékos , bár lenne hátulütője is , bizonyára sok botos karakter lenne(több mint most). (a kicsi csak otthagyott "kukucska-karakterek" viszont hamar el lennének takarítva)

Utoljára módosítva: Embör által : 2017-05-19 15:52
Válaszol idézettel
Régi 2017-07-26, 11:16
Robinson Kurzor

Alapbeállítás

Sziasztok! Hamarosan kezdődik a teszt német s2-s5-ig vonják össze. ha rendben van minden akkor a többi szervereket is vonják. Annyi infó van hogy sok szervert nem tudnak egybe összevonni, valamint a friss szervereket nem bántják.

Tisztába vagyok a szerverek erőviszonyával és már MOST toboroznék kizárólag 20 lovaggal rendelkezőket s7-s13 szerverig! Jelenleg 943 lovag, 379 átlag. Jelentkezéseket itt a fórumon várom. Minimum szint 375, 94% feletti album, 92 kedvenc, 20 lovag. A csapat neve THE DARK SIDE, igyekeztem a szerver legjobb, legaktívabb, legelvetemültebb játékosait a céhbe tudni, szerver összevonás után sem lenne másképp.
Céhes portál: 48%. 3 akadémiával is rendelkezünk, ezért van ekkora elvárás a jelentkezőknél.

Akinek van kedve igy előzetesen jelentkezni, tegye meg, mert igy ő lesz a Várólistánk elején.

Kam1kA - THE DARK SIDE diktátora.
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai