Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Segítség és kérdések

Segítség és kérdések A játékkal kapcsolatos kérdések

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-04, 14:59
Chrian Chrian nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 32
Alapbeállítás

Akkor mégiscsak megérte feltenni a kérdést, köszi
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 08:07
Frank5259 Frank5259 nem elérhet?
Vak Komondor

Összes hozzászólás: 36
Alapbeállítás

A fekete kő átverés, nem éri meg használni, mert a fő statot kisebb lesz, mintha a karakternek megfelelő követ használnál. Most, hogy lehet foglalattal ellátni a cuccokat, meglehet a kilenc foglalat, ha varinál 5 értelem és 4 kitartás követ használsz már több pontot kapsz a statra mintha kilenc fekete köved lenne, csak egy egyszerű szorzást kell mindenkinek elvégeznie.
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 08:29
Grimm logója
Grimm Grimm nem elérhet?
A Duma Centruma

Összes hozzászólás: 357
Alapbeállítás

2db fekete kő kivált egy fő stat és egy kitartást, és még adja a másik 3 statra is a pontot. Nem véletlenül használjuk magas szinten 4-6 db alkalmazásában!

De te használj nyugodtan 4 értelem 4 kitartás követ harcosnál!

(bár tény, a fekete kövek értékét legalább +10% növelni kellene)

Nem a győzelem a fontos, hanem az őszinte részvétem.
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 08:49
Vak Komondor

Alapbeállítás

Idézet:
Grimm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2db fekete kő kivált egy fő stat és egy kitartást, és még adja a másik 3 statra is a pontot. Nem véletlenül használjuk magas szinten 4-6 db alkalmazásában!

De te használj nyugodtan 4 értelem 4 kitartás követ harcosnál!

(bár tény, a fekete kövek értékét legalább +10% növelni kellene)
Varázslóm van, tehát annak ÉRTELEM kő kell. Azért írtam azt. Matekpélda: 9x290=2610 ( nekem 290 pontos a legnagyobb típusú fekete kő)
5x550=2750 ( ekkorák, illetve nagyobbak az értelem köveim)
Akkor melyik a több?
(És nem is beszélve arról, hogy 1-2 év mire meglesz a 9 legnagyobb fekete kő, addig még több a veszteség)

Utoljára módosítva: Frank5259 által : 2017-02-25 08:51
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 09:23
Mraz Mraz nem elérhet?
Ninja Kutya

Összes hozzászólás: 132
Alapbeállítás

Idézet:
Frank5259 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Varázslóm van, tehát annak ÉRTELEM kő kell. Azért írtam azt. Matekpélda: 9x290=2610 ( nekem 290 pontos a legnagyobb típusú fekete kő)
5x550=2750 ( ekkorák, illetve nagyobbak az értelem köveim)
Akkor melyik a több?
(És nem is beszélve arról, hogy 1-2 év mire meglesz a 9 legnagyobb fekete kő, addig még több a veszteség)

Butaságot írsz Frank5259 és nem figyelsz arra amit Grimm ír! 9 fekete követ nem is érdemes használni,(ugyanúgy mint ahogy 9 sebzés követ sem) hanem pontosan ahogy ő írja párban érdemes csak olyan 4-6 feketét feltenni. Ha te a legnagyobb értelem kövedet hasonlítod össze a legkisebb feketével akkor persze hogy nem fog kijönni matekban sem semmi Átlagolj és meglátod mégis jó az a fekete....

Matekpélda 2.0! Van mondjuk 6 db 550-es értelem köved és 3 db 550-es életerő köved ez ugye 3300 értelem és 1650 életerő.
Ha kicserélsz 3 értelem és 3 életerő követ 6 db feketére (1 fekete az a fele a többinek elvel számolva) akkor minden statodhoz ad 6*275-öt azaz 1650-et
Így az jön ki ,hogy lesz 1650 életerőd ami ugyanannyi mint kezdetben lesz 1650+(3*550) értelmed ami 3300 tehát ugyanannyi
Viszont lesz pluszban 1650 erő és 1650 ügyesség pontod is ami az elején nem volt tehát jól jártál...

Ha te viszont úgy köveztél hogy nagyon eltoltad a sebzés felé a dolgot és 9 értelem köved van akkor meg eleve nem jól csináltad ,persze azt a sebzést feketékkel nem lehet behozni,de nem is fogsz olyan kövezéssel jól járni hosszútávon.

Utoljára módosítva: Mraz által : 2017-02-25 09:46
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 10:48
Vak Komondor

Alapbeállítás

Idézet:
Mraz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Butaságot írsz Frank5259 és nem figyelsz arra amit Grimm ír! 9 fekete követ nem is érdemes használni,(ugyanúgy mint ahogy 9 sebzés követ sem) hanem pontosan ahogy ő írja párban érdemes csak olyan 4-6 feketét feltenni. Ha te a legnagyobb értelem kövedet hasonlítod össze a legkisebb feketével akkor persze hogy nem fog kijönni matekban sem semmi Átlagolj és meglátod mégis jó az a fekete....

Matekpélda 2.0! Van mondjuk 6 db 550-es értelem köved és 3 db 550-es életerő köved ez ugye 3300 értelem és 1650 életerő.
Ha kicserélsz 3 értelem és 3 életerő követ 6 db feketére (1 fekete az a fele a többinek elvel számolva) akkor minden statodhoz ad 6*275-öt azaz 1650-et
Így az jön ki ,hogy lesz 1650 életerőd ami ugyanannyi mint kezdetben lesz 1650+(3*550) értelmed ami 3300 tehát ugyanannyi
Viszont lesz pluszban 1650 erő és 1650 ügyesség pontod is ami az elején nem volt tehát jól jártál...

Ha te viszont úgy köveztél hogy nagyon eltoltad a sebzés felé a dolgot és 9 értelem köved van akkor meg eleve nem jól csináltad ,persze azt a sebzést feketékkel nem lehet behozni,de nem is fogsz olyan kövezéssel jól járni hosszútávon.
A legnagyobb értelem köveim átlagát vettem a legnagyobb fekete kövem értékével. És mi haszna van az erőnek meg az ugyesegnek egy varázslón? Kettő, felében van értelem és életerő kövem, és mint írtam évek mire mire kapsz 4-6 használható fekete követ. És mivel a fekete nem haladja meg a hagyományos követ, tehát kisebb az értékük mint 50% ezért buksz rajtuk.

Utoljára módosítva: Frank5259 által : 2017-02-25 10:52
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 10:59
Mraz Mraz nem elérhet?
Ninja Kutya

Összes hozzászólás: 132
Alapbeállítás

Idézet:
Frank5259 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A legnagyobb értelem köveim átlagát vettem a legnagyobb fekete kövem értékével. És mi haszna van az erőnek meg az ugyesegnek egy varázslón? Kettő, felében van értelem és életerő kövem, és mint írtam évek mire mire kapsz 4-6 használható fekete követ.
Nálunk például túl sok fekete kő jön már a wc-be is azokat rakom,minél több ember van a céhben 15 lovag felett annál több fekete kő jöhet gembányából...
A mellékstatoknak is van haszna főleg kaziknál.
Leírom mert sokan nem tudják mire jók.
A mellékstatok fele azaz a jobb oldali érték levonódik az ellenfél sebzésstatjából és azzal számol a rendszer sebzést.
Tehát ha mondjuk te mágus vagy és támadsz egy harcost akkor a te erő statpontod fele tehát a védekezés értéked levonódik a harcos erő statpontjából és azzal támad,persze ez visszafelé is igaz tehát a te értelem sebzésedből levonódik az ő ellenállás értéke.
Nem tudom érthetően írtam e le?
Ez főleg kaziknál érdekes ,mert ugye a kazik (szerencsére) nem statolnak így egy idő után üthetőek lesznek ,talán könnyebben ...
És pont emiatt hogy 2 mellékstatpont kell egy főstat semlegesítéséhez ,emiatt van az hogy a főstatpont max ára 10milla arany és a mellékstatoké pedig 5 milla arany...
Egy dologban viszont igazad van de Grimm ezt is leírta,valóban a legjobb feketék nem érik el alegjobb főstatos kövek értékének a felét,tehát a fekete kövek értékét kb 10%-al tényleg meg kéne emelni!

Utoljára módosítva: Mraz által : 2017-02-25 11:00
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai