Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Stratégia és taktikák

Stratégia és taktikák Játékhoz kapcsolódó tippek

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-08-31, 12:52
Reznagol78 Reznagol78 nem elérhet?
Ez már valami

Összes hozzászólás: 95
Alapbeállítás

Lassan egy év telt el azóta, hogy bekerült az erőd, javították a a hibákat, majd megváltozott a harcrendszer és több épület maximális szintje is, bekerültek a lovagok... Korábban az a téves kép alakult, hogy idővel mindenki utolér mindenkit fejlettségben, ez a jelen állás szerint igaz, de valószínű hónapos vagy akár éves késéssel. Az erőd lehet nem vonz mindenkit, de a gemek nagysága és emiatt a lovagok száma meghatározó, ezért sok céhben az alapkövetelmények közzé tartozik. Gyakran indulnak új nemzetközi szerverek, ahol magyarok is szerencsét próbálnak. Nem biztos, hogy a hajdanában elkezdett erődstratégia válik be. Magyarul aki a kőfejtőből és a favágókunyhóból akarja fenntartani az erődjét az tévúton jár, mert gyakran kell majd többnapos, hetes szünetet tartania ahhoz, hogy valamilyen épületnek az árát összegyűjtse.
Pl. a 20-as gembányával a drágakőkeresés 33 milla fa és 5,4 milla kő, ugyanakkor a 20as favágókunyhó termelése óránként 350000 fa (naponta 8,4 milla fa). A manapság bevált stratégiák a megszerzett nyersanyagok növelésére hajaznak. Két stratégiát szeretnék ismertetni:

1) Pörgetés - a szerencsekerék napi 20x forgatása, képezi a nyersanyagszerzés alapját. A kis kupac nyersi a raktárkapacitás 1%-át, a nagy kupac nyersi 2%-át adja. A fejlesztésekhez nem szükséges nagy stratégia, de a védelem fontos, amint be tudjuk védeni a nyersinket, mehet az erőd felhúzása maxra. A cél a 20-as erőd mihamarabbi elérése, hiszen ekkor kapjuk a legtöbb nyersit.

2) Nyitott erőd - a napi támadások száma szolgáltatja a nyersanyagszerzés alapját. Hiszen minden támadás után (azonos erődszint mellett) megkapjuk a a termelőink szintje +1 szint egy órás bevételét. Pl. 15-ös favágókunyhóval a 16 favágókunyhó egy órás termelését kapjuk bónuszként. Itt a védelem szükségtelen, a falat kötelező minél kisebb szinten hagyni, 118 falnál ez a stratégia meggondolandó, afeletti fallal már nem célszerű. A cél, hogy egy db. katonával tudjuk beütni az ellenfelet (aki szintén ugyanezt a stratégiát követi), és ugyanezt hagyjuk neki is. Egy idő után felesleges a megfelelő játékosok kikeresése, az ellentámadásokból napi 100 támadás is összejön, ha jól csináljuk. Ez a stratégia kicsit több odafigyelést igényel, nem kell szaladni az erőd kimaxolásával, mindig csak annyi legyen, mint az ellenfeleké (ha megelőzöd őket, akkor kevesebb nyerist kapsz). Figyelned kell az ellenfeleid erődpontszámait, ha ők fejlesztették az erődjüket neked is azt kell, mert amíg nem teszed, addig helyetted olyanokat ütnek majd, akik nekik jobban megéri.

Utoljára módosítva: Reznagol78 által : 2016-08-31 13:25
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-01, 10:39
Fergeteg Fergeteg nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 36
Alapbeállítás

Már nekem is volt ihletésem arra, hogy a nyitott erődöt leírjam. Ha már így működik, akkor használjuk ki minél többen és segítsük vele egymást.

Mert a 24 órás védelem nem logikusan szerepel a játékban. Nem arra szolgál, hogy visszatelepítsd ennyi idő alatt a védelmed, hanem ismételt vereség esetén újraindul. Ha gyorsan újratámadnak, akkor örökösen a 24 órás védelem alatt leszel és így az erődödben lévő nyersanyagkészlet állandó védelmet élvez. A védőegységek létrehozása csak nyersanyagkidobás. Cél, hogy minél többen támadjanak és közülük a lehető legjobb ellenfeleket kiválogathasd magadnak. Ha ez már jól megy, akkor reggelente 30+ viszonozható támadás fogad, így elég pár óránként foglalkozni az erőddel, amikor lenyomod az összes "Ellentámadás!"-t egyszerre. A termelőid persze fosztogatják, de a Reznagol78 által leírt bónusz miatt egy csatán többet nyersz, mint a saját termelőiddel egy óra alatt. Egy csatához pedig csak a 10 percnyi katona létrehozási idő szükséges, katona nyersanyag-igénye elenyésző. Ha találsz olyan partnereket, akik lelkiismeretesen visszatámadnak, akkor se a falat, se a katonákat nem kell többet fejlesztened. Pár hét után pedig sose lesz nyersanyaghiányod, minden nyersanyagod többszörös pluszban lesz, azaz a termelőid hozamára egyáltalán nem lesz szükség, csak a bónuszérték miatt. Emiatt persze érdemes emelgetni a szintjeiket.

Jó nyitott erődözést és gyors partnertalálást hozzá!

+ és ezzel az erőd DCS-t is kiakasztod, mivel a vereségért nem jár negatív becsületpont

Utoljára módosítva: Fergeteg által : 2016-09-01 10:46
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-05, 21:47
Vak Komondor

Alapbeállítás

Tudja valaki, hogy a 135-ös falat mekkora katona viszi le egyedül?
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-06, 07:38
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
Szószájtjárt Szamuráj

Összes hozzászólás: 272
Alapbeállítás

Már megírtam, de leírom itt is.

1db 150 katona ellen döntőtöbbségében 5-10% ereje marad a falnak.

Nem a győzelem a fontos, hanem az őszinte részvétem.
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-06, 09:31
Vak Komondor

Alapbeállítás

Ez elkeserítő hír... ;(

Eszerint a 135-ös katona a max a nyitott erődözés mellé.
Okok:
- egyedül beveri a 118-as falat
- kettő a 135-öst (SZERK: ez 28 esetből 2x nem sikerült)
- és olcsóbb, mint a 130-as katona!!

Utoljára módosítva: Fergeteg által : 2016-10-07 06:48
Válaszol idézettel
Régi 2016-12-23, 22:44
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Papír kutya

Hely: A számítógép előtt
Összes hozzászólás: 110
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Sziasztok!
Lehet, hogy én vagyok a buta, de nem találok sehol sem "Ellentámadás!"-t. Ez benne van még a játékban?
(Edit: Megtaláltam azóta.)

Utoljára módosítva: Attih által : 2017-04-18 19:34
Válaszol idézettel
Régi 2016-12-23, 22:55
Dragondick Dragondick nem elérhet?
Dr. V.ker

Hely: Zala
Összes hozzászólás: 65
Alapbeállítás

A Levél gombra rányomsz, ott van egy Küzdelmek fül (balról 3.), és ha ott rákattintasz az egyik erődvédelme harcra, amit nem nyertél meg, a kép alján lesz egy harc mutatása és egy ellentámadás funkció.
Válaszol idézettel
Régi 2016-12-23, 22:57
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 2.930
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

Idézet:
Dragondick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Levél gombra rányomsz, ott van egy Küzdelmek fül (balról 3.), és ha ott rákattintasz az egyik erődvédelme harcra, amit nem nyertél meg, a kép alján lesz egy harc mutatása és egy ellentámadás funkció.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Válaszol idézettel
Régi 2017-04-03, 18:43
ördög fioka ördög fioka nem elérhet?
Naplopó

Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás

Sziasztok... Olyan erdekes dolgokat irtok hogy meglepodtem.. Szerintem a lenyeg az egeszbe a vedelem es a harcosok fejlesztese amivel majd tudtok tamadni es abbol nagyon sok nyersanyagotok lessz... napi 150ezer fat es 50ezer kovet osszeszedek vele ugy hogy 7es szintu az erodom... a banya es a fatelepet nem is nagyon fejlesztettem.. mert nincs ertelme igyis a max nyersanyagnal tobb van a tamadasaim miatt! (http://prntscr.com/erz5ro) nagyobb hangot kell adni a tamadasnak... es aztan a vedelemre egy kicsit.. majd aztan fejlesztgessetek ami meg fontos (Banya, Kincstar, Akademia) Olyan embereket tamadjatok meg akinel egy ket katonaval tutira mentek.. addig nyomkodjatok az ellenfel cseret.. ha sok aranyad van akkor nem kell varnod ha nincs sok akkor ellenfel cserenkent 5percet en mindig kivarom azt az 5 percet es igyis nagy a nyereseg.. van miikor nagyon sok ellenfel csere utan nem adja be az 1-2 katonaval legyozhetot akkor be kell aldoznod tobb katonat.. de csak akkor tamadd meg az adott erodot haa a nyereseg tobb lessz mint a katonaid ujra krealasa... Orulok ha tudtam segiteni.. (Ez csak egy tipp nem kotelezo megfogadni, en igy latom az egeszet..)

Utoljára módosítva: ördög fioka által : 2017-04-03 19:05
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-03, 18:46
Attih logója
Attih Attih nem elérhet?
Papír kutya

Hely: A számítógép előtt
Összes hozzászólás: 110
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Attih részére
Alapbeállítás

Hetes erődnél szerintem mindenkinek tele van a raktára. Fejlesszed minél gyorsabban a bányákat, mert nagyobb szinten szükséged lesz a fix bevételforrásra. Én az akadémiának nem látom sok értelmét, alig ad XP-t.
(Edit: Off topic, de ez volt a 100. hozzászólásom, és ennek nagyon örülök. )
Magyar s5 [Szabadcsapat]
w14 [Szabadcsapat]
Magyar s16 [Phantom (A Szabadcsapat nagycéhe)]
w15 [PyrkoweGolemy]
w17 [Szabadcsapat]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."

Utoljára módosítva: Attih által : 2017-04-04 17:29
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai