Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2018-11-09, 20:55
Sword Cut logója
Sword Cut Sword Cut nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Play For Fun
Összes hozzászólás: 37
Alapbeállítás Remastered hibák, panaszok

Remastered hibák, panaszok

Karakter:
1. Ha ráviszem az egeret egy tárgyra, a kovácsnál fejlesztett tárgyaknál nem írja ki, mennyi vasat és kristályt kapunk vissza, ha szétszereljük a tárgyat.
2. Ha egy foglalattal rendelkező tárgyat megfogok, és kicsit arrébb húzom, grafikusan nem mutatja a foglalatot. Amint elengedem a tárgyat, ismét látszik a foglalat. Hátizsákban (minden esetben: karakter lapon, boltokban, klotyónál) és karakteren lévő felszereléseknél is megjelenik a hiba.
3. Egy újításból fakadó hiba: Bertramnál a felszereléseknél már nem mutatja a pajzs helyét. (Megjegyzés: ez egy jó újítás!) Harcos a karakterem, és ha Bertramról az én karakteremre "lapozok", nem mutatja az én pajzsomat sem. Viszont ha Kunigundáról "lapozok" a karakteremre, mutatja a pajzsomat.
4. Nem lehet bejelentkezni olyan karakterrel, aminek a jelszavában van "ő" betű.
5. Az albumba bekerültek az "új epikus tárgyak". Csak a fegyvereknél és pajzsoknál szerezhető meg mind a három "új tárgy", a többi tárgynál csak egy szerezhető meg a háromból. A hiba a harcos, mágus, és felderítő felszereléseknél jelentkezik. Az értéktárgyaknál nem jelentkezik a hiba.
6. Ha hosszú a karakterem, vagy céhem neve, akkor a karakter, vagy céh nevének két végét kitakarja a két nyíl, amivel a segítőkhöz lehet "lapozni".

Fogadó:
1. Küldetések utáni elmentett harc nem jelenik meg a küzdelmek listában.
2. Küldetésválasztásnál, ha az egyik küldetés ad epikus tárgyat, nem jelez az epikus tárgyon foglalatot (ha van valójában, ha nincs). (Sima tárgyak esetén nem tudom, mi a helyzet. Azt sem tudom, hogy a küldetés-harc után, ha kaptunk epikus tárgyat, mutat-e foglalatot, vagy sem.)

Aréna:
1. Egy újítással kapcsolatos panasz: Arénaharc előtt az ajánlott ellenfelekre, ha ráviszem az egeret, előjön egy összehasonlító "táblázat". (Megjegyzés: ez is egy jó újítás!) Ha az életerőt összehasonlítja, a sebzést miért nem? Vagy mindkettő legyen, vagy egyik se. Így, hogy csak az életerőt mutatja, sok értelme nincs összehasonlítani. Ha mindkettő lenne, lehetne látni (különböző osztályok esetén) az arányos különbséget az életerő és sebzés között.
2. Arénaharc után, ha rákattintok az ellenfél nevére, nem dob be a dicsőség csarnokba, és nem mutatja az ellenfelemet. (Flash verzióban működik ez a funkció.)

Fegyverbolt: Nem találtam hibát.

Varázsbolt: Nem találtam hibát.

Istálló:
1. Panasz a kedvencekkel, illetve az időzítővel kapcsolatos: Ha be van kapcsolva a beállításoknál az "Időzítő folyamatos mutatása" opció, akkor oldalt a menüsoron az istállónál ne a következő ingyenes kazamata harcig visszalévő időt mutassa (pláne, ha már minden kedvenc-kazamata le van győzve), hanem a következő ingyenes kedvenc csatáig visszalévő időt. Illetve, ha mind az öt kedvenc csata megvolt, akkor utána ne számoljon vissza a játék 15 percet.

Kazamata: Nem találtam hibát.

Erőd:
1. Sikertelen erőd védekezésnél a harc után nem mutatja a játék, mennyi nyersanyagot raboltak el tőlünk.
2. Ha az erődben, vagy alvilágban zajlik egy fejlesztés, és rányomok az épületre, amit éppen fejlesztek, nem írja ki, pontosan mikor lesz készen a fejlesztés.

Céh:
1. Céhen belül, ha egy céhtárs, vagy a saját karakter-profilomat nézem, vagy összehasonlítom a karakteremet egy céhtárssal, és megnyomom a vissza gombot (képernyő jobb tetején az "X"-et), akkor nem a céhes profilt hozza vissza, hanem kilép a teljes céhes menüből és a várostérképre dob a játék. (Flash verzióban, ha céhben nézem a céhtárs profilját vagy összehasonlítom a karakteremet egy céhtárssal, és megnyomom az "X"-et, akkor visszadob a játék céhes felületre.)
2. Céhen belül nem lehet megnézni a céhtárs karakterének a leírását. Csak a dicsőség csarnokában, vagy baráti listán lehet megnézni a leírását.
3. Céhes listán az aktivitást nem pontosan mutatja a játék. Pl. egy játékos fent van (ír a chaten) és azt írja a játék, hogy pl. 1 órája volt aktív.
4. Céhes taglistánál, ha nézem a céhtársak profilját, nem lehet váltani a fel és le nyilakkal a céhtársak profiljai között. (Dicsőség csarnokban és a Levél menüben a Posta, Küzdelmek, Barátok füleknél működik a funkció.) Ez a funkció más céhek tagjainál sem működik.
5. Panasz: Céhcsatáknál, ha megnyomom, hogy "Kihagyás", akkor nem az én csatámhoz dob be a játék, hanem rögtön a csata végére. (Flash verzióban a "Kihagyás" megnyomásakor az én csatámhoz dob be a játék.) Ugyanez a helyzet a kazamata harcoknál.
6. Céhcsaták megtekintésénél, ha gyorsan nyomom egymás után, hogy "Következő harc" (mivel meg szeretném nézni az én csatámat, és a "Kihagyás" gombbal rögtön a csata végére dob a játék, kénytelen vagyok gyorsan nyomni a következő csatára), össze-vissza megy a játékosok élete, a fegyvereket is egyszerre dobálják az éppen harcoló játékosok. Ugyanez a helyzet az alvilági támadásnál is, ha sokszor gyorsan nyomom egymás után, hogy "Következő harc".
7. Mikor más céh támad minket, ezt írja a játék: Támadó: "%1". A hiba időnként jelentkezik.
8. Céhes csataindításkor levont tőlem a játék egy gombát.
9. Azoknál a céheknél, akik minket támadnak, vagy akiket mi támadunk, nem lehet látni, ki jelentkezett a csatára az ellenfél céhnél.
10. Más céhek leírásában lévő szöveget nem lehet kijelölni. (Pl. egy linket nem lehet kijelölni.)

Levél:
1. Újonnan érkezett és olvasatlan levelek esetén nem villog oldalt a menüsoron a "Levél" gomb.
2. Barátok listában, ha több barát van, és rányomok az egyik barát nevére, hogy megnézzem a profilját, az ő nevét mutatja, de egy másik barát képét és statisztikáit, tulajdonságait.
3. Levél írásánál a hiba akkor jelentkezik, ha olyan hosszú a levél, hogy görgetni kell. Ha a levél végébe szeretnék belekattintani (a lényeg, hogy görgetés után kattintok bele a szövegbe), akkor kijelöli az egész levél szövegét.

Dicsőség csarnoka:
1. Panasz: Nemzetközi toplistán miért nem lehet látni a játékosok karakterének profilját, ha rányomok a nevére? Ugyanez a céhes nemzetközi toplistán, miért nem lehet látni egy céh profilját, leírását, ha rányomok a céh nevére? Mindkét esetben csak a saját szerverünk első helyezett karakterének és céhének profilját lehet látni.
2. Más céhek lovagjait rosszul írja ki a játék. (0 lovagot ír.)

Dr. Abawuwu: Nem találtam hibát.

Várostérkép: Nem találtam hibát.

Chat:
1. Chaten küldött linket nem lehet megnyitni. A játék nem linkként, hanem sima szövegként értelmezi.

Utoljára módosítva: Sword Cut által : 2018-12-09 21:44
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-10, 12:34
IceAJeges IceAJeges nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 13
Alapbeállítás

Aréna harcban talált apró hiba:

- Ha sikerül nyernem és helyezést is ugranék, nem látszik a szöveg rendesen. Ennyi látszik belőle:
1 megszerzett

- Vagy előfordul, hogy 0,26 aranyat ír ki zsákmánynak.

Utoljára módosítva: IceAJeges által : 2018-11-11 05:16
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-02, 11:28
LEW LEW nem elérhet?
Kismiska

Összes hozzászólás: 2
Alapbeállítás Lefagyás

Remastered verzióban lefagy és hibaüzenetet ír ki ha fogadóra kattintok.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?...lipboard01.jpg
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-02, 14:51
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.198
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

Idézet:
LEW eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Remastered verzióban lefagy és hibaüzenetet ír ki ha fogadóra kattintok.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?...lipboard01.jpg
Köszi a jelentést.

Egyelőre használd a játék flash verzióját. A beállításokban tudod átállítani. Vagy kattints ide: http://s1.sfgame.hu/index.php?platform=flash
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Válaszol idézettel
Régi 2018-12-03, 16:39
Debysz Debysz nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Wink Fegyver dupla bónusz

Sziasztok!
Remastered verzióban a fegyverbe épített kő nem ad duplán, míg a flash verzióban dupla bónusz jár bizonyos kasztok esetén.
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-04, 10:30
Bártha Senpai Bártha Senpai nem elérhet?
Naplopó

Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás Belépés

Sziasztok!
Az a problémám, hogy hiába adom meg helyesen, többször a belépési adataimat a Remasterednél, hibásnak jelzi ki.
Gyors jelszócsere után beenged, visszaváltoztatom, kilépek, és kezdődik minden elölről.
Az akkori jelszavam nem tartalmazott ékezetet, csak kis- és nagybetűt illetve számokat.
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-04, 12:07
Debysz Debysz nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás Kedvenc csata

Sziasztok!

Amikor föld kedvenc ellen küzdök, valamiért Göcsör nevű kedvenc neve mindig odafagy a listára, mintha következne még Pofasaur (sz) után. Más 19es szintű kedvencnél nem fordult még elő.
Apró kis dolog, nem annyira zavaró, csak gondoltam jelzem, Remasteredben nem tapasztaltam, de Flash-nél igen.

Utoljára módosítva: Debysz által : 2018-12-04 12:09
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-04, 22:53
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.198
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

Idézet:
Debysz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Remastered verzióban a fegyverbe épített kő nem ad duplán, míg a flash verzióban dupla bónusz jár bizonyos kasztok esetén.
Szia! A harcosoknak nem jár bónusz, meg szerintem az orvgyilkosoknak sem. A többieknek azért jár, mert nekik csak egy fegyverük van, és nincsen pajzsuk.
Ha nem jelenik meg az új verzióban, akkor valószínűleg megjelenési hiba lesz.

Idézet:
Bártha Senpai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Az a problémám, hogy hiába adom meg helyesen, többször a belépési adataimat a Remasterednél, hibásnak jelzi ki.
Gyors jelszócsere után beenged, visszaváltoztatom, kilépek, és kezdődik minden elölről.
Az akkori jelszavam nem tartalmazott ékezetet, csak kis- és nagybetűt illetve számokat.
Szia!

Milyen hibát ír ki?

Idézet:
Debysz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Amikor föld kedvenc ellen küzdök, valamiért Göcsör nevű kedvenc neve mindig odafagy a listára, mintha következne még Pofasaur (sz) után. Más 19es szintű kedvencnél nem fordult még elő.
Apró kis dolog, nem annyira zavaró, csak gondoltam jelzem, Remasteredben nem tapasztaltam, de Flash-nél igen.
Köszi a hibajelentést!
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Utoljára módosítva: elek1977 által : 2018-12-04 22:57
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-05, 21:10
Sword Cut logója
Sword Cut Sword Cut nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Play For Fun
Összes hozzászólás: 37
Alapbeállítás

Idézet:
elek1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! A harcosoknak nem jár bónusz, meg szerintem az orvgyilkosoknak sem. A többieknek azért jár, mert nekik csak egy fegyverük van, és nincsen pajzsuk.
Ha nem jelenik meg az új verzióban, akkor valószínűleg megjelenési hiba lesz.
Az orgyilkosok kivételével minden kasztnak 2x annyit ér a fegyverben lévő drágakő értéke. (Azért van, mert az orgyilkosoknak 2 fegyverük van, amiben összesen 2 követ lehet beépíteni. Harcosok is kapnak bónuszt, mert a pajzsba nem lehet követ rakni.)

Mind Remastered, mind Flash verzióban 2x számítja a fegyverben lévő drágakő értékét (kivéve az orgyilkosoknál). Flash verzióban nem rég bevezették, hogy duplázva írja ki a kő értékét.

Szerintem úgy lenne a legkorrektebb, hogy pl. egy 450-es fekete kőnél így írná ki: 450 (900). Ez azért lenne jó, mert lehetne látni, milyen követ tettünk be, és azt is, mennyinek számolja a játék valójában. (Azért rossz az, ha duplázva írja ki, mert ha kapunk egy új követ, mindig osztani kell kettővel, hogy összehasonlítsuk a fegyverbe épített kővel az új követ.)

A legérdekesebb történések a karakteremmel kapcsolatosan a Facebook oldalamon találhatóak:
https://www.facebook.com/Sword-Cut-s...?ref=bookmarks

Utoljára módosítva: Sword Cut által : 2018-12-05 21:11
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-09, 21:31
Xefande logója
Xefande Xefande nem elérhet?
Community Manager

Összes hozzászólás: 510
Alapbeállítás

léci, ne így ömlesztve csináljátok mert átláthatatlan.

ha találkozol egy hibával, nyiss neki egy témát.

a téma címében megnevezed a hibát, a szöveg részben meg leírod a hibát a 9 pontnak megfelelően: http://forum.sfgame.hu/showthread.php?t=6741

Ott a JSON hibajelentés mintának.

Köszi!

Shakes and Fidget: Shakes and Fidget Google + | Shakes and Fidget Facebook | Shakes and Fidget Videók
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai