Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2018-09-07, 19:26
Mraz Mraz elérhet?
Robinson Kurzor

Összes hozzászólás: 160
Alapbeállítás

Idézet:
Rizs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Arra lennék kíváncsi, hogy mitől függ egy adott játékostól szerezhető minimum nyersanyag mennyisége. Másképpen feltéve a kérdést: ha húzok egy szintet a favágókunyhón és a kőfejtőn, akkor ugyanazt az ellenfelet támadva ugyanannyi vagy több lesz az alap nyersanyag, amit kapok? Vagy ez az ő termelőik szintjétől függ? Esetleg a főépületek szintjétől? Vagy kombinálva?

Az erődöm 15-ös, a termelők 9-esek, nyílt erőddel tolom. Két bűvös szám az 5750 fa és az 1850 kő, ezektől kevesebb nyersanyagot csak nagyon kevés ellenfélnél látok mint lehetséges zsákmány.

Van egy ellenfél, akitől sokáig fixen 5750 fát vittem. Valószínűleg épp fejlesztette a favágókunyhóját, tehát nem termelt semmit, így ezt az alap értéket kaptam meg a támadásért. Amióta (vélhetően) kész lett a fejlesztése, már jóval több fát viszek tőle, viszont ha sokszor egymás után támadom, akkor az érték ugyanúgy az 5750 felé csökken, lejjebb nem. Ebből azt szűröm le, hogy az ő fejlesztése nem befolyásolja azt a minimum mennyiséget, amit én vihetek. Kérdésem mégegyszer: ha fejlesztem a saját termelőimet, emelkedik-e az ellenfelektől szerezhető minimális nyersanyag?
Ha fejleszted a saját termelőidet akkor úgyemlékszem nem a te rablásaid mennyisége nő hanem azoké akik téged támadnak (ebben nem vagyok 100%-ig biztos,rég volt ) De nyitott erődnél ez is nagyon hasznos ,mert több kedvel támadnak ,pont ezért emeli minden nyitott erődös a termelőit ,tehát azok is akiket te támadsz.
A rablás mennyisége még egy fontos dologtól függ,ez pedig az erődötök szintje . Ha azonos vagy nagyobb erődszintű az akit te támadsz akkor nincs negatív bónusz a rablásodra,ha 1 szintel magasabb a te erődöd mint akit támadsz akkor a rablásodból -25% jön le és így tovább szintenként -25%-al
Így ha 4 szintel kisebb vagy többel akkor 0-t tudsz rabolni!
Emiatt van az is ,hogy nyitott erődözésnél érdemes kommunikálni az ellenfelekkel és erődben sincs értelme előrerohanni a többiektől. Az a legjobb ,ha az erődök kb egyszerre épülnek...
Válaszol idézettel