Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Közösség > Történetek, sztorik, versek

Történetek, sztorik, versek Itt szabadon engedhetitek a fantáziátokat és/vagy megmutathatjátok a költői vénátokat

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-02-21, 12:18
Dodó150 Dodó150 nem elérhet?
Pizsamás Banán

Összes hozzászólás: 21
Alapbeállítás 5.fejezet:Forradalmi tervek

Sziasztok,itt a következő rész,nem tudom mikor lesz legközelebb,mert készülnöm kell a szóbeli felvételimre,de most itt van ez,reméljük nem késik majd a következő sem!Kezdjük is el:

Na de térjünk vissza a Földről a kisbolygóra,az ork táborba,és tekintsük meg Shakes és Fidget mindennapjait,Shakes naplójának folytatásán keresztül...
Fidgettel másnap is sokat beszélgettünk a forradalomról."Ha sokan összefognánk,legyőzhetnénk az orkokat.Terjeszthetnénk az ötletet a táborban."-javasolta Fidget.Úgyhogy el is meséltük mindenkinek a tervet,aki nem ork volt,és mindenkinek tetszett a javaslat,hisz az orkok mindenki életét tönkretették...
Aznap éjjel a tábor előtti tisztáson gyülekezett emberekből,gnómokból,és törpékből álló kis csapatunk.Egykori ember bajtársaimmal mi vezettük a találkozót,mi buzdítottuk harcra a kisbolygó reményvesztett lakóit.Szerencsére ezzel nem volt probléma,mindenkiben ott volt a harci kedv az orkok ellen.Azután Fidgettel előadtuk a tervezett stratégiát:"Holnap éjjel kiszökünk a táborból.Másnap elmegyünk a Goblin-fővárosba,egyesítjük hadseregeinket,majd bejárjuk a világot további szövetségeseket keresve.Ha elegen vagyunk bevesszük az ork fővárost,elpusztítjuk az ork császárt,és átvesszük a hatalmat az Ork-birodalom felett.Majd uralkodókként visszaadunk minden elvett területet az összes népnek."Mindenki éljenezve fogadta a stratégiát:"Éljen a forradalom!,Éljen Shakes és Fidget!,Éljen az emberiség!,Éljen az emberiség forradalma!",és még sok hasonló örömteli kiáltás hangzott fel a tömegből.De Fidgettel mi örültünk a legjobban:Itt és a Földön is csak hosszú és értelmetlen háborúskodást láttunk csak,már hosszú évek óta.Ezen az egy éjszakán,ez az alig kétszázezer fő olyan dolgot mutatott nekünk,amit már évek óta nem láttunk:reményt,és összetartást.Végre úgy tűnt,hogy békét teremthetünk.Békét a kisbolygó lakóinak,és békét az emberiség maradványának.Békét,legalább itt,legalább ennek a százezer embernek,ha már nem sikerült a Földön,és ha már nem sikerült az összes ember számára.Ám sajnos csak úgy tűnt.Igazából egyáltalán nem így volt...

Remélem tetszett!Elárulm,hogy a következő részben kiderül miért volt kulcsfontosságú a kis kitérőnk az előző részben,és ennek köze van a zárómondat tartalmához.
Válaszol idézettel
Régi 2015-02-24, 22:29
Pizsamás Banán

Alapbeállítás 6.fejezet:Összeesküvés,1.epizód:Út a császári palotába

Bár zsúfolt a hetem,azért szakítok időt a történetre.Szombaton vagy vasárnap várható még egy rész a héten.De nem is szaporítanám tovább a szót,kezdem:

Másnap éjjel a kis csapat Shakes és Fidget vezetésével elidult a Goblin-főváros felé,szövetségeseket keresni...
De számunkra sokkal lényegesebb az a három személy-egy ember,egy ork,és egy törpe-akik a csapattól észrevétlenül leválva az Ork-főváros felé vették az irányt.Már csak azért is érdekesebb,mert az embert már ismerjük is valahonnan:méghozzá egy EEN-es raktárból,ahonnan egy bizonyos tank származott.Igen,ez az ember Ray,az ork,és a törpe pedig a szobatársai.Most persze joggal kérdezhetitek,hogy mit keres itt Ray,hisz ő EEN-es katona volt,és csak az USA-ban voltak túlélők a harmadik világháború után,akik a kisbolygóra jöttek.A válasz egyszerű.Nem sokkal annak a bizonyos elf csapatnak a földi kiruccanása után egy tengeralattjáró is eltűnt abból a bizonyos raktárból.Ezzel szökött át Ray az USA területére,ahol atombunkert épített,ott túlélte a harmadik világháborút,majd az USA katonájának mondva magát felszállt az űrkompra.De ennél is érdekesebb,hogy miért ment ő,és két szobatársa az Ork-főváros felé.Nem másért,mint,hogy figyelmeztessék az ork császárt a forradalomra és a merényletre,amit ellene terveznek.Mivel az EEN egyik legfontosabb eszméje volt,hogy:"Tiszteld a feletted állót,és minden körülmények között légy hozzá hű.Ha egy jó ember a feletted álló,légy hű egy jó emberhez.De ha a feletted álló egy zsarnok,akkor is légy hű egy zsarnokhoz."Többek közt az utolsó mondathoz hasonló egyszerűen belátható téves eszmék miatt alakult ki a konfliktus,majd a harmadik világháború.Mert az USA felismerte,hogy az EEN eszméiben van néhol egy kis hiba,de az EEN ragaszkodott eszméihez.Persze elég ingadozó jellem lehet a mi Rayünk,hisz mikor veszélyben volt az élete,elszállt a híres EEN-es hűség...
Másnap reggelre elérték a császári palotát.Mikor becsöngettek egy mogorva,nagydarab ork őr nyitott ajtót."Mi van,mi kéne?!"-vetette oda Raynek és két társának."Árulást jelentenénk őfelségének"-szólt Ray."Na húzzatok befele!Harmadik ajtó,jobbra,ott azt jelentetek a császár tanácsadóinak amit akartok!"-hangzott az őr válasza,az orkok jól megszokott,kellemes,finom stílusában...

Mára ennyi volt.A hétvégi rész ennek a fejezetnek a második epizódja lesz,bocs,de már fáradt voltam többet írni.
Válaszol idézettel
Régi 2015-02-27, 13:02
Pizsamás Banán

Alapbeállítás 6.fejezet:Összeesküvés,2.epizód:A császári tanácsadók

Bár hétvégére ígértem új részt,beteg lettem,otthon maradtam,így a sok pótlás után a sztorira is maradt időm.Egyébként ettől még hétvégén is fog jönni új rész,mert időm van rá.De most kezdjük ezt a részt:

Ray társaival belépett a palota ajtaján,jobboldali folyosó,harmadik ajtó.A teremben egy asztalnál ültek a királyi tanácsadók:két démon,és három sötét elf.Nagyban folyt a császári tanácsadók munkája,mikor Ray belépett:ivászat,kártyázás,beszélgetés.A tanács legöregebb tagja,egy szakállas démon,akinek mindkét szemén szemkötő volt,és egy sétapálca-varázspálca kombinációra támaszkodott,így szólt:"Mégis mit akartok,megzavartátok fontos teendőinket (közben kínjában próbálta észrevétlenül az asztal alá rejteni a paklit,és a pálinkás butykost)?"Ray így válaszolt:"Egy áruló csapatot jelentenék.Merényletet terveznek őfelsége ellen.A hadsereg ember,törpe,és gnóm katonái szövetségeseket gyűjtenek,forradalmat robbantanak ki,és meg akarják ölni a császárt.""Örömmel hallom,hogy van,aki elvégzi helyettünk a piszkosmunkát-hangzott a flegma válasz-,hisz mi már rég el akarjuk tüntetni a képből a császárt.A helyzet az,hogy a császár elég naiv.Elhitettük vele,hogy a goblimok indítottak hadüzenetet,így száz éve azt hiszi,hogy joggal,csupán saját hazája védelmeből mészárol,míg mi irányítjuk őt,és rajta keresztül az Ork-birodalmat.Csak az a probléma,hogy miután megnyerjük a háborút,amitől már nem sok választ el,akkor bizony szükségtelenek leszünk a császár számára.Merthogy békeidőben csak papírmunka van (azt is ránk sózza mindig),esetleg néha ünnepélyes felavatások,szalagátvágással,meg egy-két nyilvános beszéd (azt is mindig mi írjuk neki).Szóval,ha megnyerjük a háborút,akkor is rosszul jövünk ki belőle.Hacsak nem állítjul félre a császárt.Szóval ez a két majom a bandájával elteszi láb alól helyettünk,mi pedig vígan elfoglaljuk a helyét a trónon,anélkül,hogy megdolgoznánk érte.Ezt már szeretem."De mielőtt folytathatta volna,az egyik démon a szavába vágott:"De a nép se teljesen ostoba,azt fogják gondolni,hogy a mi kezünk van a dologban.Nem ülhetünk a trónra miután megöltük az előző császárt.Még akkor se,ha nem öltük meg,csak élvezzük mások munkájának a hasznát,mert a nép azt hiszi mi voltunk."Az öreg sötét elfen látszott,hogy ezzel a kikezdhetelen érveléssel nem tud vitatkozni.De végül így szólt:"Na végre egyszer kivételesen igazad van valamiben.De erre is tudok megoldást.Itt van ez a fiatalember,akinek a részére van egy ajánlatom:van gyakorlatunk a császár hivatalos iratainak a meghamisításában,majd beleírjuk a végrendeletébe,hogy más utód híjján törvénytelen fiára,azaz erre a csávóra hagyja a trónt.Mindenki jól jár:téged,fiam szeretni és tisztelni fog mindenki,dicsőséges uralkodóként tekintenek rád,és semmit nem is kell csinálnod,megcsinálunk helyetted mindent,beleértve az Ork-birodalom teljes irányítását is (ami most már lényegében az egész bolygó),a pénzhegyed meg akkora lesz,hogy meg kell másznod,hogy megszámold.Na mit szólsz,fiam?"Ray percekig némán ült,és gondolkodott,de az tisztán látszott,ahogy leolvad arcáról az uraalkodójához halálig hű EEN-es katona arca,és arckifejezése szép lassan átcsusszan a hataloméhes,álnok kígyó arckifejezésébe.Végül így szólt:"Az ajánlat elfogadva.A nevem egyébként Ray."
Megállapodtak.És ezzel a megállapodással egy olyan korszak kezdődött a kisbolygó életében,amelyhez képest az elmúlt száz év háborúi és szenvedései semminek fognak tűnni...
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-06, 15:39
Pizsamás Banán

Alapbeállítás 7.fejezet:Csata a temetőben

Üdv!Bocs,hogy megint ennyit késtem,de sokat kellett tanulnom.De most van időm írni:

Miközben Ray és a császár tanácsadói összeesküvést szőttek a császár ellen,Shakes és Fidget erről mit sem sejtve haladt már napok óta a Goblin-főváros felé.Most épp szakadó esőben,óriási viharban,sötét éjszaka haladtak egy elhagyatott temetőben.Na igen,tisztára idilli élmény...
Ám hamar rá kellett döbenniük,hogy ez a legkisebb bajuk amikor is egy csapat temetői szörny vette körül őket:voodoo mesterek,csontvázak,csontváz harcosok,csontváz katonák,élőhalottak,zombik,kísértetek,vámpírok,és hullarablók serege vette őket körül,élükön egy sötét lovassal,az éj rettenetével,és a sötétség urával.Láthatóan dühösek voltak,amiért a megzavarták őket,és a temető nyugalmát.Aztán csapataik közt megszólalt a támadást jelző kürt:a csata megkezdődött.Fegyverek és csontok ropogtak,hullottak el a katonák,volt hatalmas vérontás.Shakes épp vadul hadakozott egy hullarablóval,aki erőteljesen próbálta szétmarcangolni,amikor szörnyű látvány tárult a szeme elé:Fidgetet egy vámpír tartotta a karmai között,akinek nagy valószínűséggel gnómvérre fájtak hegyes szemfogai.Shakes látta,hogy alig van élet kis barátjában.Sürgősen segítenie kellett rajta,és ez a tudat erőt adott neki,hogy egy gigászi ütést mérjen a hullarablóra,aki ennek hatására holtan esett össze.Odarohant Fidgethez,egy erőteljes kardcsapással a vámpírnak is vérét ontotta,majd elkezdte vizsgálni Fidget életjeleit.Nem lélegzett.Shakes fájdalmasan felordított:"Fidget!Haver!Miért kellett ennek így végződnie,miért?!Bosszút állok érted ezeken a mocskos szörnyetegeken!"Majd utolsó ígéretét beváltva nekiesett a többi szörnynek,és serege élén visszakergette őket a sírokba.így szólt társaihoz:"Barátaim,hű bajtársaim.Ez az egy éjszaka súlyos csapást mért ránk:elesett csaknem tízezer társunk,köztük vezértársam,és legjobb barátom Fidget.De nem hagyhatjuk,hogy ez a fájdalmas veszteség szétzilálja csapatunkat,folytatjuk a terv végrehajtását."Ekkor hatalmas éljenzés hangzott fel,ami viszont nem csak Shakesnak szólt beszédéért.Ugyanis Shakes legnagyobb meglepetésére Fidget jelent meg mellette a tömegből,bicegve,varázspálcájára támaszkodva,és így szólt:"Nyugi haver!Azt hiszed bárhova elindulok a varázscuccaim nélkül?Az csak a tükörképem volt,akit egy mágikus tükörrel csináltam!A legnagyobb veszteség,ami engem ért,az az,hogy új tükörképet kell csinálnom,ha újra két helyen akarok lenni!És nekem is te vagy a legjobb barátom.Emberek,a harcot pedig folytatjuk az orkok ellen!"A tömeg még mindig lelkesen éljenzett,Shakesel és Fidgettel az élen,akik nem győztek örülni,hogy nem veszett oda egyikük sem...
Sikeresen megvívták hát ezt a csatát.De ekkor még nem is sejthették,hogy nem utoljára csatáztak ezzel a sereggel...
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-07, 21:59
Atusz97 Atusz97 nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 5
Alapbeállítás

Végig olvastam, nekem eléggé bejött ez poszt-apokaliptikus környezetbe ágyazott fantasy, bár ami személy szerint engem zavart, az az, hogy a párbeszédek soron belül vannak és nem sor elején "-" jellel kezdve. Persze ez nem hiba, helyesírásilag is rendben van, ez csak az én olvasásomat nehezíti meg Remélem folytatod
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-07, 22:11
KillerRoley logója
KillerRoley KillerRoley nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 97
Alapbeállítás

Jó lett ez is,de kicsit rövid a többihez képest.
Régi 2015-03-08, 10:17
Pizsamás Banán

Alapbeállítás 8.fejezet:Egy különös hír

Köszönöm a dicséretet,amúgy bocsi,hogy rövid,és gyakran van benne formai hiba,csak általában estefelé érek rá írni,amikor már nem annyira fog az agyam.Viszont most végre van időm az írásra,szóval lássuk:

Mikor Shakes és Fidget a kis csapatikkal éppen egy kis fogadóban ünnepelték győzelmüket,egy törpe lépett be az ajtón,majd megszólította,az isten tudja hányadik koccintásnál járó hőseinket:
-Ti lennétek Shakes és Fidget?
-Igen,mi.-felelték a fiúk,a kocsmáros házi söre által okozott memóriazavartól kissé bizonytalanul.
-Hírt hozok az ork császárról.Nem kell megölni,nem ő okozta a háborút.A tanácsadóinak köszönhetjük mindezt,velük kell végezni.És persze a csaló,új szövetségesükkel,Ray-el.
Két hősünknek jelen állapotában eléggé nehezére esett felfogni a különös hírt,szóval a segítőkész kocsmáros jegyezte meg inkább a hírt,majd reggel továbbította a kijózanodott Shakesnak és Fidgetnek...
Hm,ez érdekes.-gondolkozott hangosan Shakes-Szóval akkor a császár helyett a tanácsadóit,és azt a Ray gyereket kéne megölni?
-Nagyon úgy néz ki.-válaszolt Fidget.-Az a törpe tudja,ő hallgatta ki a beszélgetést.
-Na jó,akkor változik a haditerv.Elmondjuk a többieknek is,és véghezvisszük.
-Tulajdonképpen nem is nagy változás:szövetségesek keresése,Ork-főváros ostroma,merénylet.Csak az utolsó nem a császár ellen.
Shakes és Fidget még beszélgettek egy keveset a meghökkentő hírekről,majd a csapat ovábbindult...

Még egyszer bocs a formai hibákért,itt már jól írtam a párbeszédet,amint az időm engedi,kijavítom a többi részt is.

Utoljára módosítva: Dodó150 által : 2015-03-30 22:22
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-08, 10:26
KillerRoley logója
KillerRoley KillerRoley nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 97
Alapbeállítás

Hajrá!Most nagyon kötekedős leszek de ebben meg 1 T betűt kihagytál
Régi 2015-03-08, 10:46
Atusz97 Atusz97 nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 5
Alapbeállítás

Jó lett amúgy köszi, hogy a párbeszédeket átírtad Előzőleg sem volt gond velük, mert úgy is szabályos volt, csak engem, mint olvasót zavart. Az, hogy megváltoztattad az írásmódodat az nekem csak egy bónusz Bár pontosan nem értem Ray mit is csinált a császárnál, de ezt leszámítva csak így tovább, folytassad csak Én biztos olvasni fogom

Szerkesztői Ui.: Újra olvastam az idekapcsoló fejezetet, most már mindent értek

Utoljára módosítva: Atusz97 által : 2015-03-08 10:50
Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 22:13
Pizsamás Banán

Alapbeállítás 9.fejezet:Várromok és emberrablók

Bocs,hogy megint késtem,sok volt a tanulnivaló.De végre megvan az új rész:

A kis csapat tovább indult,és hamarosan egy útelágazáshoz értek.
-Ti menjetek arra-mutatott Fidget a baloldali útra-én a másik irányba megyek.
-Miért?-kérdezte Shakes.
-Balra az út a régi falumon át vezet.Nem szívesen nézném végig,hogy mit hagytak az orkok maguk.Ez az út egy erdőn vezet keresztül,majd a két út újra találkozik.Tessék,itt egy térkép.Van pár száz éves,de errefelé ennyi nem nagyon látszik meg.-hangzott Fidget válasza,amire Shakes megértően bólogatott,majd ki-ki elindult a maga útján...
Rövid gyaloglás után Shakes a csapattal valóban egy kis kőkapuhoz és egy "Üdvözöljük Gnómfalun" táblához ért,amelyek valóban egy falu határán üdvözölhette az arrajárókat,a maguk idejében.Shakes nem nagyon értette mi van itt:a térkép szerint házaknak kellett volna lenniük körös-körül (na igen,ez még érthető,az orkok,minden bizonnyal lerombolták az összeset),a falu közepén pedig egy nagy mágikus rúnakő állt,ehelyett a rúnakő mögött hatalmas,áthatolhatatlannak tűnő sziklák álltak.
-Sosem volt jó eszem a földrajzhoz,de azt én is látom,hogy ezután a rúnakő után nem szikláknak kéne lenniük.-gondolkozott hangosan Shakes.
-Figyelj,én régen itt éltem-lépett oda a törpe,aki a császári palotából is hozta a hírt-és azt hiszem tudom mi a helyzett.Ez a térkép nagyjából 300 éves.Látod a végében ott azt a kis sziklát?Azt hiszem,hogy ennek a rúnakőnek a mágikus kisugárzása miatt 300 év elég volt neki,ahhoz,hogy egy kifejlett hegy legyen belőle,ami betteríti az elhagyatott romokat.
-De akkor,hogyan jutunk át itt?-kérdezte Shakes,a rúnakőnek támaszkodott.És csak ez a támaszkodás kellett ahhoz,hogy megnyomjon egy titkos pontot a rúnakövön,aktiválva annak mágikus hatásait.Abban a pillanatban a rúnakő mögött megnyílt a szikla,és lenyűgöző látvány tárult a kis csapat szeme elé:egy gigantikus,a kort megelőző felhőkarcolókkal teli metropolisz állt a szikla belsejében,a várt romok helyett.Beléptek,és nézelődés közben hamar rá is találtak a közösség vezetőjére,egy vén elfre,aki köszöntötte őket:
-Isten hozott titeket a Gnómfalva romjainak helyére épült zárt közösségünkben,ahol az itt maradt gnómok és törpék harmóniában élnek az elfekkel akik megtalálták e romokat,és ahol a törpék bányásztehetségét tökéletesen ötvöztük a gnómok és elfek mágiájával.Mi járatban vagytok errefelé?
Shakes erre elmesélte történetüket,mire az öreg elf így szólt:
-Az orkok városunk sok lakójának hozzátok hasonlóan sokat ártottak,így szívesen segítséget nyújtunk a forradalomban.Még akkor is,ha az elfek eddig pártatlanok akartak maradni.Persze előbb meg kell beszélnünk a városi tanácson.
A városi tanács percek alatt eldöntötte,hogy csatlakoznak,így egy szerencsés véletlennek köszönhetően Shakes egy rakás új szövetségest szerzett...
De mi van Fidgettel?Nos az ő útja sajnos nem volt ilyen szerencsés.Az erdőben sétált békésen,és azon elmélkedett,hogy vajon elviseli-e a csapat,egy hozzá hasonló hatalmas mágus hiányát,még ha csak rövid távon is,amikor egy váratlan fordulat következett be.Egy szörnyű és váratlan fordulat.Nos,az köztudott,hogy az erdei utakon nem ritkák az útonállók,de sajnos Fidget ennek ellenére nem volt felkészülve egy estleges támadásra.Így váratlanul érte mikor egy gonosz zsivány,egy fogalmatlan tolvaj,egy erőszaks rabló,és egy alattomos csirkefogó eléugrott az ösvényen.És akármekkora mágus(nak képzelte magát) Fidget négy fegyveres útonálló még neki is gondot jelentett.És ezek ráadásul nem egszerű rablók voltak:nem csak kifosztották,de értékei elvétele után még be is vágták egy zsákba,és őt is magukkal vitték.Szegény Fidget még hallota ahogy beszélgetnek:
-Nem is rossz a kabátja,szép pénzt kapunk érte!
-Az semmi,vajon mennyiért tudnánk eladni a pálcáját!
-Hát még mennyit fizet a góré magáért a kis töpörtyűért!
És csak röhögtek,bambán valószínüleg azon,hogy mennyit piálhatnak majd ennyi pénzből.És ekkor még senki sem sejthette,hogy azok a rablók nem véletlenül voltak ott...

Utoljára módosítva: Dodó150 által : 2015-03-12 21:44
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai