Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2017-04-01, 18:31
Etereke32 Etereke32 nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 3
Alapbeállítás Kedvencek taktikák

Elöljáróban annyit szeretnék mondani, hogy nem tudtam eldönteni, hogy ezt a kérdésekbe vagy a stratégiához írjam. Végül a stratégia mellett döntöttem, mert ahogy elnéztem, a kérdésekhez inkább teknikai kérdéseket tesznek fel.

Sziasztok, Etereke vagyok, karácsony tájékán kezdtem el játszani, jelenleg 95-ös szintű vagyok, de régebben (kedvencek előtt) volt egy kb 120-as szintű karakterem. A kedvencekkel kapcsolatban szeretném megosztani eddigi tapasztalataimat, illetve (mivel nem vagyok olyan magas szinten) néhány kérdést tennék fel. Előre bocsi, ha a megfigyeléseim helytelenek vagy túl nyilvánvalóak.

Először is, az eddigi tapasztalataim. Kezdésnek ugye minden elemből fel van fedezve 3 kedvenc, amiket küldetések során meg lehet egyszerűen szerezni, mivel meg van adva, hogy hol találhatóak, és hogy melyik napszakban elérhetőek. Ezeket érdemes összegyűjteni célzottan az elején, mivel nem kerülnek semmi erőfeszítésbe, és minél több kedvenced van, annál több bónuszt adnak a karakterednek és egymásnak. Ezt le lehet zavarni 2-3 nap alatt. Ha megvan az alap 15 kedvenc, jön a következő kérdés: melyiket fejlesszem a talált gyümölcsökkel? Itt figyelembe kell venni két dolgot: a kedvencek erősségi sorrendben vannak a gyűjteményben, és ahhoz, hogy több kedvencet szerezz, le kell győznöd őket az élőhelyen. Ezekből a következő tanulságot vontam le: NEM SZABAD EGYNÉL TÖBB KEDVENCET FEJLESZTENI AZ ELEJÉN! Annak az egy kedvencnek pedig mindig a 3-nak kell lennie, mivel az alap 3-ból az a legerősebb. Nem szabad egy gyümölcsöt sem elpazarolni a többire. Gondolj bele, a kedvencek 2 dolgot csinálhatnak: élőhelyen harcolnak, vagy más játékosok kedvencei ellen harcolnak. Élőhelyen nyilvánvaló, hogy az a legjobb, ha van egy erős kedvenced, a többi nem számít, mivel a legerősebbel fogsz harcba menni. Játékosok ellen hasonló az érvelés: Tegyük fel, hogy neked van 3 kedvenced, mindhárom 5-ös szintű. Az ellenfelednek is három kedvence, de ő az egyiket 13-as szintre húzta, a másik kettő egyes szintű. Nyilván a két egyes szintűvel probléma nélkül elbánsz, de a 12-es szintű végig fogja verni mind a három szerencsétlen ötös szintű lényedet. Ez azért van, mert a magasabb szinteken elhanyagolható a kissebb szintű lények száma. Mint pl céhcsatánál: hiába jön rád tíz 10-es szintű szörny, 50-es szinten mindet kb egyből megölöd. Éppen ezért minden gyümölcs, amit nem a fő kedvencedre költesz, kidobott pénz. Ha aznap már nem tud többet enni, akkor se etesd a többit!

Na és akkor a kérdések: mivel ugye a későbbi kedvencek erősebbek alapból, ezért alacsonyabb szinten is meg tudják verni a magasabb szintű korábbi kedvenceket, ergo egy idő után jobban megéri, ha hagyod az eddigi fő kedvencedet, és elkezdesz egy erősebbet fejleszteni. A kérdés az, hogy feltéve, hogy az elején a 3-at fejlesztetted, hányadik kedvencnél kell átállni egy erősebb kedvenc fejlesztésére? Felviszed az eddigi kedvencedet 100-as szintre, vagy ott hagyod előbb és elkezdesz egy másikat fejleszteni? Ha a második a helyes, meddig várnál az új kedvenccel, és melyiket választanád? Meg lehet adni pl úgy hogy hány szinttel kell magasabbnak lennie a jelenlegi kedvencednek az éppen aktuális élőhely kedvencétől, mire legyőzöd.

Edit: ezekre egész korán rájöttem szerencsére. A víz elemű kedvencek közül az elsőt kezdtem el sajnos fejleszteni, és most érzem is, hogy gyengébb a többinél (kb 2 szinttel később verte meg a 6. szintet, mint a többiek). Ezenkívül összesen 3 gyümölcsöt pazaroltam el kis szintűek fejlesztésére. Most a legerősebbek 20 és 25-ös szint között vannak.

Nagyjából ennyi, előre is köszi a válaszokat, és szóljatok, ha valami nem igaz abból, amit leírtam!

Utoljára módosítva: Etereke32 által : 2017-04-01 18:35
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-02, 00:10
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Kartonpapír kutya

Hely: A számítógép előtt
Összes hozzászólás: 121
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Jó az írás, és nem hibás, csak a legtöbben ezt már tudták. Viszont biztos van olyan, aki nem tudta, szóval neki hasznos.
Magyar s5 [Szabadcsapat]
w14 [Szabadcsapat]
Magyar s16 [Phantom (A Szabadcsapat nagycéhe)]
w15 [PyrkoweGolemy]
w17 [Szabadcsapat]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-02, 03:05
Kismiska

Alapbeállítás

Köszi, igazából a tanácsok részét nyilván újoncoknak szántam, én pl kerestem egy ilyen threadet és segített volna amikor megkaptam a kedvenceket. Viszont a kérdéseimre nem tudod a választ? Mert nekem tényleg fogalmam sincs, hogy most érdemes-e kihúzni 100-asra az adott kedvencet vagy sem.
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-02, 10:25
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Kartonpapír kutya

Hely: A számítógép előtt
Összes hozzászólás: 121
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Talán angolul vagy németül van guide hozzá, viszont ki kell tapasztalni, hogy mikor érdemes másik kedvencet fejleszteni.
Magyar s5 [Szabadcsapat]
w14 [Szabadcsapat]
Magyar s16 [Phantom (A Szabadcsapat nagycéhe)]
w15 [PyrkoweGolemy]
w17 [Szabadcsapat]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-02, 13:33
Reznagol78 Reznagol78 nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 95
Alapbeállítás

Nem létezik "mindentudó" guide Több dologtól függ a petek fejlesztésének a taktikája. Az első dolog amit el kell dönteni, hogy az ember 100 kv tol vagy napi 300 kv-t teljesít. Előbbi esetben mindenképpen érdemes egy-egy petet 100-as szintre fejleszteni, mert a küldetésekből kevés gyümölcs jön, a petarénában pedig sikeresebbek a kimaxolt egyedek. A váltást érdemes visszafelé elgondolni. Mi kell ahhoz, hogy leüssem a 20. petet? Általában a 17.-18. petek le tudják ütni a 20.-at, de vannak kivételek és van ahol át kell gondolni, hogy melyik megszerzésére is megyünk rá. Pl. tűznél a 16. petet érdemes kimaxolni, mert az le tudja ütni a 20-at, a 17-es a valentinnapos, a 18-as pedig a szilveszteres. Utóbbiakat lehet, hogy adott évben már nem tudjuk megszerezni...
Sokat számít az, hogy mikor kezdtük a játékot. Pl. víznél, ha tavasz közepén kezdtem, nem érdemes rámenni a 17. pet megszerzésére, mert valószínű, hogy napi 100 kv mellett, nem fogjuk tudni leütni a születésnapi eventig. Ilyenkor a 18. pet megszerzése a cél, amit a 14. pettel tudunk leütni, amihez kell egy kimaxolt 6. pet. Ebben az esetben az első háromból csak egy petet kell etetned addig amíg le nem tudod ütni a víz 6. petet. Ha a halacskát kezdted el, akkor az kb 23. szinten már leüti.
Mindenki a maga szája íze szerint csinálja, érdemes figyelembe venni, hogy az első petek maxosan a 12-13. petet tudják leütni, ha az megfelel nekünk a váltásra, akkor csináljuk úgy.
Ne csak a végcél lebegjen a szemünk előtt, hanem a kasztunknak szerezhető legtöbb bónusz mihamarabbi elérése. Pl. mágus vagy, az értelem a fontos, ha télen kezdted, akkor azt kell elsősorban kikalkulálni a váltásnál, hogy tavasszal mindenképp megszerezd a Húsvéti és Pünkösdi peteket.
Végül pedig egy kalkulátor, ami sajnos már nem működik rendesen, de időnként még használható
https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=500316837

Utoljára módosítva: Reznagol78 által : 2017-04-02 14:05
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-03, 00:31
Kismiska

Alapbeállítás

Tudom, hogy nem létezik mindentudó guide, lehet rosszul fogalmaztam: tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Köszi, a kommented sokat segített, megpróbálom kitapasztalni Valószínűleg az lesz, hogy felviszem 100-ra az összeset, aztán utána váltok.
Válaszol idézettel
Régi 2017-06-30, 19:56
Juhe Juhe nem elérhet?
Naplopó

Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás

Idézet:
Tudom, hogy nem létezik mindentudó guide, lehet rosszul fogalmaztam: tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Köszi, a kommented sokat segített, megpróbálom kitapasztalni Valószínűleg az lesz, hogy felviszem 100-ra az összeset, aztán utána váltok.
Mindenképpen 100ra vidd fel az adott petet, és amit következőleg húzol az az utolsó legyen amit bevittél vele, akár gomba árán is. Megéri.

Utoljára módosítva: Juhe által : 2017-06-30 19:59
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-03, 12:36
Lionskull Lionskull nem elérhet?
Erdei Téglaszörp

Összes hozzászólás: 58
Alapbeállítás

Eddigi tapasztalatok:
A legrosszabb döntés, ha harcost tápolsz fel az első 3 közül, hiába ő a legerősebb a kezdők között, ha lehet felderítőt válassz, nagy diffi nincs a 3 között egyébként. 5-10 között gyakorlatilag senkit nem érdemes, most a harcosok vannak bajban a víz szörnyekkel, hiszen a 12-13 évszakhoz kötött... Nálam választási sorrend: felderítő, mágus, harcos. Én tűznél például nyelkét tápoltam és nem bántam meg, igaz 20-ból egyszer szóval elég türelemjáték, de végül elverte a 13-ik kedvencet, azzal meg elég magas szintre lehet már eljutni. Fénynél viszont csangleng csak 12-ig jutott és hasonló nagy szerencsével, de talán meglehet csiripiri, bár erre kisebb esélyt látok, a kevesebb élete miatt de nem baj, kecska is elég jó lesz. Na persze némileg erősebb a 3-as kedvenc, sompóni fejlesztését például 92-nél leállítottam és ravaszdeklit gyúrom már. 16-os szint már elég a 20-as legyőzéséhez, de ott akkora erőkülönbség van, hogy kb 1vs13 az esély. Ha tudsz juss el legalább 17-18-ig és azzal már biztosan elvered. Tehát egy maximumos 20-es kedvenc elérése körülbelül 450 kaja.
Egyéb hasznos taktika:
Az erődnél a hátizsák méretét növeld, csak végszükség esetén dobj ki kaját, követ csak annyit tarts amennyi elhasználsz, vagy amennyi a klotyóba kell, nem kell állandó bányászattal lefoglalni, vagy a fölösben lévőt add el, vagy etess valami nagyobb szintű kedvencet, aki később még sorra kerülhet. Amit megnyílik a torony, a kovácsnak szánt tárgyakat akár a kísérőiden is tárolhatod.
Midig figyeld mikor melyik lényt tudod megszerezni! A kedvencek falkabónuszt adnak egymásnak, ez hasonlít arra a százalékra amit te kapsz utánuk. Tehát ha nem figyelsz oda és hanyagolod a társak beszerzését, akkor sokkal gyengébb lesz a 100-as lényed mint annak akinek megvan az összes elérhető.

Utoljára módosítva: Lionskull által : 2018-03-03 14:06
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-03, 19:09
sandy logója
sandy sandy nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 35
Alapbeállítás kedvencek

Szerintem ez a legjobb minta és az összes táblán szinte megcsinálható.
csangalengel 30x ramész csirpirire és beadja ui a fénylovit is HA megvan sz összes állatkád (max 1 hiányozhat)

http://www.kephost.com/image/Jcnn

Utoljára módosítva: sandy által : 2018-03-03 19:11
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai