Shakes & Fidget - The Game - Supportforum

Shakes & Fidget - The Game - Supportforum (http://forum.sfgame.hu/index.php)
-   Általános (http://forum.sfgame.hu/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Diskurzus:Speed szerver (http://forum.sfgame.hu/showthread.php?t=6638)

Tommedve 2017-06-25 21:41

Saját vélemény,avagy egy játékos szemével:Speed szerver

Sziasztok játékos társaim!
Gondoltam kifejtem én is mi a helyzet az új Speed szerverről és írok pár infót helyzetjelentés gyanánt.Tudom hogy eléggé megosztó lett ez a szerver a játékosok körében de biztos van aki szeretne ezt-azt tudni róla annak ellenére hogy nem indult rajta.Mielőtt belekezdenék előre szólok hogy ez csak az én véleményem lesz a szerverről,aki máshogy látja a dolgokat nyugodtan ossza meg velünk. :)
Na szóval a helyzet:Immáron 3 napja tart a szerver és eddig ahogy én látom eléggé brutális tempóban halad a fejlődés mindenki részéről.Jómagam 3 nap alatt 42 szintet értem el igaz ez elég kicsi a többiekhez képest de így is mutatja hogy ez a szerver tényleg eléggé fel van gyorsítva ahogy azt elvárhattuk tőle.3 nap alatt a legelső 30 játékos (zömében gombászok) átlagban 130-as szintnél tartanak.A jelenlegi legnagyobb szintű játékos 185-ös (3 nap alatt).
A szerveren jelenleg 44182-en vannak jelen köztük jó magam is.Eléggé sokféle társaság jött össze itt,elég sok a német játékos(nem meglepő mondjuk :)),de örömmel mondhatom hogy sok a magyar játékos is és eléggé összetartóak vagyunk.Az én céhemnek pl. már van akadémiája is és van 3 szövetséges magyar céhünk is.A 30 legjobb céh között jelenleg 2 magyar is van.
A holnapi nappal kezdetét veszik az erőd ostromok is.
Vélemény (saját):Én igazából szórakoztatónak és hasznosnak találom a szervert azt leszámítva hogy pénz és gombahajhászás az egész.Mikor én regisztráltam tisztában voltam vele hogy mivel nem vagyok gombász esélytelen vagyok a top 30-ra de gondoltam megadom neki az esélyt,max kipróbálom a felgyorsított rendszert.A csatlakozásom után egy bő félórával már 12-es szintű voltam és találtam egy szimpatikus magyar céhet akik be is vettek maguk közé.Végre tudtam beszélni magyarokkal.Nem voltunk sokan de hamar megtaláltuk a közös hangot.Nekem az tetszett nagyon hogy ezen a szerveren végre nem halott karakterek ellen küzdök hanem mindenki aktív és keményen verseng.A céhben is mindenki beszélgetett,segítette a másikat és ez nagyon jó volt,úgyhogy ha másért nem is de legalább ez a szerver összehozott pár jó fej magyar sráccal akikkel közösen megyünk a top 30-ért.
Nos egyenlőre ennyi nem tudom mit írhatnék még így is egy kisebb regényt sikerült itt összehoznom :)
Remélem hogy pár embert tudtam informálni a helyzetről és van akit érdekel ez a poszt.Ha bármi kérdésetek van a Speed szerverrel kapcsolatban bátran írjátok meg ide,szívesen informálok mindenkit,vagy csak írjátok le ide a véleményeteket mit gondoltok Ti a Speed szerverről?

Mraz 2017-06-26 06:41

Az ,hogy ott nem halott karakterek vannak hanem mindenki aktív ,ezt még megemlíteni is kár volt 3 nap után :) Talán a 30 nap alatt sem fog kihalni az a szeró. Egy sima nemzetközi szerver is fél évig aktív kb 3 nap után szép lett volna ,ha a speed tele lenne inaktívakkal...
Egyébként a 44K beregelt embert én kevésnek találom nagyon ,ráadásul annak a fele csak regisztrált ,jó ha 10K játszik is rendszeresen,bár lehet sokat mondtam. A speed szerver (bár én ugyan nem játszok rajta) egyébként még egy dolog miatt káros a többi szeróra nézve. Hogy aki ott játszik ,most hozzászokik a 6X-os sebességhez és ,ha vége és visszamegy majd a 400+ -os karakteréhez ,akkor ott nagyon gáznak fogja találni már a fejlődést. Speed nélkül is az ,de ha hozzászoknak a gyors fejlődéshez akkor egy sima szeró már nem fog élményt nyújtani szerintem... Bár halkan jegyzem meg ,lehet ez a céljuk a készítőknek! Hogy ne sok sima szerver legyen 95%-ban inaktívakkal amiket nem lehet lekapcsolni. Hanem a speedet fogják nyomni a pénz miatt.
Már most elkönyvelem,hogy az lesz a kommunikáció a végén ,hogy elsöprő siker volt a speed és havonta indítani is fogják,nemcsak a nemzetközit hanem a simákat is. Aztán ha az is lassú lesz ,jöhet az ultra speed :)

Tommedve 2017-06-26 07:02

Idézet:

Mraz eredeti hozzászólása (Hozzászólás 117205)
Az ,hogy ott nem halott karakterek vannak hanem mindenki aktív ,ezt még megemlíteni is kár volt 3 nap után :) Talán a 30 nap alatt sem fog kihalni az a szeró. Egy sima nemzetközi szerver is fél évig aktív kb 3 nap után szép lett volna ,ha a speed tele lenne inaktívakkal...
Egyébként a 44K beregelt embert én kevésnek találom nagyon ,ráadásul annak a fele csak regisztrált ,jó ha 10K játszik is rendszeresen,bár lehet sokat mondtam. A speed szerver (bár én ugyan nem játszok rajta) egyébként még egy dolog miatt káros a többi szeróra nézve. Hogy aki ott játszik ,most hozzászokik a 6X-os sebességhez és ,ha vége és visszamegy majd a 400+ -os karakteréhez ,akkor ott nagyon gáznak fogja találni már a fejlődést. Speed nélkül is az ,de ha hozzászoknak a gyors fejlődéshez akkor egy sima szeró már nem fog élményt nyújtani szerintem... Bár halkan jegyzem meg ,lehet ez a céljuk a készítőknek! Hogy ne sok sima szerver legyen 95%-ban inaktívakkal amiket nem lehet lekapcsolni. Hanem a speedet fogják nyomni a pénz miatt.
Már most elkönyvelem,hogy az lesz a kommunikáció a végén ,hogy elsöprő siker volt a speed és havonta indítani is fogják,nemcsak a nemzetközit hanem a simákat is. Aztán ha az is lassú lesz ,jöhet az ultra speed :)

Szia!
Egyet értek azzal amit mondasz bár az aktív karakteres dolgot 3 nap után azért írtam mert én ritkán kezdek új szervert,nekem ez új dolog :) Én ált. nem nagyon várom az új szervereket mert nekem ott van a régi jól be vált szerverem egy 300+-os karakterrel és nagyjából ennyi :)
Én is meglepődtem hogy már az első napon nem voltunk csak 20 000-en de hát ez van erre mondtam hogy megosztó lett a szerver nem mindenkit érdekel.
A 44000-et tájékoztatásul írtam :)
Azzal amit mondtál a Speed szerver káros hatásáról egyet értek elég furcsa lesz visszatérni a régi "lassú" fejlődési rendszerhez de attól függetlenül én még játszani fogok amíg meg nem unom :)
Szerintem is van rá esély hogy be fogják vezetni ezt a Speed szervert havonta,félévente dolgot,ha más nem a pénz miatt biztosan.
Köszönöm hogy leírtad a véleményed :)

Embör 2017-06-26 14:46

Remek üzleti húzásnak tartom ezt a szervert a készítők részéről. Sokan , méghozzá többségében németek (akik más szervereken is a top1-be küzdik be magukat folyton) egymást kaszabolják a top30-ba jutásért és költenek is rá rendesen, hogy ez sikerüljön.
Nem hinném , hogy a 6x-os tapasztalat és arany , valamint egyéb várakozási idők felére csökkentése oly nagy változást érne el , hogy sokan feladnák más szervereken eddig elért posztjaikat.
Magyar részről úgy látom többségével barátokkal együtt vágnak bele az emberek , és mivel a többség értelmetlennek is talál bármely kiadást rá így 25-30-as csapatokba tömörülnek a jóbarátok , ismerősök , meg van ennek is a sajátos érzése.
Persze vannak akik csak bámészkodóként vannak jelen , mert ez új , egy látványosság , viszont a felregisztrálók számát én is kevéslem.
Talán a privát szerverek ellen jó fegyver ez most , minden igény kielégítése lenne talán a cél. Bár ezt mintha cáfolná egy-két olyan privát szerver melyek működését elméletben már rég meg kellett volna akadályozni , felmerült bennem az is , hogy itt már együttműködés van (ezen szerverek túlságosan fel vannak turbózva , egy idő után csak statolni kell) így bizonyára már nem is ártalmas , inkább hasznos az eredeti számára , az igazi játékos kihívást keres. :)
A speed szerver kihívása tehát a top30 helyezés. :)

Ameno Shakes 2017-06-28 14:23

Szia,

Leginkább az utolsó mondatodat vitatnám meg.
Szerintem ha a top30-as dolog nem lenne kihirdetve, simán lenne ugyanennyi játékos, még a komolyabbakból is. Hogy miért?

Egyszerű, vannak olyan emberek, akik a gyors játékot szeretik, illetve amikor 300. szint körül belassul - nagyon - a játék akkor megunják rosszabik esetben törölnek. Ez a szerver tökéletes játékélményt nyújt ezeknek a játékosoknak, hiszen körülbelül eddig a bizonyos 300. szint körülig lehet majd eljutni szerintem.
Jelenlegi eredményem top10 a szerveren és top1 a peteknél, tudom miről beszélek.

+1 dolog: Ez csak egy plusz szerver amint a Playa a 8.születésnapra talált ki, a szerver mindenképp csak egy plusz. Vannak akik nem értenek vele egyet, azoknak ajánlom hogy a következő normál szerveren játszanak és ennyi. Aztán ki tudja, lehet a 9. születésnapra jön egy lassabb, retro szerver :)

Ameno

Embör 2017-06-29 13:09

Idézet:

Ameno Shakes eredeti hozzászólása (Hozzászólás 117224)
vannak olyan emberek, akik a gyors játékot szeretik, illetve amikor 300. szint körül belassul - nagyon - a játék akkor megunják rosszabik esetben törölnek.

Magadra utalsz itt? :D
Amúgy én elvagyok a 300 feletti nyugdíjas tempóval is , nálam nem is a helyezés a lényeg , elég egy jó közösség. :) Biztos megvan abban is az élvezet amit te csinálsz , csak én nem tudom mi lehet az , top1 elérése után törölni... Ugye speed-en még nem fogsz a vége előtt? :D

Idézet:

Ameno Shakes eredeti hozzászólása (Hozzászólás 117224)
Szia,

Leginkább az utolsó mondatodat vitatnám meg.
Szerintem ha a top30-as dolog nem lenne kihirdetve, simán lenne ugyanennyi játékos, még a komolyabbakból is.

Van benne valami , hisz annyi gombász ugort neki mint más szervereken is , de rajtuk kívül a céhes top30 helyezésben még páran látnak/láttak esélyt. Talán tényleg nem annyira ösztönző a top30 és az azzal járó nyeremény , mint azt a szerverindítás előtt vélték.

Mraz 2017-06-29 18:25

Idézet:

Embör eredeti hozzászólása (Hozzászólás 117234)

Van benne valami , hisz annyi gombász ugort neki mint más szervereken is , de rajtuk kívül a céhes top30 helyezésben még páran látnak/láttak esélyt. Talán tényleg nem annyira ösztönző a top30 és az azzal járó nyeremény , mint azt a szerverindítás előtt vélték.

Arról nem beszélve ,hogy rengeteg magyar és külföldi aki magát gombásznak vallotta előtte nekiugrott hogy van esélye bekerülni a Top 30-ba . El is költöttek magukhoz képest rengeteg gombát 1000-5000 között ,de ott sajna rá kellett jönniük ,hogy a gombászok között is vannak kirívóak és annak a 10-20X-osát is beleölik ebbe a pár hétbe is akár . Így a sok "gombász" már nem is gombász :D
És nem mellesleg nem is játszik...

Grimm 2017-06-29 22:22

Nem is értem melyik birka magyar akar versengeni a többi országgal... 1-5ezer? :D
Sok az első napon több mint 5000ret elnyomott a kazamatákra...
Egy olyan "újdonság" ahol egy lakópark árát is elköltheted a semmire, de legalább egy ház ára kell a top30ba :D Van olyan játékos, aki az aranygombát szinte egyedül kifizette már gombára :D Az első 24órában az aranyszobor ára meg is volt szerintem :D

Mraz 2017-06-30 06:15

Idézet:

Grimm eredeti hozzászólása (Hozzászólás 117237)
Az első 24órában az aranyszobor ára meg is volt szerintem :D

Szerintem ,pont az első nap pörgött talán a legjobban a gomba és nem egy aranyszobor árát tették be 24 óra alatt. Ennél már csak az lenne még nagyobb szivatás a játékosoknak,ha a Playa azt mondaná,hogy aki több gombát költ nagyobb esélye van megnyerni a szobrot :D Eddig is a pénzről szólt az egész ,de ez a Speed ez már nem titkoltan a lehúzásról szól... Persze valahol igazuk is van. Nem kötelező költeni! Gondolom van egy Toplistájuk ,azokról az ötletekről ,hogy mivel lehet a legkevesebb befektetett energiával és pénzel a legnagyobbat akasztani még ezen a játékon és most az első helyen a Speed szeró volt :) A petes frissítés óta én nem láttam olyan újítást ami egy kicsit is nagyobb munkát jelentett volna nekik és érdemben hozzáadott volna a játékélményhez...

Ameno Shakes 2017-06-30 19:10

Idézet:

Magadra utalsz itt?
Amúgy én elvagyok a 300 feletti nyugdíjas tempóval is , nálam nem is a helyezés a lényeg , elég egy jó közösség. Biztos megvan abban is az élvezet amit te csinálsz , csak én nem tudom mi lehet az , top1 elérése után törölni... Ugye speed-en még nem fogsz a vége előtt? :D
Megtartom a magam dolgának, melyik karakteremmel mit csináltam illetve mit tervezek csinálni. // Mint ahogy én sem vonlak kérdőre, hogy miért játszol 300 után. Nem?

Én csak ismerem speed szerveren milyen emberek játszanak, erre gondoltam, és igen, bele fognak ölni vagy 15-20 ezer gombát a top30 játékosok, de ez csak és kizárólag az ő dolguk. Valamint azt próbáltam vitatni, hogy nem feltétlen csak a hátulütőjét kell nézni a dolgoknak. Csak a pénzért csinálták, meg így, meg úgy.. Gondoljatok bele, ha nem jönne bevétel, akkor miért érné meg nekik futtatni a szervereket? Ennyi erővel minden hónapban el lehetne mondani ugyanazt, hogy a pénzért nyitnak új szervert, mert ez így van. De a speed szerver más. Különleges. Fogjátok fel úgy, hogy a Playa kedvesketedett a játékosknak valami újjal, és kevésbé fog viszketni a hátatok közepe ;)

A pontos id? 08:48 , a GMT +2 id?zóna szerint.