Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2014-04-05, 20:48
navaho navaho nem elérhet?
Junior Member

Összes hozzászólás: 7
Alapbeállítás Játékkal kapcsolatos ötletek

Először is köszönöm az engedélyt.

1. HtML ALAPÚ SZÖVEGSZERKESZTÉS

Nagyon jó minőségű rendleírásokat vagy esetleg képeket lehet beilleszteni,(képfeltöltés segítségével saját kreált képek vagy manipulált szövegek pl. egy szó méretezése, színezése,esetleg jobbról ballra futtatása vagy villogtatása stb. ez egyrészt jó móka, másrét ha a játék ezt a funkciót egyfajta VIP számlához köti gomba vásárlás fejében az még meg is éri. Karakter lapon, és rendleíráson egyaránt jól jönne eg ilyen funkció.

2. REND FÓRUM

Az a baj hogy a CÉH gombra kattintva elég kevés dolog tárulkozik elénk ami a részemről talán kissé azt éreztetheti, a CÉH szinte csak egy gombból épül fel, és elsőre nem sok extrát nyújt, és egy céhvezető olykor érezheti nem sokat tudott összerakni azon túl hogy rányomott az alapítás gombra. Jó lenne ha a gomb megnyomásával előjönne egy almenü rend fórum néven ahol egy céh vezető min 4-5 topikot tudna nyitni saját elnevezéseivel ahol a csatlakozó játékosok elenthetik egy esetleges harcukat,gondolataikat,egtervezhetnek egy céhcsatát. A chat egy nagyon hasznos dolog ami az sf világában elég sajátos és személyszerint hálás vagyok érte, de vannak hátrányai nem teljes vele a komunikáció a játékosok között, ez csak egy közvetlenebb formája a mondanivalónak, még a megjegyezni kívánt dolgokra nem alkalmas.

3. CÉHES KAZI UTÁN RANDOM ITEMOSZTÁS

Nos ezzel szerintem nem csak neke de még nagyonsok játékosnak is nagy vága válna valóra. Azt hiszem ha már egyre drágább és olykor szinte megfizethetetlen összeget kér el egy céhes kaziért a rendszer, és ebből adódóan több napot is kell rá gyűjtögetni, és arról már nem is beszélve hogy csak xp-t ad ami a legstratégikusabb játékosoknak nem is a legideálisabb mivel a szintentartás végett a sok gold kevés xp játékstílus eléggé meghálálja magát. Úgy képzelem el ha a kazamata sikeresen lemegy a játék kazis itemeket sorsol ki a játékosok közt, esetleg nagyobb szinten pl 50-60+-on már akár epic-eket is bár szerintem ha eleve esne belőle valami már annak is örülnénk. Ezt vagy random sorsolná ki vagy céhes kazi csatlakozáskor előugrik egy félkarú rablő stílusú ablak ahol a kar lehúzásakor mondjuk megperdül egy kerék amin nem túlbonyolítva 1-10-ig kisorsol egy számot mielőtt beléptet a céhes kazira és a kazi végén ujra elindul ez a kerék egy számot pörgetve az itemhez ami majd aztán automatikusan ahoz a játékoshoz kerül akinek stimmel a szám, mondjuk az item keréken csak azok a számok szerepelnének amiket a playereknek kiosztott, de lehetne a kereket csak a játékosok nevével ellátni az még egyszerűbb.

4. AUKCIÓ

Egy olyan kereskedőmenü ahol a játék által meghirdetett holmikra lehetne licitálni, ez máshol is bevált már. Egy nap lehetne 2 turnus pl éjféltől délelőtt 10-ig. Majd 10:00-23:00-ig ahol aztán még lenne 20-30 perc amikor még vár a játék egy-egy licitre és max fél óra műlva lezárulna, de lehetne annyi nehezítés benne hogy nem hajszál pontosan minden délelőtt 10:00 kor zárulna le hanem 10 után a maradék fél órában bármikor, ez miatt elég rendesen rá lenne feszülve egy játékos ha belekezdett este egy licitbe mivel sosem tudhatja mikor vannak az utolsó másodpercek 5 szintenként jeleníthetné meg az itemeket és nem lenne az hogy egy aukción az egész szerver ellen kellene licitálnunk hanem csak az 5 szintkülömbözetűekkel elég lenne megvívnunk pl. lvl1-lvl5-ig minden player ugyanazt az aukció felületet láthatná, lehetne gombáért is berakni nem feltétlen epic de akár klasszisokkal jobb holmikat is. Ez megint csak pluszt adna a játékhoz és a szerver támogatást is növelhetné ha annyira megéri a gombás itemekre licitálni.

5. SMILE

Egy emoteicon menü a chat ablakhoz ugy vélem kis extra de sokat hozzátenne.

6. SZEMÉLYRESZABOTT CÉH RANGOK

Ha valaki összerak egy passzos, kis stílusos guildot, ízlésesen megtervezett sajátos stílusú feltöltött képekkel a céhadatlapra, ahoz jól jönne ha saját maga tudna névreszóló rangokat kiosztani. PL: Készít valaki egy STARWARS nevű céhet (fogalam sincs mijen rangok vannak ott nem iserem nem is szeretem, csak hirtelen ez jutott eszembe ) és ahoz szeretne olyan rangokat kiosztani hogy jedi sit vagy buckalakó stb. ebből adódóan létre kellene hozni szerintem min 2 új rangot, vagyis az alap felvett rangon kívül még lenne 3.

Hát enni lenne ami tőlem tellett köszönöm az engedélyt remélem az engedélyt ahogy megkaptam az ötleteimhez jó hejre írtam. Ha nem úgy elnézést kérek mindenkitől először járok ehez hasonló fórumon.

Utoljára módosítva: navaho által : 2014-04-05 21:40
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-05, 22:07
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.186
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

1. HtML ALAPÚ SZÖVEGSZERKESZTÉS

Inkább a BB kódok bevezetését javasolnám. Ezek alkalmazására külön panelt is létre lehetne hozni, és akkor mindenki tudná használni.

2. REND FÓRUM
Alapításon kívül sok más mindenre is lehetősége van a céhvezetőnek (címer, leírás készítése). Nem rossz ötlet, a komolyabb céheknek hasznos is.

3. CÉHES KAZI UTÁN RANDOM ITEMOSZTÁS
Azzal nem értek egyet, hogy a céhes kazamaták ára olyan sokba kerülne, hogy megterhelő lenne a céhnek. Az elején előfordulhat, de ott sem, ha mindenki tisztességesen beadja a saját részét.
Úgy gondolom, hogy a céhes kazamata a céh érdekeit szolgálja, ne a játékosét. A 2% arany/tanító bónusz szerintem elég magas jutalom siker esetén.

3. AUKCIÓ
2. § Fiók / A virtuális javak tulajdonjoga
Idézet:
A virtuális javak játékon kívüli használata, értékesítése, megvásárlása, eladása, elajándékozása, vagy elcserélése tilos.
Nem véletlenül. Játékismeretem alapján elég durva csalásokat lehetne elkövetni ezzel a funkcióval, még ha a veled egy szintűekkel lehetne licitálni akkor is. Eléggé át kellene alakítani a játékot, hogy ez működjön is.

3. SMILE
Egyetértek.

4. SZEMÉLYRESZABOTT CÉH RANGOK
Elég nehezen kivitelezhető, hogy a tisztviselői poszttal rendelkező tagok mind más ranggal szerepeljenek a játékban. Én annak is örülnék, ha a két rangot (céhvezető és tisztviselő) át lehetne nevezni.

A legtöbb ötletre már tudok megoldást, nem kell reménykedni abban, hogy bevezetik-e. A megoldás pedig: csinálj a céhednek honlapot. Az Ucozt ajánlom, mert egyrészt ingyenes, másrészt nagyon könnyű használni (nehéznek tűnik, mert sok lehetőséget ad). Aki pedig ért ehhez, és hajlandó időt szakítani a honlap szerkesztésére, fejlesztésére, az egy remek helyet tud létrehozni a saját céhének, ami a fent említett ötleteket magába foglalja.
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Utoljára módosítva: elek1977 által : 2014-04-06 00:39
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-05, 23:42
Junior Member

Alapbeállítás

Úgy gondolom, hogy a céhes kazamata a céh érdekeit szolgálja, ne a játékosét. A 2% arany/tanító bónusz szerintem elég magas jutalom siker esetén. Teljesen igazad van, és ez a megoldás nagyon korrekt.

Azért remélem sikerül betenni a fóruot egyszer, saját honlapra nem hiszem hogy lenne kerslet. Rákérdeztem pl a saját céhemben is és nem érdekelt senkit a dolog, értek hozzá össze tudnék rakni egy pofás oldalt de felesleges lenne, bár ez a saját játékosaim véleménye, Azt hiszem ez akkor derülne ki ha mindenkit végigkérdeznék. Am kipróbáltam az ucoz-t nekem ml-lapos oldalaim vannak de ahogy elnézte az ucoz valóban gazdagabb lehetőségeket nyújt. Viszont már harmadjára regiztem (freemail,citromail,gmail) és nem küldi a visszaigazoló linket.

Utoljára módosítva: elek1977 által : 2014-04-07 18:09
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 18:46
Junior Member

Alapbeállítás ALAPVETŐ

Levelet kaptam ma egy játékostól. A levél ég egan de nem írom a szervert és a játékos nevét sem, csak az üzenetét, mivel nem panaszról van szó hane egy újabb ötletről.

"tényleg? én se 12 vagyok te ****fej, hanem 21. és azokat támadom akiket leverünk ennyi, na pá, lehet lekopni a ****be rólam..."

Az én levelem annyit tartalmazott, csak hog mi váltotta ezt ki a játékosból.

"Miért támadtok meg ha egyszer sokkal többen vagtok sokkal erősebbek és, sokkal lentébb vagyunk tőletek a ranglistán. Azt hisze ez nem olt túl etikus.
Nézd el nekem a levelet az a hibám hog nem 12 éves vagyok hanem 25."

Na most én azonnal rá akartam nyomni egy gombra ami mint kiderült nem létezik.
Levélolvasás után jó lenne ha a játékba bekerülne egy "JELENTÉS" gomb.
Mivel egy ilyen online játékra bárki regiztrálhat, mindenféle feltétel nélkül.
Úgy érzem ennek hiányában akár egy pedofil is elkezdhetné kiélni a lelkivilágát mert a játékosokat nem védi ez az alapvető funkció ami manapság már mindenhol alap. És én egyáltalán nem lettem ezzel még csak megsértve se.
Csak egy új ötlet tárult elém amit szerettem volna veletek megosztani.
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 18:53
-Winnie- logója
-Winnie- -Winnie- nem elérhet?
Robinson Kurzor

Hely: Háát, fura hely ez ahoz, hogy elmondjam...
Összes hozzászólás: 186
Alapbeállítás

Idézet:
navaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Levelet kaptam ma egy játékostól. A levél ég egan de nem írom a szervert és a játékos nevét sem, csak az üzenetét, mivel nem panaszról van szó hane egy újabb ötletről.

"tényleg? én se 12 vagyok te ****fej, hanem 21. és azokat támadom akiket leverünk ennyi, na pá, lehet lekopni a ****be rólam..."

"Miért támadtok meg ha egyszer sokkal többen vagtok sokkal erősebbek és, sokkal lentébb vagyunk tőletek a ranglistán. Azt hisze ez nem olt túl etikus.

Úgy érzem ennek hiányában akár egy pedofil is elkezdhetné kiélni a lelkivilágát mert a játékosokat nem védi ez az alapvető funkció ami manapság már mindenhol alap. És én egyáltalán nem lettem ezzel még csak megsértve se.
Jó ötlet, egyébként a mi céhünket is ugyanígy terrorizálják

S9 - NoNCenzurAKrisZ - Wizard / Játékosokat Segítő Céh

S12 - Wizz - Íjász / TheGamers (alapítótag)
S? - ShadowArcherHun - Íjász (USA szerver)

Eljött az ideje a SeeMTA-nak, ott is megtalálhatsz!

Emin3m forever!

Saját Sign!
Nagyon jó ez a fórum, de ha elfogyott az olvasnivaló, vagy nincs fenn senki, vagy esetleg új, és érdekes játékokról akarsz olvasni?? A megoldás: Lesd ezt meg. Gamerek fóruma
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 19:37
MouDoG logója
MouDoG MouDoG nem elérhet?
A keleti Bölcs

Összes hozzászólás: 415
Alapbeállítás

Idézet:

Idézet:
DjOwn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó ötlet, egyébként a mi céhünket is ugyanígy terrorizálják

A játékban van egy Támogatás nevű gomb a fejlécben, a Shakes & Fidget felirat mellett. Ott jelentheted (többek közt) a sértő megjegyzéseket tartalmazó leveleket. Azért felesleges jelenteni, mert támad. Annyiszor és akkor támad, ahányszor és amikor szeretne. De gondoljatok csak bele. Ha sokkal előrébb van nálatok a helyezése, akkor ez nektek csak jó.
Mivel így kevesebb becsületpontot veszítetek, mintha egy közvetlen előttetek, esetleg mögöttetek lévő Céh támadna. Akár meg is köszönhetitek, ha egy jóval előrébb lévő támad. Persze a trágár leveleket jelentsétek, amennyiben kaptok ilyeneket.

Utoljára módosítva: MouDoG által : 2014-04-12 19:39
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 20:17
-Winnie- logója
-Winnie- -Winnie- nem elérhet?
Robinson Kurzor

Hely: Háát, fura hely ez ahoz, hogy elmondjam...
Összes hozzászólás: 186
Alapbeállítás

És, ha egy mellettünk lévő céh támadna, akkor visszaverhetnénk, és így nem is veszítenénk pontot...

S9 - NoNCenzurAKrisZ - Wizard / Játékosokat Segítő Céh

S12 - Wizz - Íjász / TheGamers (alapítótag)
S? - ShadowArcherHun - Íjász (USA szerver)

Eljött az ideje a SeeMTA-nak, ott is megtalálhatsz!

Emin3m forever!

Saját Sign!
Nagyon jó ez a fórum, de ha elfogyott az olvasnivaló, vagy nincs fenn senki, vagy esetleg új, és érdekes játékokról akarsz olvasni?? A megoldás: Lesd ezt meg. Gamerek fóruma
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 21:53
MouDoG logója
MouDoG MouDoG nem elérhet?
A keleti Bölcs

Összes hozzászólás: 415
Alapbeállítás

Úgy látom nem érted. Ha egy olyan erősebb Céh támadna, aki kevéssel van előttetek, akkor az több pontot lopna tőletek, mint az, amelyik messze előrébb van hozzátok képest.
Régi 2014-04-12, 22:08
Junior Member

Alapbeállítás

Én elküldtem a jelentést és tudom sokan most azt gondoljátok miért tettem, később én sem értettem. De attól még ilyen gombot el lehetne helyezni a megnyitott levélben, sőt mások céhleírásához is feljöhetne, mivel nem is egy olyan céh leírás van hogy pl mi indenkit szétb.szunk meg hasonlók. Szerintem nem kellene a játékosokra bízni hogy keresgessék ki az útvonalat töltögessék ki az űrlapot. Nyugodtan be lehetne tenni és egy gombnyomással el lehetne intézni azt ha valaki zaklatna. Nem akartam kiírni a játékos üzenetét mert biztos voltam benne hogy a levél tartalma lessz boncolgatva és nem a téma, ne haragudjatok csak szerintem már kicsit eltértetek a lényegtől, de észrevettem hogy néhol osszátok is a véleményemet. Köszönöm.
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-13, 16:23
Alithar logója
Alithar Alithar nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: s10, s13 Nemésia
Összes hozzászólás: 836
Alapbeállítás

Idézet:
Én elküldtem a jelentést és tudom sokan most azt gondoljátok miért tettem, később én sem értettem. De attól még ilyen gombot el lehetne helyezni a megnyitott levélben, sőt mások céhleírásához is feljöhetne, mivel nem is egy olyan céh leírás van hogy pl mi indenkit szétb.szunk meg hasonlók. Szerintem nem kellene a játékosokra bízni hogy keresgessék ki az útvonalat töltögessék ki az űrlapot. Nyugodtan be lehetne tenni és egy gombnyomással el lehetne intézni azt ha valaki zaklatna. Nem akartam kiírni a játékos üzenetét mert biztos voltam benne hogy a levél tartalma lessz boncolgatva és nem a téma, ne haragudjatok csak szerintem már kicsit eltértetek a lényegtől, de észrevettem hogy néhol osszátok is a véleményemet. Köszönöm.
Szia!

Vissza olvasva úgy gondolom, hogy tökéletesen helytállóak a soraid, sőt, az ötletek közé is javaslom (ha eddig nem tetted volna).

Bizony nagyon célszerű, sőt, szükséges, már-már muszáj lenne egy ilyen funkció a játékban.

Miért nincs? A válasz nagyon egyszerű, természetesen a játékosoknak ez kissé lehangolóan hangzik... Az üzemeltető "globális gondolkodása" nem engedi, hogy a supporton, egyáltalán a játékon belül a magyar csapatnak bármi hozzáférése legyen. A jelenlegi support is elég gyengusz a fórumozók írásai, rengeteg visszajelzés alapján. A jelentés tehát "süket fülekre" találna, ezért a bevezetése ebben a formában teljes mértékben felesleges.

Reménykedhetünk a vezetőség változásában, hogy ép ésszel gondolkodó fejlesztőink lesznek, de sok remény (egyáltalán bármi) nincs rá. Sajnos ez az őszinte válaszom.
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai