PDA

Teljes verzió megtekintése : Sorozatos gombaszerzés:)

xXDrakeXx
2010-08-11, 09:18
Üdv. Az létezik, hogy én most eddig 8 3.3 perces küldiből 4x kaptam gombát? Ez valami bug? Vagy csak ilyen mákom van?:D

Kera
2010-08-11, 10:17
Nem, énis tapasztaltam, hogy a kisküldikből jobban jön a gomba, bár 8-bó 4 nemvolt... Egyszer volt nekem is, hogy egynap 7 gomba jött, de azóta sajnos ez nem ismétlődött meg.:)

Tomco
2010-08-11, 18:26
Nem, énis tapasztaltam, hogy a kisküldikből jobban jön a gomba, bár 8-bó 4 nemvolt... Egyszer volt nekem is, hogy egynap 7 gomba jött, de azóta sajnos ez nem ismétlődött meg.:)
A kis mázlista :p
Különben nekem is volt ilyen csak nem hetet hanem 4 -et szerezten egymás után :)
Ajánlom én is a küldetésekert gomba szerzés érdekében!

Bobiika
2010-08-11, 20:09
Hát...Inkább mázli örüljetek neki ,hogy jön a gomba. Nekem eddig össz-vissz 3 gomba esett. :)

bigamer
2010-08-12, 08:19
egész karakter életemben 7 gomba esett :D
nemigaz a többieknek nagy a szerencséjük nekem nem :(

xXDrakeXx
2010-08-12, 08:58
A tegnapi nap folyamán 6 gomba esett:) Az azért nem rossz:P Javaslom hogy ha raptorotok/tigrisetek van, akkor a 3.30 perceset válasszátok, az adta a gombákat dögivel. Ha meg 50%os, akkor meg a 2 perceset.

sfD
2010-08-12, 13:13
kösz, ezt megpróbálom ;) és ha a gonosz oldalán állok ez akkor is működik? (farkassal)

xXDrakeXx
2010-08-12, 13:34
Nem tudom... Tegnap törpével voltam, aztán úgy jött össze de ma démonnal egy sem. Szerintem csak szerencse kérdése az egész...

sfD
2010-08-12, 13:47
akkor mázlista vagy :P

Winifred
2010-08-12, 19:24
Amíg nem volt hátasom, addig 8 gomba esett a karim életében és ma lettem 10-es szintű:(.Tegnap hátasnak lovat vettem, aznap nem esett 1 gomba sem, de ma délután esett 2 is.
Úgy vettem észre, ha egymás után többször a legkisebb XP-s küldiket vállalom el, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy sikerül gombát szereznem.

tenorx
2010-08-12, 19:53
Ezzel úgy vagyok, hogy ez csak tiszta szerencse. Ha feltesszük, hogy minden küldetés azonos eséllyel dob gombát (szép WoWos kifejezéssel), akkor nyilván megéri 4 perces melókat csinálni, hiszen abból tudsz csinálni 25öt egy nap, 8asból már csak 12t, 16osból meg már csak 6ot, így nyilván kisebb az esélyed rá.
Viszont, ha a 16osok nagyobb eséllyel dobják a gombát, mint a 4esek (mondjuk 4szeres szorzóval), akkor meg felesleges számolgatni.
Egyébként én az elsőre gondolok, mert én is kaptam már vagy 10 gombát eddig.

Frostler
2010-08-13, 20:45
vettem 134 gombát

győztem

Kera
2010-08-13, 21:02
Hát grat...
Nekem az az elvem, hogy real money-t egy játékra költeni tiszta pazarlás...

fallenone
2010-08-13, 21:16
kera ezen az elven vagyok én is :)
számomra fölös és pocsékolás költeni játékra de akinek van az miért ne költhetne :)))

Frostler
2010-08-13, 21:26
sirsz

nem az anyám tart el hogy sajnáljak 4k-t arra hogy ne szarakodjak csöves cuccokban

mellesleg saját céhem van és nem várom el másoktól hogy gombát vegyenek a céhemnek

fallenone
2010-08-13, 21:28
nem sír senki -.-"

mindenkinek van véleménye . sőt legyen is véleménye .
de ahogy elnézem a hozzászólásaidat csak kritizálni tudsz , ritka az olyan hozzászólásod ahol rendesen írtál ...

Frostler
2010-08-13, 21:29
becsülöm benned hogy azért a jót is kiemeled xd én próbálok igenis segítőkész lenni (és az értelmes kérdésekre értelmesen válaszolok) de vannak olyan postok amitől egyszerűen agy****t kapok:mad:

fallenone
2010-08-13, 21:32
hát vannak ilyenek .. nem azt mondom hogy nincsenek .
nem is bántani akarlak .. de tényleg attól nem kell " leszólni " senkit sem , hogy van véleménye .
én azért ítélem el a fizetős játékosokat , mert volt régen egy haverom , anyja hitelkártyáját szinte majdnem lenullázta .
és nem csak ő volt az egyetlen ...

Frostler
2010-08-13, 21:35
nem fog lenullázódni a hitelkártyám xd már csak azért sem mert smst küldtem:D nagyon keveset tudok gép előtt ülni és örülök hogy van egy játék amiben tudok jó lenni amellett a 1-2 órában amíg a netet böngészem:)

fallenone
2010-08-13, 21:37
:)
sok sikert hozzá :)
"mint mondtam , aki megteheti , miért ne "
én nem tehetem meg ( de megtenném :p:p:p )
csak hát apámék nem engedik de nem nagy gond :))

Frostler
2010-08-13, 21:42
ha előfizetéses vagy nemhiszem hogy feltűnik az az 500 ft a gombákért ^^ ha meg nem akkor meg úgyse tudják meg ~~ ha meg nincs telefonod akkor mindegy:D

fallenone
2010-08-13, 21:44
pechem-re nincsen , mivel eladtam :rolleyes:
nem volt rá szükségem előfizusok voltak szüleimék de az is ugrott egyéb okok miatt ...

zenor
2010-08-13, 21:49
Sziasztok!
Szóval ahogy fórumban olvasgattam 8% hátas nélkül és 5% hátassal a gomba szerzése. Kis szinten azt tapasztaltam, hogy ha a rövid idejű küldiket választod hátas nélkül elég jól jön a gomba, pl nekem az új karimnál az első nap 100 kalandvágyból 4 gomba jött össze.
Persze szerintem ez csak kis szinten vihető végbe mivel később már nem éri meg mivel inkább hátast veszel, mint 3 küldivel lemennyen a kalandvágyad.

Frostler
2010-08-13, 21:50
akkor:odamész spanodhoz -bocsi küldhetek egy smst? -persze

>xd

lol csa zenor

fallenone
2010-08-13, 21:51
xD
jólvan majd megcsinálom xDD
jó hogy mondtad nem jutott volna eszembe :D:D

fallenone
2010-08-13, 21:53
Sziasztok!
Szóval ahogy fórumban olvasgattam 8% hátas nélkül és 5% hátassal a gomba szerzése. Kis szinten azt tapasztaltam, hogy ha a rövid idejű küldiket választod hátas nélkül elég jól jön a gomba, pl nekem az új karimnál az első nap 100 kalandvágyból 4 gomba jött össze.
Persze szerintem ez csak kis szinten vihető végbe mivel később már nem éri meg mivel inkább hátast veszel, mint 3 küldivel lemennyen a kalandvágyad.

hali zenor !
jól gondolod :) kis szinten könnyebben jön a gomba ... nagy szinten meg már nem igazán ..

zenor
2010-08-13, 22:15
Ezért kis szinten teletömöm magam gombával, hogy később legyen miből költekezni :P

Ömm Frostler miért vagyok lol?

fallenone
2010-08-13, 22:17
csak köszönt :p :rolleyes:
am , jobb is hogy teletömöd gombával magad :D
és ne költs fölöslegesen gombát :p

zenor
2010-08-13, 22:22
32 gombánál tartok :P

Kera
2010-08-13, 23:18
sirsz

nem az anyám tart el hogy sajnáljak 4k-t arra hogy ne szarakodjak csöves cuccokban

mellesleg saját céhem van és nem várom el másoktól hogy gombát vegyenek a céhemnek

Jó neked, engem még igen! :P
És nemhiszem, hogy agy****t kell kapjá attól, hogy az amúgy is kevés lóvémat nem játékokra költöm...

Gabe
2010-08-14, 00:26
Maradjunk a topik eredeti témájánál.
Figyelmeztetek mindenkit, hogy az offolásért "ajándék" jár, tehát ne tegyük, köszöntem.

Frostler
2010-08-14, 20:25
jó akkor még csak annyit hogy te nem az a zenor vagy akire gondoltam xd
és kera te meg próbáld újraértelmezni azt amit írtam (nem segítek)

sry gabe :c

DE hogy ON is legyen leírom 252525jére: teljesen véletlenszerűen osztja a játék a gombákat ! hátassal 5% esély anélkül 8%

:P

sfD
2010-08-14, 21:04
na én tegnap orkkal 1 gombát szedtem rövid küldikben ma is szedtem 1et csak az 14 perces vt (raptorral)

darksogi
2010-08-16, 12:55
tegnap én is kaptam 5 nap után 1 gombát:-))

Cannibale
2010-08-16, 14:19
Sziasztok!
A véleményem leírnám én is egy két dologról.

Az alap témánál maradva már némi fizetős online játék rutinnal kezdtem ezt a játékot is.
Alapelvem:Nem fizetek egy játékért és nem azért mert nincs rá lehetőségem "dolgozó felnőtt ember" hanem már elvből.A nyers igazság itt már el is dőlt,hogy mennyire lehetsz sikeres egy ilyenfajta játékban.
Aki fizet és keményen nyomja azokat soha nem éred se utol és soha nem is győzhted le.Ez alap!Egy ilyen játék se a 12 - 18 éves gyerekeknek van kitalálva hiszen nem ők a fizetőképes korosztály, Kb. 20-tól felfele illetve azon kevés gyerek akinek a szülei meg se kérdezik mire kell a zsé..Tehát ki akarna úgy pénzt álldozni egy játékra ,hogy még nem is kap érte semmi fórt.Senki, mert akkor minek fizetni.
Én pénz nélkül, de a maximumot próbálom kihozni a karakterből.Ebben a játékban is megtévesztő ,hogy azt hiszed elég a sikerhez "most itt a top 1-200 ról beszélek 1-2 óra játék.Tévedés.Persze lehet céhed és sikeresnek hiheted magad de nem lehetsz a győztes csapat tagja ha hosszútávon előre nézel.
Tehát 1-2 óra naponta.Én is ennyit játszom és megsúgom gyenge közepes maximum amit így ki lehet hozni a karakterből.Pénz nélkül ezt kell elfogadni vagy álldozni kell gombára. :) Aki teheti az tegye.
Ez remekül ki van találva!Észre sem veszed és csak nyomod a "gombát" a "hitelkártyáról" :)
A pénzre még csak nem is kell gondolni hiszen ez egy játék sajnos egyenlőre tele hibával.
A gombát valóban a kis küldetésekkel lehet az alsóbb szinteken szerezni és hátas nélkül valóban jobban adta nekem is.Napi 1-2 gomba meg is volt átlagban de volt,hogy egy 100 as küldetés alatt összelapátoltam 5 öt.Ez volt a maximum ezért is vettem egy hátast "raptort" mert úgy itéltem meg ez hosszú távon fenntartható és kiszámítható. Két hét alatt össze lehet szedni még 30 as szinteken is pár gombát.Igaz már korántsem olyan sűrűn de nem esélytelen.
Azt vettem észre ha a csaposnak adod ezeket a gombákat akkor a plusz "20-ból" visszajön 1-1 gomba.Volt hogy három "piát"itam a fogadóban és mind a hármat vissza adta 60 küldetési kedvből.Ez a maximum tapasztalataim szerint.A rendes küldetések alkalmából már nagyon ritkán kapok gombát illetve szerinem megváltozik a szerencse faktor.
Ennyit a gombáról.

Ami engem kicsit jobban zavar az az a hiba, hogy nem kapom meg a "beígért" + pontokat a teljesített kalandok,aranyszerzemények vagy győzelmek után.
Már az elején észre vettem de nem foglalkoztam vele mert "majd" kijavítják.
De már idgestít! Több alkalommal felírtam a karakterem alap és felszerelés bónuszpontjait nehogy én legyek a "*****".
A legutóbb 500 teljesített kalandra ígért +7 minden tulajdonságból. Elárulom +2 őt kaptam. és ez a nagyon sokadik ilyen eset mert így jártam a 250 nyert aréna küzdelem és az aranyaknál is.Alsó hangon legalább 12 plussz pontal lógnak tulajdonságonként!Tudom mert felírtam és nem vagyok se 12 éves se pedig túl rossz matekos!

Ha belefér a témakörbe kérem reagáljon aki olvassa, legyen az játékos vagy supportos.
Jó játékot mindenkinek.

Cannibale

Frostler
2010-08-16, 14:30
Sziasztok!
A véleményem leírnám én is egy két dologról.

Az alap témánál maradva már némi fizetős online játék rutinnal kezdtem ezt a játékot is.
Alapelvem:Nem fizetek egy játékért és nem azért mert nincs rá lehetőségem "dolgozó felnőtt ember" hanem már elvből.A nyers igazság itt már el is dőlt,hogy mennyire lehetsz sikeres egy ilyenfajta játékban.
Aki fizet és keményen nyomja azokat soha nem éred se utol és soha nem is győzhted le.Ez alap!Egy ilyen játék se a 12 - 18 éves gyerekeknek van kitalálva hiszen nem ők a fizetőképes korosztály, Kb. 20-tól felfele illetve azon kevés gyerek akinek a szülei meg se kérdezik mire kell a zsé..Tehát ki akarna úgy pénzt álldozni egy játékra ,hogy még nem is kap érte semmi fórt.Senki, mert akkor minek fizetni.
Én pénz nélkül, de a maximumot próbálom kihozni a karakterből.Ebben a játékban is megtévesztő ,hogy azt hiszed elég a sikerhez "most itt a top 1-200 ról beszélek 1-2 óra játék.Tévedés.Persze lehet céhed és sikeresnek hiheted magad de nem lehetsz a győztes csapat tagja ha hosszútávon előre nézel.
Tehát 1-2 óra naponta.Én is ennyit játszom és megsúgom gyenge közepes maximum amit így ki lehet hozni a karakterből.Pénz nélkül ezt kell elfogadni vagy álldozni kell gombára. :) Aki teheti az tegye.
Ez remekül ki van találva!Észre sem veszed és csak nyomod a "gombát" a "hitelkártyáról" :)
A pénzre még csak nem is kell gondolni hiszen ez egy játék sajnos egyenlőre tele hibával.
A gombát valóban a kis küldetésekkel lehet az alsóbb szinteken szerezni és hátas nélkül valóban jobban adta nekem is.Napi 1-2 gomba meg is volt átlagban de volt,hogy egy 100 as küldetés alatt összelapátoltam 5 öt.Ez volt a maximum ezért is vettem egy hátast "raptort" mert úgy itéltem meg ez hosszú távon fenntartható és kiszámítható. Két hét alatt össze lehet szedni még 30 as szinteken is pár gombát.Igaz már korántsem olyan sűrűn de nem esélytelen.
Azt vettem észre ha a csaposnak adod ezeket a gombákat akkor a plusz "20-ból" visszajön 1-1 gomba.Volt hogy három "piát"itam a fogadóban és mind a hármat vissza adta 60 küldetési kedvből.Ez a maximum tapasztalataim szerint.A rendes küldetések alkalmából már nagyon ritkán kapok gombát illetve szerinem megváltozik a szerencse faktor.
Ennyit a gombáról.

Ami engem kicsit jobban zavar az az a hiba, hogy nem kapom meg a "beígért" + pontokat a teljesített kalandok,aranyszerzemények vagy győzelmek után.
Már az elején észre vettem de nem foglalkoztam vele mert "majd" kijavítják.
De már idgestít! Több alkalommal felírtam a karakterem alap és felszerelés bónuszpontjait nehogy én legyek a "*****".
A legutóbb 500 teljesített kalandra ígért +7 minden tulajdonságból. Elárulom +2 őt kaptam. és ez a nagyon sokadik ilyen eset mert így jártam a 250 nyert aréna küzdelem és az aranyaknál is.Alsó hangon legalább 12 plussz pontal lógnak tulajdonságonként!Tudom mert felírtam és nem vagyok se 12 éves se pedig túl rossz matekos!

Ha belefér a témakörbe kérem reagáljon aki olvassa, legyen az játékos vagy supportos.
Jó játékot mindenkinek.

Cannibale

elárulom:még csak nem is +2t kaptál hanem csak egyet és most találd ki miért

az első tl;dr fel a szövegnek meg kezd unalmas lenni

fogjatok össze és béreljetek egy szervert írjatok rá egy játékot tartsátok karban és ezt mindet természetesen ingyen nehogy már nyereséges legyen az ÜZLET

Am Shegar
2010-08-16, 19:58
Igen. Nem újabb 12t kapsz hanem 11 helyett lesz 12. Azaz +1et kapsz.

Kera
2010-08-16, 21:40
Ezt nemértem ezt a +-ozást miért nem érti senki....
Am azt énis észrevettem, hogyha veszek piát, akkor azt a gombát az esetek tbbségében visszakapod!:)

sfD
2010-08-16, 23:09
komolyan? :eek: ezt észre se vettem :eek:

Cannibale
2010-08-16, 23:50
elárulom:még csak nem is +2t kaptál hanem csak egyet és most találd ki miért

az első tl;dr fel a szövegnek meg kezd unalmas lenni

fogjatok össze és béreljetek egy szervert írjatok rá egy játékot tartsátok karban és ezt mindet természetesen ingyen nehogy már nyereséges legyen az ÜZLET

Tisztelt akárkinek is képzeled magad.

Én feltettem egy kérdést amire korrekt választ vártam volna hozzá értő ebertől mert nem én írtam a játékot.

Ha a esetleg supporthoz tartozol akkor te itt dolgozol,szolgáltatsz tedd meg ,hogy figyelembe veszed ezt és picit visszatérsz közénk egyszerű halandókhoz!
Ha mégsem valamiféle admin vagy supportos lennél akkor is nagyon
szeretném ha általam is érthető módon válaszolnál.Nem a hátsódból rántottál ki ezért nem nagyon mozgat az, hogy te mit unsz és mit nem.
Ha nem vagy képes toleránsan, felnőtt emberhez méltón válaszolni akkor ne reagálj.Bár kétlem,hogy lenne ennyi önuralmad.
Nem fog senki sírva fakadni ha egy oldalon nem látszik a neved.

Senki nem mondta,hogy egyszerű dolog egy ilyen játékot üzemeltetni és remélem neked is jut a nyereségből :) Minden ilyen játéknak ez a célja,semmi gond nincs ezzel hiszen akik kitalálták rengeteg munkát raktak bele.Jár érte az elismerés és a zsé.
Egy vélemény volt az enyém remélem véleményt nyilvánítani még itt sem tilos.

xXDrakeXx
2010-08-17, 09:20
Aki a + tuladjonságok miatt rinyál annak elmagyarázom érthetően. Képzeld el hogy van egy olyan gyűrűd ami ad minden tulajdonságra +20at. Hogyha a köv. kazamatában kapsz egy olyat hogy minden tulajdonság +21 akkor nem 21el lesz több minden hanem csak egyel... Így lehet a legegyszerűbben emgérteni.

Frostler
2010-08-17, 12:09
Tisztelt akárkinek is képzeled magad.

Én feltettem egy kérdést amire korrekt választ vártam volna hozzá értő ebertől mert nem én írtam a játékot.

Ha a esetleg supporthoz tartozol akkor te itt dolgozol,szolgáltatsz tedd meg ,hogy figyelembe veszed ezt és picit visszatérsz közénk egyszerű halandókhoz!
Ha mégsem valamiféle admin vagy supportos lennél akkor is nagyon
szeretném ha általam is érthető módon válaszolnál.Nem a hátsódból rántottál ki ezért nem nagyon mozgat az, hogy te mit unsz és mit nem.
Ha nem vagy képes toleránsan, felnőtt emberhez méltón válaszolni akkor ne reagálj.Bár kétlem,hogy lenne ennyi önuralmad.
Nem fog senki sírva fakadni ha egy oldalon nem látszik a neved.

Senki nem mondta,hogy egyszerű dolog egy ilyen játékot üzemeltetni és remélem neked is jut a nyereségből :) Minden ilyen játéknak ez a célja,semmi gond nincs ezzel hiszen akik kitalálták rengeteg munkát raktak bele.Jár érte az elismerés és a zsé.
Egy vélemény volt az enyém remélem véleményt nyilvánítani még itt sem tilos.

tudtommal egy kérdésnek kérdőjel van a végén pláne egy ilyen szépen megfogalmazott szövegben

Csabíí
2010-08-17, 13:47
Én most kezdtem 1 ujj karit.
És az 4 küldetésből 2-ön talált gombát. :D
Remélem jön még gomba jól jönne :p

patrik
2010-08-17, 16:19
grat:)

Frostler
2010-08-17, 17:15
Én most kezdtem 1 ujj karit.
És az 4 küldetésből 2-ön talált gombát. :D
Remélem jön még gomba jól jönne :p

az ujj kari az jó

patrik
2010-08-17, 17:58
haha:D

[FYD]BeNiBoY
2010-08-22, 09:55
questnél gomba dobása esélye 8%, ez 10%-os hátasnál 7,2%, 20%-osnál 7%, 30%-osnál 6,6%, 50%-osnál 4%

sfD
2010-08-22, 12:31
Nem minden hátasnál 5%? :eek:

Frostler
2010-08-22, 20:29
BeNiBoY;10132']questnél gomba dobása esélye 8%, ez 10%-os hátasnál 7,2%, 20%-osnál 7%, 30%-osnál 6,6%, 50%-osnál 4%

ez új.

ho lolvastad?

Cold blood
2010-08-23, 09:27
Ennek nem kerítenék ekkora feneket. Ha valóban csökken az esélye is, többször próbálkozhatsz, így ugyan ott vagy, ha nem előrébb.

Csabíí
2010-08-23, 09:46
Én ugy vagyok ezzel a dologall ha esik akkor esik ha nem nemNem fogok most azért hátas nélkül játszani mert nagyobb az esélye hogy gomba esik.:pÉs nem is érdekelnek nagyon a %-ok meg nem is nagyon kell gomba ogy bevajam öszinténTudom ennek semmi értelme se ovlt de leírtam :D:D:D:D

Melkon
2010-08-23, 11:43
Ennek nem kerítenék ekkora feneket. Ha valóban csökken az esélye is, többször próbálkozhatsz, így ugyan ott vagy, ha nem előrébb.
Valójában nem, ugyanis ha igaza van és hátastól függ az esély akkor 30%-os hátas jobban megéri. Ha mellette napi 1,5 sört megiszol kb ugyanannyi küldetést csinálsz mint griffel, viszont nagyobb eséllyel esik gomba.

Szóval érdekelne hogy akkor ez a hátas dolog hogy is van? :o

Emily
2010-08-24, 14:37
Az elején mindenki sok gombát kap, utána hiába mész rá a rövidebb küldikre, ugyan olyan ritkán fogsz kapni

Kera
2010-08-24, 16:16
Ma nekem 10:30-as tárgyas küldi mellé dobott egyet aztán ennyi... xD

Makuta Teridax
2010-08-24, 20:24
Ma végre adott két gombát... Már 4-5 napja nem esett... (s1-en)

vadam11
2010-08-24, 21:34
Nekem sem esett napok óta :( teljesen kifogytam belőle.... :D

Frostler
2010-08-24, 23:17
nekem se esett

úgyhogy vettem újra xd

sfD
2010-08-27, 11:17
wow egymás után 2 küldiből gomba ;)
+1
már 3 ;)

Makuta Teridax
2010-08-27, 13:32
nekem meg tegnap esett 3

sfD
2010-08-27, 13:38
Ma nekem is esett 3 s2-n ;)

Cold blood
2010-08-27, 22:04
Nekem napok óta nem esett, de bízok a nagyszámok törvényében, és valamikor csak fog esni elég.

sylvanor
2010-08-31, 14:14
Kisebb szinten még jobb eséllyel esnek a cuccok és a gombák is, nem tudom az okát.
A 41-es harcosomnak csak 61 db van.
De egyébként amit adagot elköltöttem, az nem olyan sok.
Időnként vettem 1 gomba + pénz-be kerülő cuccot fegyóruha boltból, vagy gyűrű,nyaklánc-ra és ennyi.
Az új karim, amit pár napja kezdtem 9es szintű és 23 gombát szereztem eddig.(33 van azzal együtt, amit mindenki megkap)

Hero
2010-08-31, 14:17
Kisebb szinten még jobb eséllyel esnek a cuccok és a gombák is, nem tudom az okát.

Ez maximum akkor van így, mert akkor még nincs hátasod. Tehát mikor kezded a játékot, akkor rengeteg küldit megcsinálhatsz (csomó csak 1 perces) amiknél 8%-al esik a gomba. Később egyrészt beállnak a fix küldetésidők (5,10,14,20 perc), másrészt - ebből kifolyólag - hátast is muszáj lesz venned, amivel már csak 5% az esély. De csak a szint nem befolyásolja a gombaesést. Az első két napot jól meg kell húzni hátas nélkül, aztán ha szerencséd van akkor esik rengeteg.

Melkon
2010-08-31, 14:23
Ez maximum akkor van így, mert akkor még nincs hátasod. Tehát mikor kezded a játékot, akkor rengeteg küldit megcsinálhatsz (csomó csak 1 perces) amiknél 8%-al esik a gomba. Később egyrészt beállnak a fix küldetésidők (5,10,14,20 perc), másrészt - ebből kifolyólag - hátast is muszáj lesz venned, amivel már csak 5% az esély. De csak a szint nem befolyásolja a gombaesést. Az első két napot jól meg kell húzni hátas nélkül, aztán ha szerencséd van akkor esik rengeteg.
Az 15 perc nem 14
Miért ne kéne hátassal? Ha az 1 perces küldit megcsinálod fél perc alatt és 5%-al dob gombát akkor simán jól jársz.

sylvanor
2010-08-31, 14:23
Jó, hogy szólsz. Megvettem 1 g-ért a malacot rögtön. :D
"Jobb, mint a semmi." xD

Hero
2010-08-31, 14:27
Az 15 perc nem 14
Miért ne kéne hátassal? Ha az 1 perces küldit megcsinálod fél perc alatt és 5%-al dob gombát akkor simán jól jársz.
Azért mert később muszáj hátast venned, így nem feltétlen. Az első 1-2 napban hátas nélkül gombászol és mikor beállnak a küldetésidők a maximumra, akkor sokkal jobban megéri griffet/sárkányt venni.

De ja, ha csak a gombaszerzést nézzük akkor megéri, de úgy meg küldetések szempontjából kidobott gomba a griff. Alacsony szinten a -30-assal is bőven el lehet lenni.

Melkon
2010-08-31, 14:32
Azért mert később muszáj hátast venned, így nem feltétlen. Az első 1-2 napban hátas nélkül gombászol és mikor beállnak a küldetésidők a maximumra, akkor sokkal jobban megéri griffet/sárkányt venni.

De ja, ha csak a gombaszerzést nézzük akkor megéri, de úgy meg küldetések szempontjából kidobott gomba a griff. Alacsony szinten a -30-assal is bőven el lehet lenni.

Alacsony szinten nincs 10g 30-asra, mivel legfeljebb ezüstben mérhető amit kapsz. Minden szinten megéri hátas, nem csak gombában, 1-es szinten is kétszer olyan jól fejlődsz és kb ugyanannyi gombát találsz, 10-es szinten is, 20-ason is és minden szinten. Nincs olyan szint ahol nem éri meg hátast venni.

sylvanor
2010-08-31, 14:34
Mármint a küldetések mennyiségéhez mérten ugyanannyit. De a válasz, amit kaptam, az alapján a hosszabb küldetések miatt kevesebbet kapunk mégis.

Hero
2010-08-31, 14:37
Alacsony szinten nincs 10g 30-asra, mivel legfeljebb ezüstben mérhető amit kapsz. Minden szinten megéri hátas, nem csak gombában, 1-es szinten is kétszer olyan jól fejlődsz és kb ugyanannyi gombát találsz, 10-es szinten is, 20-ason is és minden szinten. Nincs olyan szint ahol nem éri meg hátast venni.
De igen, mert a legelső napon csak a griff éri meg jobban. Ha lenne is 10 aranyad, akkor sem érné meg a legelső nap a tigris, sokkal rosszabb gombaesés, valamint a játék úgyis kerekíti az időt, szóval 0,7-ből így is 1 perc lenne.

A griff viszont később jobban megéri, mint az első napon, ezért mondhatjuk rá, hogy nem éri meg az első napon. :D

Melkon
2010-08-31, 14:38
Most gondoltam bele és egyáltalán nem éri meg hátas amíg 1 perces küldik jönnek, kivéve ha gombahuszár vagy mert akkor úgyis mindegy mennyi esik.

Hero
2010-08-31, 14:52
Most nem akarok visszamenőleg magam ellen beszélni, de csak gombaszerzés szempontjából a griff jobb mint a hátas nélküliség az 1perces küldiknél. 100*8% < 200*5%. Mert 0,5-et már nem kerekíti 1-re.

Ettől még összességében nem szabad első pár napban griffet venni.

Melkon
2010-08-31, 14:56
Az ok, de az 1 perces küldik nem lesznek sokáig és jobb azokat maximálisan kihasználni - hátas nélkül -. Utána jobb a gombatalálási esély mert fixek lesznek a küldetés idők.

Ugye az 1 perces küldikből így kb 35-40%-al kevesebb gombát találsz, de marad kalandvágy nagyobb küldetésekre, amikből már nem fogsz annyit találni.

Kera
2010-08-31, 15:11
A nénikém fog 25 gombáért griffet venni, és ha még azzal több küldit is tudok megcsinálni, nemhiszem hogy fenntlehet tartani mindíg, én nemszoktam 2 hetente 25 gombát találni, szal egyszeri alkalomra sztem neméri meg griffsárkányon lovagolni!:)

Melkon
2010-08-31, 15:14
Egyszeri? Egyszer sem vettem gombát és S2-n első pár napot leszámítva végig griffem volt. Most ha ez lejár 2 hétig 30-as lesz, utána megint griff. Sokáig fent lehet azt tartani, csak nem kell értelmetlen dolgokra elkölteni a gombát.

Hero
2010-08-31, 15:16
Egy idő után én sem engedhetem meg magamnak, de mire költsem a gombát? Küldetésre nem éri meg, mert a griffel többre megyek mintha minden gombám küldetésre szórnám el. Arra sincs értelme elkölteni, hogy rögtön újra támadhass arénában vagy kazamatában. A boltban új árut kérni is felesleges, aki nem bír 1napot várni az magára vessen. Az egyetlen dolog amire még gombát lehetne költeni griffen kívül az egy olyan cucc amitől leesel a székről és csak 1 gombába kerül, de én még azért se adnék gombát, 2-3 nap múlva jön egy jobb, ami gombába sem fog kerülni.:)

/Ez csak azokra vonatkozik akik nem fizetnek gombáért, aki vesz az arra költi amire akarja, az más tészta/

Kera
2010-08-31, 15:18
Ez megint szerencs kérdése, én hetente kb 7-8 gombát találok, gondolom akkor a szerencsétlenebbek közé tartozom, + azért ha látok boltban vmi cuccot 1-2 gombáért azt megveszem, vagy elköltöm kalandvágyra, de akkor megpróbálok összespórolni egy griffet, aztán majd kipróbálom, hátha tényleg fennt lehet tartani!:)
Meg mostmár fejlődés miatt is jó lenne az a -20%

Melkon
2010-08-31, 15:19
Ez megint szerencs kérdése, én hetente kb 7-8 gombát találok, gondolom akkor a szerencsétlenebbek közé tartozom, + azért ha látok boltban vmi cuccot 1-2 gombáért azt megveszem, vagy elköltöm kalandvágyra, de akkor megpróbálok összespórolni egy griffet, aztán majd kipróbálom, hátha tényleg fennt lehet tartani!:)

Én se találok többet, sőt... de nem költök el a boltban 1-2 gombát, hanem meghagyom griffre.

Kera
2010-08-31, 15:26
Csak annyit szeretnék kérdezni még, hogy neked (gondolom akkor griffel tolod) 2 hetente összejön akkor a 25 gomba, szal napi 2 gomba átlagod van?

sylvanor
2010-08-31, 15:46
Én azért nem költök gombát, csak néha 1-1-et, mikor jobb cucc jön boltból,(de szerintem felhagyok vele, nagy karival vettem cuccot boltból, kis karival nem fogok és úgy fejlődök), azért tartogatom, hogy nagyobb szinten meg vehessem majd a több gombába kerülő erős cuccokat, ha van.
A Raptort mindig újra töltöm, hisz elég olcsó, de a griff...hát szerintem se. Sok az a 20 gomba.

Hero
2010-08-31, 15:51
20? 25-be kerül. :D
Csak annyit szeretnék kérdezni még, hogy neked (gondolom akkor griffel tolod) 2 hetente összejön akkor a 25 gomba, szal napi 2 gomba átlagod van?
Nekem már volt 1hétig griff és nem, nem jön vissza az ára. De másra nem nagyon tudnád elkölteni hasznosan. Griff kifizetődőbb mint küldit venni, szvsz.

Kera
2010-08-31, 15:59
20? 25-be kerül. :D

Nekem már volt 1hétig griff és nem, nem jön vissza az ára. De másra nem nagyon tudnád elkölteni hasznosan. Griff kifizetődőbb mint küldit venni, szvsz.

Azért megköszönném ha vki utána számolna, mert azért a 25 gombáért tudok venni +500 kalandvágyat is, 2 hét griffeléssel mennyi + kalandvágyunk lesz?
Na vki 5-ös matekos? xD

sylvanor
2010-08-31, 16:13
Mármint, igen, 25. Az még rosszabb. :D
Attól függ, hogy milyen mennyiségben költjük el a gombát plusz küldetésre.
Ha minden nap elnyomjuk az összes gombát, amit szerzünk. És két hetente csak a 30%osat vesszük meg, akkor talán még több küldetést tudunk megcsinálni állandóan, mint ha meg vennénk az 50%os griffet.
Elvégre 30% az már jó, és csak 1 gomba. Emellett, ha pl. már első nap elköltjük a másik 24 gombát, akkor már azon az első napon összejön elég sok goba a következő napokra. Ha nem is biztos rengeteg jön össze, de a 14 nap elteltéig minden nap elköltjük a bejövő gombákat, akkor vissza is jön a 25nél több gomba szerintem. Mármint összesen, de nem lesz annyi egyszerre, hiszen elköltjük.
Egy gomba 20% küldetés. 25 gombából 5 órányi küldetést szedünk össze.
(Persze nem kell ragaszkodni ahhoz, hogy elköltsük mindet, ha nem akarunk egész nap küldetésezni folyton. xD Be lehet osztani azt 2-3 napra is)
Aztán ami abból az 5 órányiból jön össze gomba, azt is elköltjük és így fokozatosan. A 30% elég jó. És azt a 20%ot simán kipótolja a bónusz küldetésidő.
Még jó , hogy olyanról beszélek, amit egyszer sem csináltam. :D Lehet tényleg nem kéne tartogatni a gombát és elkölteni bónuszküldetésre.

Hero
2010-08-31, 16:23
Azért megköszönném ha vki utána számolna, mert azért a 25 gombáért tudok venni +500 kalandvágyat is, 2 hét griffeléssel mennyi + kalandvágyunk lesz?
Na vki 5-ös matekos? xD

Két heti kalandvágy, -30%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk: 1400/3,5= 400 + 142 (25 gombából vásárolt kalandvágy -30%-os hátassal elhasználva [500/3,5]) = 542,8

Két heti kalandvágy, -50%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk: 1400/2,5= 560

Két heti kalandvágy, -50%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk 1400/2,5= 560+ 200 (25 gombából vásárolt kalandvágy 50%-os hátassal elköltve) = 760 (így már összesen 50 gombát költöttünk!!)

Négy heti kalandvágy, -50%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk 2800/2,5= 1120
(itt is 50 gombát költöttünk)

Négy heti kalandvágy, -30%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk 2800/3,5+1000/3,5(50 gombából vásárolt kalandvágy -30%-os hátassal elköltve!)= 1085

Egyáltalán nem biztos, hogy jól számoltam, a matek nem az erősségem, szóval nyugodtan javítsátok ki. :D Valamint tisztában vagyok vele, hogy nem lehet mindig a legrövidebb küldit választani és ha lehet is akkor sem mindig azt választjuk, de így volt a legegyszerűbb.

Melkon
2010-08-31, 16:27

Nem, de kb 40 gombám volt mikor először griffet vettem, mert az elején még jól esnek a gombák. Griffenként kb 10 gombát vesztek, de jó darabig tartható a griff, minden második hátas pedig simán lehet griff.

Griff vs tigrisre: Tigrissel olyan értelemben jobban járhatsz hogy ha első 3 nap elsörözöd a maradék 24 gombát akkor "előre" fejlődsz, hamarabb szintet lépsz és pénz/cucc előnyhöz jutsz griffhez képest. Ugyanakkor összesítve minimálisan, de kevesebb küldetést csinálsz meg, amivel meg xp-t illetve gombát (bár csak minimálisan :P) vesztesz. Én maradok a griffnél, már csak azért is mert plussz idő ellőni a 24 sört. :)

sylvanor
2010-08-31, 16:29
Tény, hogy több rövid küldetéssel gombát szerezhetünk. De arra nincs garancia. Viszont a pénz és az xp, amit oda ír. Na az garantált. lehet, hogy megcsinálunk 20at a legrövidebb küldetésekből, de lehet, hogy csak 1 ad közölük gombát. Ezért is pénzre rá kell menni. Mert végeredményképp lehet, hogy vagyonosabb megoldás. Gomba úgy is lesz valamennyi. De nem érdemes emiatt a legrövidebbeket csinálni. Persze valószínűbb, de nem bízom a véletlenre.

Melkon
2010-08-31, 16:34
Szerintem sem érdemes, ha a nagyobb küldetéseknek nincs olyan hűdejó aránya akkor rövidet preferálom gomba miatt, de ha van egy nagyon jó arányú 10 perces és egy ugyanolyan arányú 2,5 perces inkább a 10 perceset csinálom, mert a 2,5-esenél utána a maradék 7,5 perc valsz nem hozná közel sem ugyanazt az arányt.

sylvanor
2010-08-31, 16:45
Nem, de kb 40 gombám volt mikor először griffet vettem, mert az elején még jól esnek a gombák. Griffenként kb 10 gombát vesztek, de jó darabig tartható a griff, minden második hátas pedig simán lehet griff.

Griff vs tigrisre: Tigrissel olyan értelemben jobban járhatsz hogy ha első 3 nap elsörözöd a maradék 24 gombát akkor "előre" fejlődsz, hamarabb szintet lépsz és pénz/cucc előnyhöz jutsz griffhez képest. Ugyanakkor összesítve minimálisan, de kevesebb küldetést csinálsz meg, amivel meg xp-t illetve gombát (bár csak minimálisan :P) vesztesz. Én maradok a griffnél, már csak azért is mert plussz idő ellőni a 24 sört. :)

Na.
Meg veszed a griffet:
1 óra alatt 150%-al több küldetés.
Le megy a 14 nap.
Tegyük fel, h szerzel 15 gombát. Hisz írtad is, hogy 10 et vesztesz.

Meg veszed a raptort vagy tigrist:
1 óra alatt 130%-al több küldetés. Ha 5 napra osztod be(szerzel még 1-et).
Naponta 5 gomba. Arra az öt napra. 200% küldetés + 30% a mount miatt.

Szerzel 150%-al 15 gombát. (Átlagban napi 1-et.)
Vagyis 5 nap - 5 gomba.

Akkor 230%-al fogalmam sincs, h mennyit szednénk össze 14 nap alatt. xD
Meghagyom a számolást az okosoknak.
De valószínűnek tartom, hogy amit az az 5 nap alatt össze szednénk, hozna elég sok gombát, mondjuk...sokat.(?)
Igazság szerint már a 130% és a 150% közt sincs orbitálisan nagy különbség.

150%-al 3 nap alatt 3 gomba. 130%-al pedig mondjuk 3 nap alatt 2 gomba.

Melkon
2010-08-31, 17:04
Rosszul számolsz, nem 130%-al több küldetés, hanem kb 43%-al több küldetés tigrissel, 100%-al több griffel. A sör 20 kalandvágyának valós értéke sem ugyanakkora tigrissel mint griffel. Többen is kiszámoltuk már és griff egy hajszállal jobb. Most nincs kedvem levezetni a teljes számolást. Aranyban ki lehet hozni tigrissel plusszosra (szerintem, bár ennek nem számoltam utána mert nem érdekelt annyira), de xp-ben és gombában mindenképp mínuszos griffhez képest.

Kera
2010-08-31, 17:30
Na látom jó volt a kérdésem, de ahogy látod, közel azonosak a végeredmények.
Hm érdekes, de legalább 3 hét mire összegyűlik 1 griffre, hogy kipróbáljam... xD

Hero
2010-08-31, 18:05
Szerintem a számolásom egész korrekt.:p Csak még ki kellene számolni 10, 15 és 20 perces küldikkel is, de a lényeg látszik= griff jobb, bár tényleg nem olyan hú de sokkal.

sylvanor
2010-08-31, 18:07
Nem teljesen értem a dolgot, de a te kedvedért le fogom tesztelni. :D

Az a része világos, hogy 50%nál fele annyi idő alatt jutunk el az egészhez, ha úgy nézzük. És akkor még egy egészet megcsinálunk még annyi idő alatt, ami két egész.
A 30%os mounttal már azért nehezebb kiszámolni.
Az lesz, h veszek egy grffet 25ért. Lejár. Ha pont van 25-26om, akkor pont jó. Kezdem is a teszt másik részét. Raptor és a többi pedig megy plusz küldibe.
És majd mindent számolok a biztonság kedvéért. XP-t, aranyat és gombát.
És szerintem már holnap kezdem is a griffel.
Na de melyikkel mérjem le? A kis mágussal vagy a harcossal. Inkább a Mágussal csinálom, hisz úgy is mindegy. Az arány ugyanaz lenne.

Szerk.:
De persze úgy oldom meg, hogy griffnél ott lesz a gomba majd.
Hiszen griffes verziónál tartani kell a kövi griffre.

Raptornál pedig pont az lesz a lényeg, h a bejövő gombát elköltjük további küldetés idő növelésre.

Melkon
2010-08-31, 18:09
Nem tudod mérni, mivel a küldetések is más xp-t és aranyat fognak adni 2 hét griffelés után mint előtte, valamint céh bónusz is változhat. Ezt csak kiszámolni lehet, mérni nem.

Hero
2010-08-31, 18:14
Nem teljesen értem a dolgot, de a te kedvedért le fogom tesztelni. :D

Az a része világos, hogy 50%nál fele annyi idő alatt jutunk el az egészhez, ha úgy nézzük. És akkor még egy egészet megcsinálunk még annyi idő alatt, ami két egész.
A 30%os mounttal már azért nehezebb kiszámolni.
Az lesz, h veszek egy grffet 25ért. Lejár. Ha pont van 25-26om, akkor pont jó. Kezdem is a teszt másik részét. Raptor és a többi pedig megy plusz küldibe.
És majd mindent számolok a biztonság kedvéért. XP-t, aranyat és gombát.
És szerintem már holnap kezdem is a griffel.
Na de melyikkel mérjem le? A kis mágussal vagy a harcossal. Inkább a Mágussal csinálom, hisz úgy is mindegy. Az arány ugyanaz lenne.
Én úgy számoltam, hogy 2 hetet vettem alapul, mert 2 hétig tart egy griff. És nehezen tudnám a 2hét alatti plusz küldetéseket a 25 gomba által adott 500 küldetésponthoz viszonyítani. Viszont a tigrised meg a griffed megvan 2 hétig, ezért ebből indultam ki. Majd kiszámoltam a 2 hétnyi kalandvágy és a legkevesebb kalandvágyat fogyasztó küldik arányát. Aztán a 30%-oshoz hozzáadtam a 25 gomba által nyújtott 500 kalandvágyat, annál is leosztottam a legkisebb kalandvágyas küldihez és hozzáadtam a 2hetes eredményhez és így jött ki a végeredmény.

Ezt így most én sem értem, hogy mi a halált írtam le, de szerintem nem olyan bonyolult ha csak a képletet nézed. :D

Két heti kalandvágy, -30%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk: 1400/3,5= 400 + 142 (25 gombából vásárolt kalandvágy -30%-os hátassal elhasználva [500/3,5]) = 542,8

Két heti kalandvágy, -50%-os hátassal elhasználva, úgy, hogy mindig a legrövidebb küldetést választjuk: 1400/2,5= 560

Melkon
2010-08-31, 18:15
De csak 480 kalandvágy, mert 1 gomba a hátas, 24 gomba sör... FAIL!

sylvanor
2010-08-31, 18:17
Ez igaz, nőhet a klánbónusz vagy a szintem miatt nő.
Egy közelítő értéket akkor is kapok. Mellesleg a legtöbb pénzt adó küldetést választom, ami talán lényegtelen, de nagyobb mennyiségű pénznél talán könnyebb lesz felmérni, h melyik esetben jött volna a több.

Ha már így szóba jött. Milyen összefüggés van a küldetés és a szintem között. Mert azt tudom, h növekszik a pénzmennyiség, de milyen arányban?

Hero
2010-08-31, 18:19
Ez igaz, nőhet a klánbónusz vagy a szintem miatt nő.
Egy közelítő értéket akkor is kapok. Mellesleg a legtöbb pénzt adó küldetést választom, ami talán lényegtelen, de nagyobb mennyiségű pénznél talán könnyebb lesz felmérni, h melyik esetben jött volna a több.

Szerintem nem kell nézegetned, itt most levezettük, hogy jobb a griff. Főleg, hogy most Melkon felhívta a figyelmem, hogy nem számoltam bele a kalandvágyas képletbe azt a +1 gombát amit -30%-os hátasra költesz, tehát akkor csak 480/3,5, magyarán a különbség nő, a griff javára.

Küldiknél pedig NE a pénzesre menj. Semmiképp. Mindig az XPsre.

sylvanor
2010-08-31, 19:13
Dede. Pénzes.
ebben még csak számolni se kell semmit.
50-es szinten ha visszamenőleg megszámolnánk(de nem tesszük ; ) ), akkor több aranyam lenne sokkal, mint egy 50es szintű végig xp-zősnek.

Röviden. Szintben az eredmény ugyanaz lesz, csak később és ugyanazon a szinten több pénzem lesz. Hiába ad nagyobb szinten sok pénzt, mert arra a bizonyos nagyobb szintre én is eljutok. A másik pedig az, hogy a szint az csak a hp-t és a critkus esélyt javítja.
Ezen van valami megbeszélni való?

Hero
2010-08-31, 19:30
Dede. Pénzes.
ebben még csak számolni se kell semmit.
50-es szinten ha visszamenőleg megszámolnánk(de nem tesszük ; ) ), akkor több aranyam lenne sokkal, mint egy 50es szintű végig xp-zősnek.

Röviden. Szintben az eredmény ugyanaz lesz, csak később és ugyanazon a szinten több pénzem lesz. Hiába ad nagyobb szinten sok pénzt, mert arra a bizonyos nagyobb szintre én is eljutok. A másik pedig az, hogy a szint az csak a hp-t és a critkus esélyt javítja.
Ezen van valami megbeszélni való?
Van ám. :p Először is olvasd el ezt: http://forum.sfgame.hu/showpost.php?p=10330&postcount=90

Két dolog kimaradt ebből a postomból:
1. Ha nagyobb a szinted akkor boltban/küldetések során is jobb cuccok lesznek.
2. A páncél is kevesebbet véd ha kisebb szintű embert támadsz. Mágusnál lehet tök mindegy, hogy most a 10%-ból csinálsz 8-at, de egy Harcos 50%-ából lefaragni azért már nem rossz. ;)

Am Shegar
2010-08-31, 20:23
Van ám. :p Először is olvasd el ezt: http://forum.sfgame.hu/showpost.php?p=10330&postcount=90

Két dolog kimaradt ebből a postomból:
1. Ha nagyobb a szinted akkor boltban/küldetések során is jobb cuccok lesznek.
2. A páncél is kevesebbet véd ha kisebb szintű embert támadsz. Mágusnál lehet tök mindegy, hogy most a 10%-ból csinálsz 8-at, de egy Harcos 50%-ából lefaragni azért már nem rossz. ;)

Hát ezzel a leírással azért vitatkoznék. Én küldetésenként 700-800 aranyat kapok és abból ugyan úgy tudok 1et 1et fejleszteni mint sokkal ez előtt.

Hero
2010-08-31, 20:25
Hát ezzel a leírással azért vitatkoznék. Én küldetésenként 700-800 aranyat kapok és abból ugyan úgy tudok 1et 1et fejleszteni mint sokkal ez előtt.
És mennyit kapsz munkával?

A többi pont pedig akkor is az XP javára dönti el a kérdést.

Am Shegar
2010-08-31, 20:26
Munkával 10 óra alatt 2000et.

sylvanor
2010-08-31, 21:12
"1. Több zseton minden küldi után, tehát hosszútávon az XP-s emberkének a legkevesebb aranyat adó küldije is több aranyat fog adni, mint a goldos ember legtöbb aranyat adója. Itt akár le is zárhatnánk a vitát, hiszen már ez épp elég ahhoz, hogy ne menjen senki a goldos questekre, de jó fej leszek és folytatom."
Ezt nem teljesen értem. Attól, hogy meg csinálunk egy olyan küldetést a 3 közül, amelyik egyenlő időre a legtöbb xp-t adja, attól még a következő utána lévő küldetés miért adna több aranyat?

"2. Több pénz munkával. Ha céhben vagy akkor MÉG TÖBB pénz munkával. Ha gombás céhben vagy akkor RENGETEGSZER több pénz munkával. De vegyük úgy, hogy nem gombásban vagy, csak egy sima 50%-os arany bónuszt adó céhben. Aranyra hajtó emberünk a szinthiány miatt kevés aranyat kap a munkával, ez beszorzódik 1,5-el. XP-re hajtó emberünk sok sok sok pénzt kap munkával és még sokkal sokkal sokkal többet fog keresni a 1,5-es szorzóval."
(A klánbónusz-t fölösleges beleszámolni. Arányosan ad többet.)
A munka az a karakterünk szintjétől függ. A szint az pedig csak idő. A pénz viszont küldetés. A munkára nézve ez mindegy, mert egyszer így is úgy is meg lesz pl. a lvl 20. XP-zősnek egyszerűen csak hamarabb lesz meg a lvl 20.

"3. Sokkal frankóbb epic cuccot üt kazamatából. Szóval ennyit érnek az aranyra hajtók plusz statjai..."
Attól kap jobb cuccot dungeonból mert megcsinált 1-2 xp-s küldetést(ami nem valószínű) vagy mert nagyobb szinten üti ugyanazt a szörnyet?
Ez előkerült már nemrég valahol. Ennyi erővel az aranyozós karakterrel is várok nyugodtan, hogy 5-10 szintfölényben legyek az "elit"-hez képest és máris jó cuccot dob nekem.

"4. Valamivel több hp."
Ami az aranyozósnak is meg lesz később, de ugyanazon a szinten az aranyozósnak később több Kitartás pontja lesz, mint az xp-zősnek.

"5. Kevesebb %-al kritelnek rád."
Ugyanaz, ami eddig is. Ez mind nem attól függ, h xp-zős küldetést csináltam-e vagy nem, hanem a karakter szintjétől.
Lehet, hogy 1 héttel később érem el a 40et, mint egy xp-zős vagy később, de nekem 40en több statom lesz, mint az előttem járó másiknak 40es szinten.

"5+1: Ez az 5 pont rohamosan fejlődik, ugyanis úgy zabálja a szinteket, hogy csak na. "
És közben kevesebb pénzt szed össze ugyanannyi szint alatt. Emellett csak az életerőt és a krit-et erősíti...de írtam, h a szintet mindenki el éri...előbb vagy utóbb. Aranyozók utóbb, de gazdagabban...leírtam mindegyik ponthoz, hogy miért.

Itt nem az a lényeg, hogy egy játékos egy munkaóra alatt mennyit szed össze. Kit érdekel. Az csak annyit jelent, hogy hamarabb eljutott oda, mert xp-zett. Az aranyozós is eljut majd ugyanarra a szintre és mint az összes többi alkalommal több napig küldetésezik több aranyért és mindegyik napon dolgozik is a kimaradt időben.

Szerk.: Az hogy több pénzt szerez az xp-zős, csak akkor igaz, ha valamennyi időn belül mérjük le. Ez tény. A Szinthez viszonyítva kapjuk a pénzt. Gyorsabban nő a szint, akkor gyorsabban nő a pénz is. De az aranyozósnak is ugyanolyan arányban nő a szerzet pénz, csak neki tovább tart, mert az idő alatt nem xp-t, ahnem aranyat szerzett sokat.
De ha azonos szinten belül mérjük le, lehet hogy azt a szintet az xpzős dupla oylan gyorsan éri el, de azon a szinten az aranyozósnak több lesz az összbevétele, ha eléri.

Hero
2010-08-31, 21:50
"1. Több zseton minden küldi után, tehát hosszútávon az XP-s emberkének a legkevesebb aranyat adó küldije is több aranyat fog adni, mint a goldos ember legtöbb aranyat adója. Itt akár le is zárhatnánk a vitát, hiszen már ez épp elég ahhoz, hogy ne menjen senki a goldos questekre, de jó fej leszek és folytatom."
Ezt nem teljesen értem. Attól, hogy meg csinálunk egy olyan küldetést a 3 közül, amelyik egyenlő időre a legtöbb xp-t adja, attól még a következő utána lévő küldetés miért adna több aranyat? Nem a következő küldetés fog több aranyat adni. Hanem hetek múlva, mikor már sokkal nagyobb lesz mint az aki aranyra ment, akkor már láthatóan több aranyat kap még a számára legkevesebb aranyat adó küldetéséért is. Ugyanis az, hogy mennyi aranyat vagy XP-t ad egy küldi, az a szintedtől függ. Tegyük fel 15-ös szintű vagy és a legtöbb aranyat adó küldid ad mondjuk 60 aranyat. Harmincas szinten a legtöbb aranyat adó küldi mondjuk 100. Persze az XP-s ember nem a 100 aranyat fogja választani, hanem olyat ami XP-t ad, de az is fog adni kb. 25-30 aranyat. És ahogy tellik az idő, ahogy nő a szintkülönbség az XP-s ember javára, úgy szép lassan emelkedik a minimum aranya is, tehát később elkezdi lefaragni a hátrányát és előbb utóbb eljön az a pont, hogy több aranyat fog adni a leggyérebb küldid is, mint a 20-30 szinttel lemaradt másik embernek a legtöbb aranyat adó küldije. /az arany mennyisége most csak szemléltető példa volt, valamint tudom, hogy idő kell ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, de nem is arról volt szó, hogy már az első hét után jobban jársz XP-vel anyagilag./

"2. Több pénz munkával. Ha céhben vagy akkor MÉG TÖBB pénz munkával. Ha gombás céhben vagy akkor RENGETEGSZER több pénz munkával. De vegyük úgy, hogy nem gombásban vagy, csak egy sima 50%-os arany bónuszt adó céhben. Aranyra hajtó emberünk a szinthiány miatt kevés aranyat kap a munkával, ez beszorzódik 1,5-el. XP-re hajtó emberünk sok sok sok pénzt kap munkával és még sokkal sokkal sokkal többet fog keresni a 1,5-es szorzóval."
(A klánbónusz-t fölösleges beleszámolni. Arányosan ad többet.)
A munka az a karakterünk szintjétől függ. A szint az pedig csak idő. A pénz viszont küldetés. A munkára nézve ez mindegy, mert egyszer így is úgy is meg lesz pl. a lvl 20. XP-zősnek egyszerűen csak hamarabb lesz meg a lvl 20. Itt nincs egyszer. A szintkülönbség folyamatosan nő. És sokra mész vele, ha te 40esen erősebb vagy mint amilyen én voltam 40esen, mert én már 60as leszek addigra. Szóval a különbség nő, és egyre több pénzt kapok munkával is. Persze, szép lassan te is lépegeted a szinteket, de az az XP-shez képest semmi. Szóval az egyes és a kettes pont együtt kiadja azt, hogy hosszútávon több pénzt fogok keresni, mint te soksok szinttel lemaradva.

"3. Sokkal frankóbb epic cuccot üt kazamatából. Szóval ennyit érnek az aranyra hajtók plusz statjai..."
Attól kap jobb cuccot dungeonból mert megcsinált 1-2 xp-s küldetést(ami nem valószínű) vagy mert nagyobb szinten üti ugyanazt a szörnyet?
Ez előkerült már nemrég valahol. Ennyi erővel az aranyozós karakterrel is várok nyugodtan, hogy 5-10 szintfölényben legyek az "elit"-hez képest és máris jó cuccot dob nekem.
Igen, attól kap jobb epic cuccot, ugyanis a kazamata által dobott epic cucc a szintedtől függ. Ha 10-es szinten bevered a kazamatát, akkor lehet ad egy +8allstatos cuccot. Ha 20-as szinten vered be akkor már +30 allstat. És így tovább. És újból mondom, sokra mész vele ha negyvenesen kapsz egy jó cuccot, mert bár nekem lehet kevesebb a statpontom, de én 60-asan kapok cuccot és a 60as cucc az >>>>>>>>>>> a 40-es cucchoz képest.

"4. Valamivel több hp."
Ami az aranyozósnak is meg lesz később, de ugyanazon a szinten az aranyozósnak később több Kitartás pontja lesz, mint az xp-zősnek.
Ismét csak ismételni tudom magam. Sokra mész vele ha 40esen több életed lesz mint amennyi nekem volt 40esen. Én már rég nem leszek addigra negyvenes.

"5. Kevesebb %-al kritelnek rád."
Ugyanaz, ami eddig is. Ez mind nem attól függ, h xp-zős küldetést csináltam-e vagy nem, hanem a karakter szintjétől.
Lehet, hogy 1 héttel később érem el a 40et, mint egy xp-zős vagy később, de nekem 40en több statom lesz, mint az előttem járó másiknak 40es szinten.
Megint csak magamat tudnám ismételni... Te 40-es szinten nem kritelsz szinte semmit a 60asra, fordítva viszont nagyon durván megy a krit.

"5+1: Ez az 5 pont rohamosan fejlődik, ugyanis úgy zabálja a szinteket, hogy csak na. "
És közben kevesebb pénzt szed össze ugyanannyi szint alatt. Emellett csak az életerőt és a krit-et erősíti...de írtam, h a szintet mindenki el éri...előbb vagy utóbb. Aranyozók utóbb, de gazdagabban...leírtam mindegyik ponthoz, hogy miért.
Egy darabig szed csak kevesebb pénzt, később ez már nem lesz igaz.

A lényeg, hogy nem azt kell nézni, hogy te milyen erős leszel mikor ugyanakkora vagy mint amekkora egyszer ő volt. Hanem, hogy ő már hol tart.

/az adatok pedig szemléltetőek csak, kiemelik a folyamat lényegét./

sylvanor
2010-08-31, 22:19
Minden igaz, amit leírtál. Ettől függetlenül saját szinten belül a pénzes sokkal erősebb, mint az xp-s. és lehet, hogy te 60 leszel, mire én 40, de 60as egyébként se támad 40est, mert pénzt nemigen szerez tőle és ebben nem vagyok biztos, de ekkora különbségnél szerintem honort se. És a 40es aranyozó is a többi 40esnél erősebb és szedi tőlük a honort és a pénzt. A másik meg az, hogy lassabb aranyozással a játék. De mégis biztosabban tudjuk ölni mind a dungeon szörnyeket, mind a küldetés szörnyeket. (bááár...a küldetés szörnyek egyébként se erősek, a dungeon szörnyeket pedig, ha 10 szinttel fölötte támadjuk, akkor valószínű, hogy megöljük)
De legalább örülök, hogy szinten belül erős vagyok, függetlenül attól, hogy egy velem egy időben induló karakter már 10-20 szinttel fölöttem jár. xd
Tényleg részben igazad van, de senki nem hasonlítja magát egy nála sokkal nagyobb szintűhöz. Még akkor se, ha ugyanakkor kezdték, kivéve ha kíváncsi a különbségekre.
Mellesleg van ebben a játékban maximális elérhető szint?
Mert akkor az xp-ző ott megáll. Az aranyozó pedig szépen, lassan beéri és naponta 20-szor is megöli. ; )
Bár nem biztos, hogy van maximum szint. US s1-en 183as a legnagyobb, amit gondolom nem rövid idő volt összerakni.

Hero
2010-08-31, 22:33
Német s1-en 260 feletti a legnagyobb, elvileg jelenleg 350 a legnagyobb, de tuti, hogy növelni fogják, mert akkor mit csináljon az aki elérte a maximum szintet?

Azt pedig elfelejted, hogy a két kari egyszerre kezd. Úgy beszélsz az XPsről, hogy "jóóó, de ő már nagyobb". Ne így nézd a dolgokat, hanem, hogy ő már nagyobb és erősebb, te pedig nem. Pedig ugyanakkor kezdtetek.

sylvanor
2010-08-31, 23:37
Igazából tényleg szép, meg minden, amit leírtál az xp-zésről. Csak az a gondom ezzel az egésszel, hogy később majd nagyobb szinten bánni fogom, h nem szereztem elég pénzt, mert legyőznek a velem egy szintűek. És az igaz, hogy nagyon időigényes lehet végig arannyal játszani. Mármint, ez a játék ilyen nagy szint limittel így is időigényes, de arannyal megöregszem mire magasabbnak mondható szintre jutok. Hiányolni fogom így azt a sok aranyat, amit, ha hosszabb idő alatt is, de egy szint alatt belenyomhattam a statom-ba. Ez az, amit sajnálok eléggé.
A legeslegelső karim (3 van összesen az új mágussal és a harcossal) egy mágus volt us szerveren. Már 19es szinten ott hagytam. Nem a cuccokkal volt a baj. Rosszul statoltam(és talán nem is volt rá elég) és volt olyan, hogy a küldetésszörnyek megöltek néha.
Ez aranyozással nem fordult volna elő, hiszen a küldetésszörnyek a szintünknek közel megfelelnek és az arany a szinten belül tovább erősít minket, xp-zéssel hamar tovább lépünk és továbbra is megölnek minket.
Valahol láttam olyat, hogy a kezdeti 15-20 szinten még lehet aranyozni. Utána xp. Ez igaz lehet?

Eltértünk a gombázás témától, de a gomba vezette el a témát idáig. :D

Am Shegar
2010-08-31, 23:54
Na most ti arra gondoltok, hogy a szintlépésből adódó pénz jobban megéri mint a küldetéses pénzek? Hát ezt nagyon nem hiszem. Ha azt számolom nekem a 2000 amit munkával szedek megvan 40 percnyi küldetésből. (50% mountom van)
És a pénz egyre több lesz a küldetésekből szóval a munka az csak olyan sebpénz hogy így fogalmazzak :)

Update: De szerintem a legjobb lenne ha kimérnénk. Most 59es vagyok. És holnap csak a legtöbb pénze megyek folyton. De azt is meg az XPt is felírom. És amikor te is ezt a szintet eléred te is leméred. És nem baj a bónusz mert vissza számolom 0%os bónuszra.

Hero
2010-09-01, 00:05
Na most ti arra gondoltok, hogy a szintlépésből adódó pénz jobban megéri mint a küldetéses pénzek? Hát ezt nagyon nem hiszem. Ha azt számolom nekem a 2000 amit munkával szedek megvan 40 percnyi küldetésből. (50% mountom van)
És a pénz egyre több lesz a küldetésekből szóval a munka az csak olyan sebpénz hogy így fogalmazzak :)

Update: De szerintem a legjobb lenne ha kimérnénk. Most 59es vagyok. És holnap csak a legtöbb pénze megyek folyton. De azt is meg az XPt is felírom. És amikor te is ezt a szintet eléred te is leméred. És nem baj a bónusz mert vissza számolom 0%os bónuszra.
Ezt úgy lehetne normálisan tesztelni, hogy egy szerón egyszerre indítani két karit, az egyik az XP-s utat, a másik az aranyasat választja.

És igen, arra gondoltam én, de azt is sokszor leírtam, hogy ez hosszútávon van így. De addig is, jobbak a cuccaid, kevesebb ellened a védekezés, nagyobb eséllyel kritelsz, rád kevesebb eséllyel kritelnek. Ennyi pozitívum nekem elég O.o

Am Shegar
2010-09-01, 11:02
Ezt úgy lehetne normálisan tesztelni, hogy egy szerón egyszerre indítani két karit, az egyik az XP-s utat, a másik az aranyasat választja.

És igen, arra gondoltam én, de azt is sokszor leírtam, hogy ez hosszútávon van így. De addig is, jobbak a cuccaid, kevesebb ellened a védekezés, nagyobb eséllyel kritelsz, rád kevesebb eséllyel kritelnek. Ennyi pozitívum nekem elég O.o

Hát azért én hozzá tenném még azt, hogyha gyorsan lépkeded a szinteket akkor ez ellenfeleid a küldetéseknél fognak veled végezni.
Példa 15ös szinten sokszor jártam emiatt pórul.

Thorion
2010-09-01, 11:25
Én meg azt mondom hogy mindig a legkevesebb időbe tartó küldetést kell végezni, mert akkor több az esélyed hogy gombát találsz, ergó egy -3:30 es küldi lehet akár +16:30 perces :D ergo azzal jársz a legjobban :D

Amúgy ez az XP vs Gold témát tudjátok mihez lehet hasonlítani?

Kocsikázáshoz... és miért? Teszem azt el akarsz A-ból B-be jutni. A és B közötti távolság 100 km (gyk: lvl 23 és 24 között mondjuk 10000 xp [tudom nem ennyi, csak mondtam])... vesszük a takarékosságot (arany)
Ha én 50 km/órával megyek, a számolás kedvéért egy 5 liter / 100 km-es fogyasztással, akkor 5 liter benzinért megtettem ezt a távolságot 2 óra alatt. (több pénz jut a fejlesztésre). viszont ha én nagyon gyorsan el akarok jutni B-be, akkor megyek 100km/órával, 10 literes fogyasztással, akkor egy óra alatt ott leszek, viszont már 10 liter benzinért kell fizetni, ergo kevesebb pénz jut fejlesztésre....

konklúzió, előbb utóbb eljutok B-be, viszont nem mind1 hogy mennyi pénzem lesz akkor...

Melkon
2010-09-01, 12:02
Hát azért én hozzá tenném még azt, hogyha gyorsan lépkeded a szinteket akkor ez ellenfeleid a küldetéseknél fognak veled végezni.
Példa 15ös szinten sokszor jártam emiatt pórul.
Dehogy ölnek meg a küldetések, harmatgyenge mobok vannak ott...

Thorion: Csakhogy a példádban nem termelődik benzin ha gyorsan eljutsz B-be, miközben itt ha léped a szinteket minden bevételed folyamatosan nő.

Thorion
2010-09-01, 12:06
Jo akkor a benzin a kalandvágy... :D viszont ne azt nézd hogy mi termelődik, azt nézt hogy melyik esetben lesz több pénzed...

Melkon
2010-09-01, 12:35
XP-s esetben lesz több pénzed hosszú távon.
Nem, a hosszú táv nem 2 hét, hanem mondjuk 2 hónap.

sylvanor
2010-09-01, 13:44
Ezt megölnek a mobok dolgot az előző hozzászólásomba leírtam.
Nem tudom egészen. Talán ezt az egészet úgy kell megoldani, hogy a játék elején 15-20 szintig aranyozás, de ha van cucc a küldiben, akkor feltétlenül az(elég sok jön még az elején), főleg, ha fontos statot ad.
egyébként ez a meghalok az elején dolog, akkor állhat fel, ha mágussal vagyunk. Mert hp-ja kevés és legnagyobb damageja naki van, de elején mikor még nincs sok cuccunk, akkor az nem elég a küldetés mobokhoz. Harcos-nak és Felderítőnek is vannak kisebb ilyen bajai az elején, de még mindig tovább bírják.
Visszatérve: 15-20 szintig mehetünk szerintem aranyra. Akkorra már vannak cuccaink jobbak és a fő statokon van elég a közeljövőbeli játékhoz.
(Mágusom 9es, de az Értelemhez már 4 A 50 E-t fizetek, a következő a Kitartás, de az már csak 1 A 85 E-be kerül).
És utána jöhet az ami mellett Hero nagyon próbált érvelni. Az xp-zés.
Lehet átállok rá. Nem azért mert igaza van(az van), hanem mert arannyal tényleg nagyon hosszadalmas lenne. Ha 2 azonos szintet megnézünk, akkor aranyozós erősebb. (Nagyobb szintű pedig nem foglya magát kis játékosokhoz hasonlítani.)
Én egyetlen érvet tudok az aranyozás ellen, hogy hooooossszzaaaadalmaaas.
Tök jó, hogy erősek leszünk, meg minden. De már 2-3 hónap eltelik, mire elérjük talán a 40-et. Na most, aki aranyozással akar 100ig felmenni, akkor döntse el hamar, hogy hány évig akarja csinálni. :D A másik meg az, hogy van 200-nál több szint is. Na azzal mit kezd.
Ez az ami miatt xp-zés jobb, a többi érv nem annyira fogott meg, de ez, hogy sokáig tart nagyon el akar téríteni az aranyozástól.

Beszélünk a gombákról is vagy megváltoztatjuk a téma nevét? :D
Ja igen. Gombát nyomunk griffre, vagy küldetéshez bónuszpercekre(tigrissel), akkor még hamarabb fel jutunk arra a magas szintre. :D

Am Shegar
2010-09-01, 15:32
Az tuti , hogy a gombákat csak erre a két dologra érdemes elhasznál, ebben egyet értek.

Az viszont, hogy az xp vagy a pénz a jobb. Hát a játék lényege nem az hogy kimaxold a karaktered, azt várd, hogy mikor jön a következő patch.

Fejlődni meg úgy lehet jól szerintem, ha pénzre mész és abból minél hamarabb megpróbálod leszedni a kazamata lényeket, és annak xpjéből szintet lépni.
Azért mondom ezt mert mondjuk van 20 küldetés. Ha ebből pont lépsz egy szintet mert mindennel az xpt húzod akkor annyi pénzed lesz csak hogy 5öt fejlesz magadon. De ha nem lépsz szintet akkor meg 15öt és azzal sokkal jobban jársz.
A számok csak a hasamra ütött értékek...

sylvanor
2010-09-01, 16:17
Emellett voltam én is. Ha megnézed az előző pár oldalt, akkor láthatod is, hogy Hero nagyon győzködött engem, hogy az xp-zés jobb.
De 40-50. szinten már egyenesen unalmas aranyozva csinálni, mert ott már 1 szint is sok idő aranyozva. Tapasztalatból mondom. A Harcosomat 40ig arannyal húztam(3 hónap) és szinte zavaró, hogy nem halad a szintem semmit.
Egy idő után már túl egyhangú és unalmas lesz. Megcsinálod gyorsan a küldetéseket, elküldöd melózni, másnap ugyanez, harmadnap ugyanez...és hopp feltűnik, h még nem is lépett szintet a karakter, hanem fél szintnél van mondjuk.
Egyértelmű tény, h aranyozással Szinten belül erősek leszünk, mert több napon keresztül egy szinten belül nyomattuk a statokba az aranyat, de nem olyan élvezetes és kivárható már hosszútávon.

Mancika
2010-09-01, 18:07
3 honap alatt 40re?
en 1 honapja jatszom (holnap lesz 1 honapja) es most lepek 55osre.
a kazamataban kb a 6tal magasabb szintueket tudom leoni (most a 4/3as van teriteken aki 62es szintu)

es en mindig az idoegysegre vetiteve legtobb XPt ado kuldire mentem, kiveve ha valami masik egy nekem jo cuccot adott.

de mi az hogy "erosebb"?
2db 40es szitntut nezek ossze?
2db 1 honapja jatszot?
persze "azonos feltetelek mellet" azaz pl nem hasnzalt gombat tovabbi kuldikre de 50%os hatassal jart.
es ha megnezzuk ebben a jatek a targyak erosen befolyasoljak a karidat, ami meg ugy random :)
szoval ez az erosebb - gyengebb dolog szerintem nem megfoghato, nem konkretizalhato.

Hero
2010-09-01, 19:17
Emellett voltam én is. Ha megnézed az előző pár oldalt, akkor láthatod is, hogy Hero nagyon győzködött engem, hogy az xp-zés jobb.
De 40-50. szinten már egyenesen unalmas aranyozva csinálni, mert ott már 1 szint is sok idő aranyozva. Tapasztalatból mondom. A Harcosomat 40ig arannyal húztam(3 hónap) és szinte zavaró, hogy nem halad a szintem semmit.
Egy idő után már túl egyhangú és unalmas lesz. Megcsinálod gyorsan a küldetéseket, elküldöd melózni, másnap ugyanez, harmadnap ugyanez...és hopp feltűnik, h még nem is lépett szintet a karakter, hanem fél szintnél van mondjuk.
Egyértelmű tény, h aranyozással Szinten belül erősek leszünk, mert több napon keresztül egy szinten belül nyomattuk a statokba az aranyat, de nem olyan élvezetes és kivárható már hosszútávon.
Hát... ha nem is ugyanabból az okból fogsz majd ezentúl te is XPzni amiért mi is csináljuk, hanem mert csak egyszerűen unod az aranyozást, még az is jobb, mert legalább sikerült a helyes útra terelni. :p

Hughtarin
2010-09-01, 20:17
Sziasztok!
Végigolvastam a témát, hát alaposan eltértetek a lényegtől.
Gomba= Egy olyan dolog a játékban, ami jó ha van, de nem lényeg.
Olvastam %-okról gyalogosan, hátassal, szintfüggványébe helyezve... Semmi konkrét.
Ha esik jó, ha nem, nem. Van hogy esik napi 3 van hogy egy sem.
Pia után visszajön? Nem. ugyanannyi eséllyel, mint sima küldipontnál.
Hátasok Griff Vs Macska :D Mennyi gombát spóroltok, nyertek...
Teljesen értelmetlen számolni. A Griff egyszerűen egy gombavásárlói előny.
Raptor vagy cica serintem kell. 1 gomba, ami 14 nap alatt biztos esik.
XP vagy Gold?
Ez játékstílus kérdése!
Én szívesebben megverek egy 3-4 szintel tapasztaltabbat, mint 4-5 szintel gyengébbet.
Ezért pénzelek inkább. Mikor kezdtem már akkor is 60-asok voltak az elején. első úgysem leszek, marad az erős középmezőny lehetősége, ami csak pénzeléssel tehető meg.
De aki az élbolyhoz szeretne közel lenni, hogy elmondhassa magáról hogy top 100-ban benne van az TP-re menjen. Kinek mi tetszik:D
sylvanor az enyémhez hasonlóan látja a dolgokat, van aki másképpen, de ez nem baj. Sokféleképpen lehet játszani és ezért szép a játék.
Kb ennyit szerettem volna hozzáfűzni az eddigiekhez.

Hero
2010-09-01, 20:51
Sziasztok!
De aki az élbolyhoz szeretne közel lenni, hogy elmondhassa magáról hogy top 100-ban benne van az TP-re menjen. Kinek mi tetszik:D

Azt nem értem, hogy tökéletesen megértitek, sőt, ti magatok is olyanokat írtok, hogy a TP-s erősebb, de utána a következő mondatban megmagyarázzátok, hogy nektek miért jobb a gold.O.o

De nekem így oké, ha úgy választjátok a goldot, hogy tisztában vagytok vele, hogy rosszabb. Csak az zavar mikor az emberek azt hiszik, hogy jobb. :p

sylvanor
2010-09-01, 21:00
az emberek azt hiszik, hogy jobb. :p

Az. Bizonyos esetekben. :D
Mondjuk tényleg jó ötlet kipróbálni magam magasabb szinten és ha ezt nem akarjuk sokáig húzni, akkor xp az muszáj lesz.

Miji
2010-09-01, 22:09
Lehet aranyas küldiket csinálni a végtelenségig, aztán majd ha 2 hét kell ahhoz hogy húzz 1 skillt magadon, és midnen ismerősöd 50 szintel nagyobb nálad de a stattjaid teszemazt megközelítik az övét, és akkor jön a nagy csata hogy megnézzétek vajh ki az erősebb, és egy ütéssel akkorát üt mint amennyi életed van akkor elgondolkozol rajta hogy melyik is éri meg jobban. Meg lehet nézni egy 250es szintűnek a fő stattját. Alapon olyan 1000 és arra jön rá 4000 bonus. Ergo ha te felhuzod ezerig a fő stattod 150re mert aranyazol, a cuccaid adni fognak 2000 bonust. A haverod meg aki xp-s küldiket cisnált, ő már rég 250es lesz, a fő stattja alapon lesz mondjuuk 500 mellé meg a cuccai adnak 4000-et. Össze lehet adni melyik éri emg jobban. A saját kis összekuporgatott pénzedből elenyésző az amit magadra költesz azokhoz képest amiket cuccokból kapsz. Mint azt a fenti példa is mutatja.

Hughtarin
2010-09-01, 22:32
Miji.
Akkor másképp mondom el :D
Ha valaki a szintjén akar Übermájer lenni akkor arany.
Ha valaki haladni akar akkor tapasztalati pont.
Engem (és remélem sok más játékost) nem érdekel, hogy aki velem kezdte az hányadik szintű.
Nincs két egyforma játékos, nincs két egyforma mágus stb.
Ha valaki nem tud fellépni 4 napig akkor mi van? Most úúúú ááááá most bukott 2 szintet? Jajj jajj óóóó!
Ez egy JÁTÉK! Mindenki olyan karaktert farag, amilyet akar.
Mekkora lenne ha mindenki ugyanazt a küldit, ugyanazokkal az aranyakkal és TP értékekkel kapná mint mindenki más és a boltokban is ugyanazok a felszerelések lennének.
Ez így színes, ahogy van! Mindenki csinálja úgy ahogy neki jólesik, ahogy neki a szórakoztatóbb, mert itt az a lényeg hogy jól szórakozz, nem pedig hogy ez az etalon, aki nem így csinálja az egy noob láma....
Aki nem így látja,.... az másképp látja. :D
'cakát!

Hero
2010-09-01, 22:46
Miji.
Akkor másképp mondom el :D
Ha valaki a szintjén akar Übermájer lenni akkor arany.
Ha valaki haladni akar akkor tapasztalati pont.

De azt mondjuk már egy jó ideje, hogy tapasztalattal haladsz ÉS űbermájer leszel.

Az arannyal egy darabig űbermájer leszel aztán ennyi.

Tök mindegy hányszor tudsz játszani egy héten.

sylvanor
2010-09-02, 10:39
Ez, amit oldalak óta bogarászunk, mind nyilvánvaló.
De az is annyira nyilvánvaló dolog, hogy egy 250-es nem fog 200asat ki választani a játékoslistából. És egy aranyozó(attól, h aranyozott) nem fog 250eset(aki akár xp-vel fejlődhetett fel oda)kiválasztani harchoz.

Rossz a viszonyítási alap.
Gyorsabban erősebbek leszünk, de senki nem hasonlítja magát sokkal, de sokkal kissebb szintűhöz, attól, hogy xp-vel fejlődött.

Melkon
2010-09-02, 10:55
Magyarul: Te 2 hónap játék után képes leszel megölni azt aki 1 hónapja játszik. Ez minden csak nem űbermájer karakter.

Egyébként meg úgyis becsületponttól függ hogy kit támadsz nem pedig szinttől, klánharcban pedig az ég világon semmire nem jó a kicsi karakter. (-->azok a klánok ahol nem 10%-os bónuszok vannak nem fognak rád igényt tartani (kivéve persze ha van ismerősökből álló klán))

Hero
2010-09-02, 16:05
Most vagy béna voltam és azt hittem elküldtem amit írtam, vagy nem és kitörölték. O.o

Végülis mindegy, a lényeg, hogy sylvanor, a magyarázatod, amivel megpróbálod a goldot hasznosnak feltüntetni, az pont arra példa, hogy az xp jobb. Ezek után nem is értem min lehet vitatkozni:/

sylvanor
2010-09-02, 16:06
:D A klánharcot direkt fel se hoztam.

Ez csak nyugodt véleménycsere, nem is vitatkozás. ; )

Hero
2010-09-02, 16:12
Ez csak nyugodt véleménycsere, nem is vitatkozás. ; )
Nem veszekedést írtam. :p A vitával nincs gond. De ez így már elég értelmetlen lett, hogy mindkét fél megértette és mégis.:D

Am Shegar
2010-09-02, 23:37
Hát srácok nem tudom, de én a pénzes taktikával tolom. És nem minden nap inkább olyan 3 naponta van az, hogy kazamata lény tudok ölni viszont akkor olyan 4-5 meg is döglik. :)

[FYD]BeNiBoY
2010-10-12, 20:00
én 39-es vok, és nem számolom eddig hány 100 gomba esett xD

Atoska
2010-10-21, 19:57
Hello én 2 napja csináltam a fiamnak 1 karaktert és most 2 dik nap kaptam idáig 11 gombát :-) remélem igy is folytodik.

kaszas002
2010-10-24, 10:23
Sziasztok!
Ma nem tudom,hogy ez bevolt-e állítva,vagy direkt ilyen,de 5 gomba esett 66 -os létemre o_O
Üdv.

Larax16
2010-10-24, 11:36
Szia!

Ez nem szinttől és nem beállitástól függ. :)

Szerencsés napod volt és kész.

Én ma 3-at találtam, de már 4 napja 1-et se találtam sz ez így kb. kiegyenlítödött. :)

Ithor
2010-10-25, 10:39
Nekem is volt hogy egy nap 5 esett, ez az egész szerencse dolga. Ebben a játékban annak nagyon nagy szerepe van. Volt aki pl lenyomta 38ason az első kazamatabosst (50es). Bemákolta

Master36
2010-10-30, 15:29
Bár nekem lenne ekkora szerencsém,már 2 hete egy darab gomba sem esett!

sfD
2010-10-30, 19:17
hát én nem panaszkodom, napi szinten s2-n esik min. 1 :cool: (kopp-kopp-kopp)

Generion
2010-11-03, 07:53
Pénzért több gomba esik. :)
Hiába kerül a raptor 1 gombába, mivel sok időt megspórol, meg fog térülni az ára.
Egyébként is, ha nagyon akarsz vásárolni, vedd meg a legolcsóbbat 1x. Ha megfelelő gomba gyűlik össze, kezdj el játszani szerencsejátékon.

Larax16
2010-11-03, 11:41
Ahhoz hogy szerencsejátékozzon először rendelni kell legalább egyszer rendelni kell gombát :)

én már rendeltem párszor SMS-ben gombát, de nem mertem játszani...

és hogy miért nem:

ha olyanba játszol hogy 2-t nyersz ha nyersz akkor:

2 - 2 gomba kell

4 - 6

8 -14

16 - 30

32 - 62

64 - 128 gomba kell

szóval a 4. körig (30 gomba kell) még simán ellehet jutni ha rendelsz hozzá 18-at (mivel muszáj 1szer rendelni a szerencsejáték miatt) de a 62 és főleg a 128-as durva... és ha bármelyiknél nyersz akkoris CSAK 2db gombát nyersz... és ha egyszer elrontod 62 gombásnál akkor elég sokat kéne játszanod hogy visszahozd szóval én nem nagyon ajánlom a gombával való szerencsejátékot...

sfD
2010-11-03, 12:57
s1-en én szerencsejátékon szereztem 5 gombát 17ből xD :(

Méreg
2010-11-03, 14:12
WOW! Ezt magyarázza meg valaki! 50-es hátassal mentem küldizni és majdnem 3 percenként vágtam a hátasokat úgy röhögtem. Ugyanis mai nap hatalmas szerencsém volt.
Számoltam hány küldim volt. Volt 15 kisküldim meg 4 nagy. 15 kisküldiből 15 gomba esett :eek: a nagyből meg csak 1. :( De lett 16 gombám 20 küldetésből. Ez hogy lehet? Bug vagy valami irtónagy mázlim volt?

Generion
2010-11-03, 14:27
Pedig van stratégia a gombák szerzésének a szerencse játékban.
Először felteszel 1-et. (vagy elveszted, vagy nem)
Ha elveszted, tedd fel a kétszeresét, azaz 2-t. (vagy elveszted, vagy nem)
Ha megint veszted, a kétszeresével játssz, így 4-t fogsz feltenni. (vagy elveszted, vagy nem:))
És így tovább a csillagos egekig.
Nos, ha bármikor nyersz, egy gombával többet kapsz vissza, mint amennyit idáig feltettél rá.(gondolj bele: másodiknak már 3(1+2) gombát vitt el, de ha nyertél, akkor 4-et kapsz(2 kétszerese), a harmadik próbálkozásnál 7(1+2+4) gombát vitt el, de ha nyertél, akkor 8-at kapsz(4 kétszerese)) Nyeréskor kezd előlről 1 gombától indulva. Csak akkor bukhatsz el mindent, ha rendkívüli balszerencséd van. Érdemes rá spórolni gombát mielőtt még nekiindulsz, így minimalizálod a vesztés esélyét.

(elég egyszer vásárolni)

Generion
2010-11-03, 14:35
WOW! Ezt magyarázza meg valaki! 50-es hátassal mentem küldizni és majdnem 3 percenként vágtam a hátasokat úgy röhögtem. Ugyanis mai nap hatalmas szerencsém volt.
Számoltam hány küldim volt. Volt 15 kisküldim meg 4 nagy. 15 kisküldiből 15 gomba esett :eek: a nagyből meg csak 1. :( De lett 16 gombám 20 küldetésből. Ez hogy lehet? Bug vagy valami irtónagy mázlim volt?
Szeritem bug.
Esélye 744 milliárdszor kisebb(kiszámoltam:)), mint az 5-ös lottónak. Menj el lottózni, ha ilyen mázlista vagy, de ez bizonyára bug.

Zolika
2010-11-03, 14:37
Nem ez mázli ennyi lehet egy hónapig egyetse kapsz majd

Generion
2010-11-03, 14:52
Hidd el, hogy ez bug. Lehetetlen 15 gombát kapni zsinórban.
1-et kapni mindennapos dolog, 2-őt kapni zsinórban egész szerencsés, 3-mat mázli, 4: lassan a csodával határos, 5: csoda, tovább nem fogom folytatni, mert innentől lottó és nem akarom megtanítani a valószínűség számítást. :)

patresz
2010-11-04, 11:10
én össz vissz max életebe ugy 90 gombát kaptam na igen 56-oson :D

patresz
2010-11-04, 11:15
Gyerekek gyerekek ez nem bug Automatikusan sorsolja ki !Mint a Need For speed Most wantad-ben amikor legyőzük a bosszot és ad 2 jutalom kártyát akkor is csak szerencse hogy megkapod -e az autóját vagy nem addig mindet elnyertem :D

Ithor
2010-11-04, 12:11
Generion, egyik oldalról nézve igazad van, másik oldalról nem. Arra nem gondoltál hogy mi van he elfogy az összes gombád? A nyolcadik kör után már 128at kellene feltenni, és az ember kedve is az elvesztett gombák számával egyenes arányban megy el a játéktól. Lehet hogy már 32-t sem mersz már felrakni ha előtte zsinórban vesztettél ötször. Az esély bedig nem 50 hanem csak 33%. Nagyot lehet kaszálni az igaz, de a bukásra kétszer akkora esély van.
(GYK:3 pohárból egy a nyerő, kettő a vesztes)

Larax16
2010-11-13, 17:32
mai napon 4 küldi 4 gomba

remélem tartom ezt a sorozatot továbbra is :)

droger
2010-11-13, 20:59
Hello
én nemtudom de nekem szinte minden nap esik vagy 10 gomba.

az jó nem?

Illidian
2010-11-14, 00:36
Ha nem kamuzol akkor nagyon*5000 jó :)