Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Vissza   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Játék és Támogatás > Segítség és kérdések

Segítség és kérdések A játékkal kapcsolatos kérdések

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-02-01, 23:26
elek1977 logója
elek1977 elek1977 nem elérhet?
Szuper Moderátor

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3.159
Üzenetküldés Skype™-on keresztül elek1977 részére
Alapbeállítás

Idézet:
toxicpeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Heló!

~135ös mage vagyok, 10. kazamatában a második szobában lévő csontival küzdök. A kérdés: miért van ennyire alábecsülve a szerencse mindenki által? Oké, hogy az ellenség szintjétől függ a kritem, de pl a csonti ellen is van még 26% kritem, mellé ~310k nyers sebzés.
Illetve, van már annyi pontos információ a kombat rendszerről, hogy kilehessen számolni, hogy a szerencsének vagy a sebzésnek van több értelme, és hasonlók?

Én az alábbiakból indultam ki:
- A csontinak van 1395 értelme, tehát 1395/2=698-al kevesebb értelmem van ellene effektíve
- sebzésem tehát = 648*(1+4256/10) = 276436 (fegyverem sebzése 633-663 tehát elég konszisztens módon ütök ekkorákat)

Ezek alapján elvileg
(276436*1.4*1.4*1.4)*2 = 1517080-et kellene ütnie a 4. körben egy kritnek.
Én ebből azt az információt vettem le, hogy sokkal jobban megéri inkább a szerencséből minnél többet összehozni, mert attól függetlenül, hogy a saját szintemen 50% fölé nem tudok menni, egy 205ös szintű esetében elég közel kerülnék az 50%hoz, ami megduplázza a sebzésemet. Ezzel ellentéten az értelem növelése lineárisan növeli csak a sebzésemet, amiből annyit kellene összeszedni, hogy az abszurd, a szerencsével ellentétben.

Ha valamit kihagytam a számolásból érdekelne annak a véleménye, aki nálam egy kicsit tapasztaltabb.
A szerencsének később lesz jelentősége, nagyobb szinten. Akkor a legtöbb játékos eléri az 50%-ot, legalábbis közel lesz hozzá.
Hogy meglegyen mindig az 50%, szintenként 20-al kellene növelni a szerencsét. Aki pedig 8000 szerencsével rendelkezik, az egy 400. szintű ellenféllel úgy tud megküzdeni, hogy minden második ütése kritikus.
Nagyobb szinten szinte minden játékosnak 50% körüli a kritikus sebzése, még a náluk jóval magasabb szintű ellenfelek esetén is. Tehát a sebzés és az életerő fog dönteni javarészt a szerencsén kívül. Ha elkezded a szerencsét fejleszteni, a másik kettő hátrányba kerül, tehát te is. Ráadásul a szerencse nem ad garantált sikert; vagy lesz kritikus sebzésed, vagy nem.
FACEBOOK: https://www.facebook.com/JatekosokatSegitoCeh

Szuper moderátor
Shakes&Fidget
Playa Games
Magyar Csapat

Válaszol idézettel
Régi 2017-07-28, 22:41
Tommedve logója
Tommedve Tommedve nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Azeroth/Steinfels Városa/Tommedve Erődje (s7)
Összes hozzászólás: 39
Exclamation

Sziasztok lenne egy kérdésem mert ilyennel még nem találkoztam.Elméletben hogy lehet az hogy egy játékos aki egy hete kezdett el játszani az egy hét alatt kb 80 szintet érjen el?Létezik ilyen?Ha 300 kalandvággyal számoljuk is és nem Speed szerverről beszélünk az akkor is túl sok szerintem.Mi a véleményetek erről?
Régi 2017-07-29, 08:43
ultimate07 logója
ultimate07 ultimate07 nem elérhet?
Bézbózütő

Hely: Balaton
Összes hozzászólás: 47
Ez kissé nekem is fura.w18-on a top 1 ill. a top 2 játékos közt majdnem 30 szint különbség van.
Válaszol idézettel
Régi 2017-07-29, 09:10
david4244 david4244 nem elérhet?
Bébi kutya

Összes hozzászólás: 106
Alapbeállítás

Nem olyan nagy dolog, full kalandvágy, jo ceh, jo album es a legfontosabb íjász karakter es rengeteg gomba kazikra. Azert huz el igy pár ember, mert több ezer gombát is rávernek kazikra aztán az 50% kitérés miatt előbb-utóbb bejön, de kesobb ezek kiegyenlitodnek majd es felhozzák. Most csak a jóval több kész kazi miatt huznak el.
Válaszol idézettel
Régi 2017-07-29, 10:39
Tommedve logója
Tommedve Tommedve nem elérhet?
Vak Komondor

Hely: Azeroth/Steinfels Városa/Tommedve Erődje (s7)
Összes hozzászólás: 39
Alapbeállítás

Van benne valami,így már logikusnak tűnik.Köszönöm.
Régi 2017-07-31, 15:50
CyrX CyrX nem elérhet?
Naplopó

Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás

az oké hogy sok gombája van, de én akkor se értem hogy tud 97 szintet menni egy nap alatt
Válaszol idézettel
Régi 2017-10-30, 09:53
WhiteFalcon99 WhiteFalcon99 nem elérhet?
Naplopó

Összes hozzászólás: 1
Talking Karakter húzásban való segítséges kérés

Sziasztok!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy nem értek a shakes játékhoz még esetlegesen valaki segíteni tudna?
Sikeresen létrehoztam egy harcos karaktert, de nem tudom merre fejlesszem tovább.
Tanácsokat szeretnék kérni, hogy pl : milyen sorrendben húzzam a statját a karinak?, milyen cuccok kellene neki stb.

Most így áll a karim :

Köszönöm szépen előre is a segítségeket
Válaszol idézettel
Régi 2017-10-30, 13:53
david4244 david4244 nem elérhet?
Bébi kutya

Összes hozzászólás: 106
Alapbeállítás

Erő - Kitartás- Szerencse ami fontos neked. (Ilyen fontossagi sorrendben, ero a legfontosabb.)

Nagyon szint meg épp aktuális kazi függő, de alapvetően, amíg nem éred el a stat limitet (3300 alapstat körül 1 stat 10millio aranyba kerul majd, es utana ez már nem fog nőni, 20.000 statnál is 10 milla lesz egy stat ára) addig kb fej-fej mellett huzhatod az erőt - kitartást, vagy tobb erod legyen mint kitartás, de ha már dupla annyiba kerulne egy erő, mint egy kitartás, akkor huzd kicsit a kitartást.

Szerencsénél nem mondom h mennyi legyen, de igyekezz elerni a max kritikus talalat eselyt, ami 50%. Ezt főleg epikekből, tul sok kritikus talalot statot ne pakolj folosleges. (Itt válaszoltam a cuccos kérdésedre is, ha lehet akkor 3 statos epikeket használj csak, max akkor csereld le őket sima, főstatos cuccra, ha mar az epik nagyon elavult es gyenge, de egyebkent csak a 3 statos epik cuccok kellenek.)

A két szamodra harcoskent nem fontos statot (ugyesseg, ertelem) meg ugy fejleszd, h elenyeszo legyen az ára az erohoz kepest, ha mondjuk az erő 1millaba lerul akkor azok ilyen 100-200.000 legyen max.

Alapvetően magasabb szinten kb igy nezzen ki a statod:

~2000 értelem alapstat
~2000 ügyesség alapstat
~2400 szerencse alapstat
~3000-4000 kitartás alapstat
~ ha ezek megvannak, akkor minden más mehet erőre, 10.000 fölé is nyugodtan. (Jóval később esetleg lehet még kitartásra pakolni valamennyit, de szerintem amig nincs legalabb 10-15.000 alap fő statod, addig teljesen fölösleges.)

És csak full fekete köveket használj, nagyobb szinten a frissítés elott is az érte meg legjobban, de mostmár h 30%-al többet adnak, még egyértelműbb, hogy csak a fekete kő és semmi más.

Mindezek mellett fejleszd szépen az albumot (90% fölé vidd fel minnél hamarabb) kedvenceket, erődöt és alvilágot. És nehogy megforduljon a fejedben a 10 /20%-os hátas, akik azt használják nem érdemlik meg hogy játszanak

Kb ennyi nagy gyorsan, ha elirtam valamit bocsi, telefonrol pötyögtem.

Utoljára módosítva: david4244 által : 2017-10-30 13:59
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai