Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Közösség > Történetek, sztorik, versek

Történetek, sztorik, versek Itt szabadon engedhetitek a fantáziátokat és/vagy megmutathatjátok a költői vénátokat

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-18, 19:53
MarteszHU logója
MarteszHU MarteszHU nem elérhet?
Junior Member

Összes hozzászólás: 4
Post Egy S&F-es naplója

Úgy gondoltam, hogy én is írok egy kitalált történetet a mágus karimról. Íme:

Első fejezet:A kezdetek

"Sikeresen megérkeztem S&F falvára. Elég kicsi falu, de amiket állítanak róla, túltesznek a méretén. Az emberek azt mondják, hogy ez a legjobb hely a kalandoroknak, mivel tele van szörnyekkel és kihívásokkal.

Első utam a fogadóhoz vezetett. A kocsmároson kívül egy köpenyes alak és egy ronda pasas volt az épületben. A kocsmáros amint meglátott, megörült: az aprócska falu egy újabb lélekkel bővült. Leültem a pulthoz és beszélgetésbe elegyedtünk. A kocsmáros elmagyarázta, hogy az emberek a fogadóban vállalhatnak kalandokat a megbízoktól, mint például a köpenyes emberkétől. A feladatok elég furák, de jól megfizetnek.

A beszélgetés után elindultam a rejtélyes alak felé. Kis termetű ember volt, szürke köpenyben. Leültem mellé, majd megkérdeztem, van-e feladata a számomra. Az emberke csak bólogatott, majd 3 számozott papírlapot rakott az asztalra.

Az első lapon ez állt:
"Látom rajtad, bármit meg tennél egy pár aranyért. Utazz el Erogenionba, és hozz nekem egy nyalókát. Ne kérdezd miért, csak csináld..."

A másodikon már kicsit érdekesebb feladat található:
"Elég bátor kalandornak tűnsz. Lenne számodra egy feladatom. Keresd fel a Burjánzó-dzsungel kőtemplomát, és hozd el a mágikus gyűrűt onnan. Ha sikerül, a fizetésed nem marad el."

A harmadik volt a legérdekesebb:
"Szükségem van egy bátor harcosra. Te megfelelőnek tűnsz a feladatra. Utazz el a Beteg fához. Egy húsgólem tombol a vidéken. Intézd el mielőtt kiírtja a maradék élőlényt a területről."

A sötét alak, miután elolvastam a lapokat, megszólalt: "Válassz egy feladatot!". Én izgatottan a hármast választottam. Az emberke ezután elmondta: 80 ezüst jutalmat kapok ha teljesítem, de sietnem kell, sürgős a feladat. Azokban a napokban elég sok pénznek számított a 80 ezüst! Az alak megkérdezte: biztos hogy a hármast választom? A válaszom igen volt. A sötét alak ezután elbúcsúzott, majd köddé vált. Nosza, megfogtam sétapálcám és elindultam a Beteg fához...

Pár perc futás után elérkeztem a Beteg fához. Körülnéztem. A táj szörnyen festett. Zöld, világító iszap fedte a vidéket, a fáknak csak a csupasz lombkoronája látszott ki és a megmaradt száraz részt mindenféle undorító élőlény lepte el. Egy kis úszás után elértem A Beteg Fához. Ez a fa más volt mint a többi. A törzse vastagabb volt mint a fogadó, magasabb volt mint 10 fogadó és volt arca is. A fa szájából és szemeiből folyt ki a zöld trutymó, ami belepte a tájat. A fa egyik ágán láttam meg a célpontot, egy húsgólemet. Éppen varázsolni készültem, amikor a gólem elbújt a faágak között. Néhány másodperc múlva előtűnt a semmiből és a magasból ugrott rám. Szerencsére elugrottam előle, majd egy jól célzott varázscsillaggal arcon találtam. A húsgólem elvesztette az eszméletét. Míg ki volt ütve, varázscsillagokkal bombáztam vastag testét. Néhány csillag elég volt, hogy kivégezze a húsgólemet. A gólem egy robbanás és véreső kíséretében elhagyta az élőket.

Elégedetten és egyben fáradtan indultam vissza a fogadóba. Az alak már ott várt, ahol előtte. Elmondtam neki, hogy a feladat teljesítve van. Erre az emberke hozzámvágott egy zsákot, majd eltűnt. Belenéztem a zsákba. Pontosan 80 darab ezüst volt benne.

Az első kalandom után izgatottan indultam lefeküdni. Azon agyaltam egész éjjel, hogy mi minden történhet velem holnap..."

__________________________________________________ _______________

Ez volt az első fejezet. Ha tetszett, csinálok még folytatást.
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-18, 20:57
Jaxi logója
Jaxi Jaxi nem elérhet?
A Duma Centruma

Összes hozzászólás: 369
Alapbeállítás

Várom a folytatást Elég jó lett.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyű és szép termeted?"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Válaszol idézettel
Régi 2014-04-18, 23:31
zerOO1 zerOO1 nem elérhet?
Erdei Téglaszörp

Összes hozzászólás: 73
Alapbeállítás

Tetszetős kis történet, jöhet a következő adag
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-19, 10:19
MarteszHU logója
Junior Member

Alapbeállítás

A következő fejezethez 3 kari kell. Ha benne akarsz lenni, írd le a:
-Karid nevét
-Fegyverét
-Faját(ember, ork stb.)

A bannert én csináltam.

Utoljára módosítva: MarteszHU által : 2014-04-19 10:22
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-19, 10:28
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Kartonpapír kutya

Összes hozzászólás: 128
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Attih
Voodoo bot, a Szerencse Fia
Ember
Magyar s5 [Szabadcsapat]
w14 [Szabadcsapat]
Magyar s16 [Phantom (A Szabadcsapat nagycéhe)]
w15 [PyrkoweGolemy]
w17 [Szabadcsapat]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-19, 20:21
gegor logója
gegor gegor nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 25
Alapbeállítás

GegorHUN
Hősi kard, a Mindentudó
Törp

Amilyen ***** vagy, úgy szeretlek!

s10 GegorHUN. céh:Brutal Challenge
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-19, 22:02
zerOO1 zerOO1 nem elérhet?
Erdei Téglaszörp

Összes hozzászólás: 73
Alapbeállítás

zer

A gonosz ujj, a Mindentudó

démon
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-19, 22:37
MarteszHU logója
Junior Member

Alapbeállítás

Holnap megírom a második fejezetet

A bannert én csináltam.
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 11:56
MarteszHU logója
Junior Member

Holnap van, itt a második fejezet ideje

Második fejezet, első epizód:A falu

"A tegnapi kalandokat elég nehéz volt kipihenni. Nem tudtam aludni az izgalomtól, ráadásul arra kelek, hogy egy újságos üvöltözik az ablakom alatt:

-"Tessék, csak tessék! S&F Hírek! Csak 1 ezüst!"

Eléggé mérges voltam az újságosra, de legalább nem aludtam át az egész napot. Kimentem az udvarra, majd vettem az újságostól 1 újságot és 1 falutérképet. Bementem a házamba, leültem az asztalra, majd elkezdtem az újságot olvasni. Az újság címlapján ezek álltak:

-"Gyengül az arany és az ezüst! Holnapra az árak brutálisan megnövekednek, de a munkák fizetése velük együtt nő."

-"A Nagymesterek túl veszélyesnek találtak 13 területet, így lezárták őket, és a kulcsokat elrejtették. A szerencsés ember, aki megtalálja a hozzájuk vezető kulcsot, bármikor felfedezheti a területeket, vagy továbbadhatja másoknak rengeteg aranyért cserébe, és mindezt legálisan."

Na itt megállt bennem az ütő. 13 területet lezártak?! Az harmada az összes területnek! Ha még 13-at lezárnak, elhagyom a falut...

Végigolvastam az újságot, majd elővettem a térképet. Átnézem és megszámoztam rajta a lakónegyedet, a fogadót, az arénát, a fegyverboltot, a varázsboltot, a város kapuját, az istállót, és a legújabb terület, a "Kazamatákat"(a 13 lezárt terület) véletlenszerű sorrendben. Bepakoltam a kopott hátizsákomba és elindultam felfedezni a falut.

A térképen a lakónegyed az első, ahonnan indulok. A második a fogadó. A fogadóban néma csend volt. Rajtam és a kocsmároson kívül csak az a ronda képű alak volt bent, akit tegnap is láttam. Megkérdeztem a kocsmárostól, hogy az a pasas mit csinál itt egész nap. A kocsmáros csak ennyit válaszolt:

-Őt csak úgy hívjuk, hogy a "szerencsejátékos". Azért van itt, hogy szerencsejátékkal elnyerje a kalandorok pénzét. Szerintem ne is törődj vele.

Hiába bíztatott a kocsmáros, hogy hagyjam egyedül, mégis odamentem. Mély hangon megkérdezte, van-e kedvem itt a piros, hol a piros-t játszani. Azt mondta, ha befizetek aranyat és eltalálom, hogy hol a golyó, a pénz dupláját kapom vissza. Odaadtam neki az 1 aranyamat, majd a középsőt választottam. Izgatotan vártam, hogy mikor emeli fel a poharat. Pár másodperc hatásszünet, majd felemelte. A golyó pontosan ott volt! A pasas dühösen kérdezte, hogy akarok-e még játszani. Mivel meg akartam tartani a 2 aranyamat, ezért inkább elutasítottam, megittam 1 sört, majd elindultam a 3. jelölés felé.

A harmadik pont a fegyverbolt volt. Amikor benyitottam, hatalmas meglepetés fogadott:Shakes az eladó. Ez hogy lehet? Shakes a leghatalmasabb Harcos az egész világon! Miért nem kalandozik? Miért lett eladó? Senki nem tudja...

Shakes mutatott néhány rongyot és kristálybotot nekem. Azt mondta, hogy ezek valóak nekem. 1 aranyért vettem tőle új ruházatot és egy lila kristálybotot. Elbúcsúztam, majd elindultam a 4. pont felé.

A negyedik pont, a varázsbolt, a harmadik pont fölött volt. Shakes után nem lepődtem meg annyira, amikor Fidgetet láttam az eladópult mögött. Fidget, pont mint Shakes, hasztalan kinézetű csecse-becséket árult. Azt állítja, hogy a gyűrűjei és a nyakláncai el vannak varázsolva. Úgy döntöttem, hogy veszek egy rágóautomatás gyűrűt és egy tengerésznyakláncot 50 ezüstért. Fidget ekkor italokat vett elő. Azt mondta, hogy ezek az italok megerősítenek, így jobban harcolok. Vettem egy piros, egy rózsaszín és egy zöld italt. Fidget figyelmeztetett: "Egyszerre csak 3 italt szabad meginnod, különben a tested felrobban. Hogy újra ihass, várnod kell kerek 3 napot". Kifizettem az italokat, megittam őket, majd elindultam az ötödik ponthoz, az arénához.

"Az aréna egy hely, ahol hősök harcolhatnak egymás ellen." Mondta egy hangosbemondós úr a bejáratnál. Megkérdeztem, hogy mikor harcolhatok-e. Ő azt felelte, hogy a most következő harc után. Megkérdeztem, hogy kik harcolnak. Ekkor megfogta a hangosbemondót, és elkezdte üvölteni:

"Attih az ember és GegorHUN a törp harca ELKEZDŐDÖTT!!!"

Gyorsan leültem egy székre, és néztem az izgalmas csatát:

A harcot Attih kezdte. Voodoo botjával a levegőbe hajította Gegort, majd földhöz vágta. Gegor ekkor a Hősi kardjával egy hatalmasat csapott Attih-ra, akinek a kezén egy hatalmas vágásnyom keletkezett. Attih válasza a támadásra egy Voodoo bábu idézése volt, ami elkezdte Gegor lábát harapdálni. Gegor a fájdalmak közben lefejezte a bábut, majd levágta Attih egyik ujját. Szegény Attih, nem lennék a helyében. Attih utolsó erejéből egy fura lövedéket lőtt Gegorra. Gegor kihasználta méretét, és elhajolt a lövedék ellen. A harcot egy döféssel fejezte be. Gegor nyert!

A tömeg hatalmas tapsviharral tisztelgett Gegornak, aki sikeresen megtörte a vereségsorozatát. Attihot a felcserek hazavitték és ápolták, amíg meg nem gyógyult.

A hangosbemondós ezt jelentette be a harc után:
"zer a démon és MarteszHU a gnóm harca néhány perc múlva elkezdődik!"

Megettem egy almát, majd izgatottan vártam a pillanatot, amikor az arénába léphetek..

"Itt az idő. Nem veszíthetek!" Gondoltam, amikor lejárt a felkészülési idő.

A kapuk kinyíltak. Beléptünk az arénába. Zer, a Gonosz ujját fogva, haraggal az arcán várta, hogy kivégezhessen. Én, a kristálybotomat szorongatva, verejtékezve vártam, hogy megszólaljon a harang.

*Csing!* Hangzott a harangszó. A harc elkezdőtött...

__________________________________________________ _______________

Itt a vége a második fejezet első epizódjának. Hamarosan folytatom! Addig is írjatok ötleteket.

A bannert én csináltam.
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 12:16
gegor logója
gegor gegor nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 25
Alapbeállítás

Nekem ez a rész nagyon tetszett. Örülök hogy én nyertem. volna egy olyan ötletem hogy a fojtatásban te nyered meg a párbajt. utána pedig te meg én fogunk megütközni. fáradalmas és sokáig tartó harc után te legyőzöl. És össze barátkoznánk. És ha gondolod ez a barátság a történet további részében is fenn maradna. gondolok itt (kalandokra, meg stb.) de a te történeted te írod. ez csak egy ötlet.

Amilyen ***** vagy, úgy szeretlek!

s10 GegorHUN. céh:Brutal Challenge
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai