Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2013-12-06, 08:47
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.197
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

új vitatéma
Akik éltek már néhány évet, észrevehetik a különbséget a régi és mai hétköznapi élet között. Melyik volt a jobb? a régi vagy a mai világ? Miért?
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Régi 2014-01-27, 21:22
FaZeR FaZeR nem elérhet?
Kitiltva

Hely: a szomszéd háza mellett
Összes hozzászólás: 83
Alapbeállítás

Még nem vagyok öreg róka de...

3-4 éves apám Egerből mindig hozta a csokit,cukrot,kakót,sütiket...stb.Vehettünk magunknak márkás és drága cuccokat is. SZóval akkor nem volt hiány.
Akkor jó életünk volt.
Most, nem engedhetünk meg magunknak jó és márkás cuccokat, a tv az úgy rossz ahogy van (hang van de másfél órát kell várni hogy kép is legyen), nincs pénz új táskára ( már nagyon kéne)...
A barátok is elmentek bár jöttek újak, de az nem olyan, már barátnőm is volt de rájöttem hogy egy igazi ribizli már bocsánat. ELkezdtem... hát ő.. nem tudom hogy elmondjam-e, ha nagyon akarjátok elmondom de nem a legjobb hír és nem is rátok tartozik.Régen még Essemm és Mr.Busta is nagyon jók voltak, most eladták magukat..

Egyszóval minden rosszabb lett!
Régi 2014-01-27, 23:23
Doomsday cake Doomsday cake nem elérhet?
A nyugati Nagymester

Hely: Hát itt helyben
Összes hozzászólás: 507
Alapbeállítás

Nem igazán tudom mi számít régi időnek. Mindig adódtak nehézségek.
Itt szerintem mindannyian túl rövid intervallumot tudnánk értékelni ehhez a kérdéshez.
Régi 2014-01-28, 04:17
Tamas76 Tamas76 nem elérhet?
Ebbű má lesz valami

Hely: A történelmi Magyarország közepe
Alapbeállítás

Sokan szidják a régi időket, de legalább volt az embereknek megtakarítása. Ha, dolgozni akart valaki, nem volt ilyen önéletrajz mizéria. Elmentél, megbeszélted a dolgokat és felvettek. Onnan mentél nyugdíjba, manapság meg az embereket kifacsarják és eldobják mint a szemetet. Én még voltam kisdobos is, lehet nem voltunk gazdagok, de nem is szűkölködtünk mint most. Jártunk Majálisra, felvonulás is volt, valaki kényszernek érezte és valaki nem. A mai Majálisok már nem, olyan vonzóak! Húsz forintért kaptál 4 gombócos fagyit! Igaz a Banánért sorba álltak a szüleim, de az a Banán sokkal jobb volt. Lehet, azért, mert manapság már akkor vesz az ember amikor csak akar.

Köszönet Jaden-nek az aláírásért!
Régi 2014-01-28, 06:40
elek1977 logója
Szuper Moderátor

Alapbeállítás

Idézet:
Tamas76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sokan szidják a régi időket, de legalább volt az embereknek megtakarítása. Ha, dolgozni akart valaki, nem volt ilyen önéletrajz mizéria. Elmentél, megbeszélted a dolgokat és felvettek. Onnan mentél nyugdíjba, manapság meg az embereket kifacsarják és eldobják mint a szemetet. Én még voltam kisdobos is, lehet nem voltunk gazdagok, de nem is szűkölködtünk mint most. Jártunk Majálisra, felvonulás is volt, valaki kényszernek érezte és valaki nem. A mai Majálisok már nem, olyan vonzóak! Húsz forintért kaptál 4 gombócos fagyit! Igaz a Banánért sorba álltak a szüleim, de az a Banán sokkal jobb volt. Lehet, azért, mert manapság már akkor vesz az ember amikor csak akar.
Én eddig csak olyan emberrel találkoztam, aki visszasírta a "régi szép időket", nem pedig szidalmazta.
Szerintem az önéletrajzzal nincs gond, sőt, most az amerikai stílusú űrlapot sok helyen elfogadják, amit elég kitölteni és kinyomtatni. Sok minden nem derül ki belőle, maximum milyen végzettséged, mennyi munkatapasztalatod van. Ergo legyen mindenről papírod, mert csak akkor van esélyed. És igazad van az állás nem állandó, a fizetés pedig arra elég, hogy fenntartsd a lakásod és ne halj éhen.
Fagylaltos hétköznapjaimnak, akkor lett vége, amikor egy gombóc ára 50Ft fölé emelkedett. Manapság dobozos fagylaltot veszek és abból jól belakmározok. Nem olyan finom, de tűrhető.
Majálisokkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Nem igazán járok/jártam majálisra. Más közösségi programok esetén, ha jó a szervező, érdemes elmenni. Ahol én élek, ott jobb műsorokat adnak elő, mint a tehetségkutatós tévés viccekben.

Hogy megemlítsek én is pár dolgot, amit visszasírjak, az a zene, a film és a tévé.
Manapság zenét az csinál, aki akar. Mégis az elmúlt pár évben nem tudok olyan zenéket felidézni az emlékeimben, amit szívesen újra meghallgatnák, és ha úgy adódna, fizetnék is a megvásárlásáért. Bár mégis miért alkotna bárki is minőségi zenét, ha pénzt nem tud teremteni belőle. Senki nem veszi meg, meghallgatja online (többször is egymás után, ha tetszik), és tovább is áll. Régen ugye más volt a helyzet, nem volt internet, Némi utánajárás után megszerezted a zenét, és hónapokig el voltál vele.
A filmekkel is hasonló helyzettel vagyok. A mostani filmeket egyszer tudtam megtekinteni, többször nem vitt rá az erő. Persze itt megint az internet, azon belül az online filmnézés a ludas. Nagyon sok filmet online meg lehet nézni, A legújabbakat, pedig pár nappal vetítés után már lehet letölteni. Ennek a kalóz tevékenységnek érezni a káros mellékhatását is: 3D filmek, amiben az élményt a hang és térhatás kelti. De maga a film, a filmezés nem adja vissza azt az élményt, mint régen.
Tévékészüléket pár éve nem használok, néha bekapcsolom, próbálok a dokumentum csatornák felé közelíteni, de mást nem igazán nézek. A kereskedelmi csatornák sokszor több szennyező anyagot sugároznak, mint egy atomerőmű, és az olyan műsorok, sorozatok, amelyek régen mentek ezeken a csatornákon, mára teljesen eltűntek innen. A régen, akár egy 20 perces animációs filmmel egy egész családot tévé elé ültető szórakoztató műsor fogalma manapság egy teljesen új értelmet nyert. És annyira taszít engem, hogy inkább kikapcsolom a tévét.

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Utoljára módosítva: elek1977 által : 2014-01-28 06:44
Régi 2014-02-10, 22:17
Vision Vision nem elérhet?
Member

Hely: Ádánd
Összes hozzászólás: 41
Alapbeállítás

Olyan sokat még nem éltem, még csak 21 vagyok. 93'-ban születtem. De! Mindennél többet jelentett számomra az az idő, amikor gyerek lehettem és kint az utcán csúszhattunk-mászhattunk. Nem sírtunk rögtön anyucinak, ha elestünk, vagy nem úgy sikerült a biciklizés, ahogy tervezük. Más világ volt. Minden sokkal jobb volt. Imádtunk kint lenni, együtt lenni. A technika fejlődése megmérgez mindent. Tele van az ország nyápic takonypócokkal, akik úgy öltözködnek, mint egy rossz k**va. Folyton rinyálnak, akkora szájuk, mint a bécsi kapu. 12 évesen isznak, dohányoznak, drogoznak. Könyörgöm, mire jó ez?
Régi 2014-02-12, 10:33
-Winnie- logója
-Winnie- -Winnie- nem elérhet?
Robinson Kurzor

Hely: Háát, fura hely ez ahoz, hogy elmondjam...
Összes hozzászólás: 186
Alapbeállítás

Mit gondoltok a minden évi "JÖN AZ ASZTEROIDA" elméletekről.

(szerintem nem igazak, de ki tudja )

S9 - NoNCenzurAKrisZ - Wizard / Játékosokat Segítő Céh

S12 - Wizz - Íjász / TheGamers (alapítótag)
S? - ShadowArcherHun - Íjász (USA szerver)

Eljött az ideje a SeeMTA-nak, ott is megtalálhatsz!

Emin3m forever!

Saját Sign!
Nagyon jó ez a fórum, de ha elfogyott az olvasnivaló, vagy nincs fenn senki, vagy esetleg új, és érdekes játékokról akarsz olvasni?? A megoldás: Lesd ezt meg. Gamerek fóruma
Régi 2014-02-12, 11:25
elek1977 logója
Szuper Moderátor

Alapbeállítás

Idézet:
Vision eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Olyan sokat még nem éltem, még csak 21 vagyok. 93'-ban születtem. De! Mindennél többet jelentett számomra az az idő, amikor gyerek lehettem és kint az utcán csúszhattunk-mászhattunk. Nem sírtunk rögtön anyucinak, ha elestünk, vagy nem úgy sikerült a biciklizés, ahogy tervezük. Más világ volt. Minden sokkal jobb volt. Imádtunk kint lenni, együtt lenni. A technika fejlődése megmérgez mindent. Tele van az ország nyápic takonypócokkal, akik úgy öltözködnek, mint egy rossz k**va. Folyton rinyálnak, akkora szájuk, mint a bécsi kapu. 12 évesen isznak, dohányoznak, drogoznak. Könyörgöm, mire jó ez?
Ebben nem látok nagy változást. Ma is vannak gyerekek a játszótéren, és régen is tudtak üvölteni, mint a fába szorult féreg. Öltözködéssel, viselkedéssel kapcsolatban pedig azt utánozzák, amit a szülőktől, vagy a tévéből tanulnak. Illetve úgy viselkednek, hogy be tudjanak illeszkedni a közösségbe, lehetőleg kitűnjenek közölük.

Idézet:
DjOwn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit gondoltok a minden évi "JÖN AZ ASZTEROIDA" elméletekről.

(szerintem nem igazak, de ki tudja )
Nem vagyok otthon az "aszteroidás pletykákban". Nem akarok senkit megijeszteni, de az aszteroida minden percben jön, nem minden évben. És még ki tudja mi csapódik a Földbe. A nagy részük elég a légkörben, de ami túléli, az elég szépen fel tudja szántani a földeket. A mai fejlődésnek köszönhetően ha bármelyik valós fenyegetést jelentene a Földre és az emberiségre, akkor azt el tudnák intézni.

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Régi 2014-02-12, 14:47
-Winnie- logója
-Winnie- -Winnie- nem elérhet?
Robinson Kurzor

Hely: Háát, fura hely ez ahoz, hogy elmondjam...
Összes hozzászólás: 186
Alapbeállítás

Mármint, ezek a nagy világvége akciók.

Kéne valami új téma :/

S9 - NoNCenzurAKrisZ - Wizard / Játékosokat Segítő Céh

S12 - Wizz - Íjász / TheGamers (alapítótag)
S? - ShadowArcherHun - Íjász (USA szerver)

Eljött az ideje a SeeMTA-nak, ott is megtalálhatsz!

Emin3m forever!

Saját Sign!
Nagyon jó ez a fórum, de ha elfogyott az olvasnivaló, vagy nincs fenn senki, vagy esetleg új, és érdekes játékokról akarsz olvasni?? A megoldás: Lesd ezt meg. Gamerek fóruma
Régi 2014-02-12, 14:52
Tamas76 Tamas76 nem elérhet?
Ebbű má lesz valami

Hely: A történelmi Magyarország közepe
Alapbeállítás

Régen nem mindenkinek volt számítógépe otthon( commodore64, plus4, videoton. Most sem mindenkinek van, de egyre elterjedtebb. Nem volt mobiltelefon a kisiskolásoknak, mint manapság. Régen a suliban ha rossz voltál kaptál körmöst, kokszit, beírást az ellenőrződbe. Most meg a tanárokat verik meg. Úgyhogy a régi és a mai világ között nagyon nagy különbségek vannak. Rosszak és jók is egyaránt. Mindenre lehet nosztalgiázva emlékezni.
Az aszteroida elméletről, millió számra keringenek a naprendszerben és annak határán kívül kisbolygók. Naponta tonna számra érik el bolygónk felszínét, de jelentős többségük megsemmisül a légkörbe érve. Elenyésző százalékuk éri el a felszínt, az utolsó eset amiről hallottam az Oroszországban történt.
De nem kell félni, mert az amerikai filmekben is mindig megmenekülnek az utolsó pillanatban.

Köszönet Jaden-nek az aláírásért!

Utoljára módosítva: Tamas76 által : 2014-02-12 14:53

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai