Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Régi 2018-04-25, 21:54
ultimate07 logója
ultimate07 ultimate07 nem elérhet?
Bézbózütő

Hely: Balaton
Összes hozzászólás: 47
Sziasztok.Én csak pár dologra szeretném felhívni a fórumozók és esetleg a fejelsztől figyelmét.Két frissítési lehetőséget gondoltam ki,ami szerintem nem jönne rosszul a játékba.Én itt főleg a céhre koncentráltam.Először is szeretném,hogy amikor egy tiszt kirúg egy játékost a céhből,akkor ne az jelenjen meg a levélben,hogy xy céhvezető,hanem xy tisztviselő.A másik dolog pedig az,hogy amikor kirúgunk egy tagot,akkor a cseten ne csak az jelenljen meg,hogy xy elhagyta a céhet,hanem az igazság.Tehát ha xy nevű tiszt kirúgta ys tagot akkor az úgyis jelenlen meg.Egy szóval lehetne egy kicsit részletesebb a céhes "infóblokk".Az utolsó gondolatom ebben a témában pedig az volna,hogy szerintem nem ártana szintén a céhen belül egy opció,amit a céhvezető tudna ki-be kapcsolni.Ennek a funkciónak az lenne a szerepe,hogyha az egyik tiszt ki szeretne valakit tenni a céhből,akkor a céhvezetőnek azt meg kellene erősíteni.
Ez a megerősítés egyébként egy levél lenne,amiben lenne egy gomb amire rá lehetne kattintani.Továbbá ez a levél tartalmazná a kirúgandó tag(ok) nevét ill. a kérelmező tiszt nevét.
Válaszol idézettel
Régi 2018-08-31, 11:28
Rizs Rizs nem elérhet?
Nokedli

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás

Sziasztok!

A probléma: a klotyóba dobott fegyverek szétszerelésekor/drágakő kivételkor/eladásánál (inkább kidobásánál, mert arany ugye eleve nem jár értük) nem kapjuk vissza a tárgy fejlesztésére költött fémet és kristályt.

Miért van ez így: állítólag azért oldották meg így, hogy ne lehessen trükközni - ugye a harcos fegyverek 1 itemnek számítanak, míg a mágus/felderítő itemek 2-nek. Ezek fényében a harcos fegyver fejlesztése olcsóbb (fele annyi), mint más kaszté. Ha visszajárna a klotyóba dobott fegyverekért a nyersanyag, akkor pl. egy 10x fejlesztett harcos fegyver, amire 50.000 kristályt költöttek, klotyóba dobás után 10x fejlesztett mágus/felderítő fegyver lenne, amin dupla annyit ér a nyersanyag. Tehát 50.000-et költöttek a fejlesztésre, de 100.000 fog visszajárni az új fegyver után. Ezt a kiskaput kivédendő döntöttek úgy a fejlesztők, hogy a klotyóban járt fegyverek után egyáltalán nem jár vissza nyersanyag.

Miért nem jó ez így: az árnyvilágból/toronyból esett cuccokat is úgy kezeli a játék, hogy "már járt a klotyóban", ha egy ilyen fegyvert fejlesztek a kovácsnál, akkor annak a nyersanyagnak búcsút mondhatok, mert ha majd cserélem le a fegyvert, nem fogom visszakapni.

Javaslatom: a klotyóba dobás pillanatában kapja vissza a játékos az addigi fejlesztésre költött nyersanyagot, és a tárgy fejlesztési szintje álljon vissza 0-ra. A toronyból/árnyvilágból szerzett fegyvereket pedig egyébként sem lehet beledobni a klotyóba, ezekért csak simán járjon vissza a nyersi, mint a többi típusú itemnél.

Miért lenne ez jó: egyrészt fair a játékosokkal szemben. Ha már visszajár a fejlesztésre költött nyersanyag, akkor járjon vissza minden tárgy után. Másrészt a fent leírt kiskaput továbbra sem lehetne kihasználni, mert mindig az a mennyiség járna vissza, ami a tárgyra el lett költve.

Példa: adott egy harcos fegyver, mondjuk 10x fejlesztve, összesen 50.000 kristály lett elköltve a fejlesztésre. Klotyóba dobáskor a játékos visszakapja az 50.000 kristályt (természetesen a fémet is) és az új pl. mágus fegyvert újra felfejlesztheti 0. szintről, ha akarja, természetesen dupla annyi nyersanyagért. És majd az új tárgy szétszerelésénél/dragakő kivételnél/eladásnál ismét visszajár az a mennyiség, ami az új tárgy fejlesztésére lett költve.

Itt egy kép, melyen látszik, hogy nincs feltüntetve a fejlesztésre költött nyersanyag, de a tárgy fejlesztve lett 5x. A fegyver egyébként az árnyvilágból van.

Ez a dolog csak a fegyvereket érinti, a többi típusú tárgyért visszajár a nyersanyag függetlenül attól, hogy volt-e a klotyóban vagy hogy honnan esett.
Válaszol idézettel
Régi 2018-08-31, 19:16
IceAJeges IceAJeges nem elérhet?
Lekvár

Összes hozzászólás: 12
Alapbeállítás

Nagyon jó ötlet. Bár csak eljutna a fejlesztőkig!
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai